Bu bisiklet toplanmaya değer mi?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Taylan75
Hic gülesim yoktu ama su an oldugum yerde Saat gece 1:15 olduğu Halde yinede çok güldüm. Siz beni güldürdünüzya Allahda sizi hep güldürdünüz. Inan tatildeyim ve bu saatde bile suan geziyorum. Neyse sizinle tartisacak zamanim yok benim.

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Selam,
açıkcası bu maliyet tablosu neye göre çıkartılır, ne şekilde, hangi amaca yönelik toplanacak şuan bilemiyorum fakat toplayacak kişiye göre değişebilir. Yalnız şu da vardır ki, tabii ki gönül isterdi ki daha klasik ya da ikonik bir bisiklet olsun... Ancak silkelesek dahi kaç kişide ver? Tartışılır bir durum. Özetle, evet bu bir ikonik bisiklet değil, klasikliği ise kişiden kişiye manevi değerler yüklenerek tartışmaya açık. Her ne kadar 70'lerin başları ve özellikle 72-74 arası belkemiği konumundaki Peugeot Nouveau / NSL22 esintisi söz konusu olsada ki bu o zamanlar Peugeot lisansı ile bisan adı altında detaylarına tam mütabık olmamamla üretilmiş ve pazarını yer almış bir modelin benzeridir. Fakat yine de ne kadar deyip deymeceği Peugeot bir nouveau ailesi altındaki alt grubu içeren tüm bisikletleri için tartışmaya açık bir konu. Genel olarak ise kadro göze alınırsa toparlanabilir, Şayet chainguard, rack gibi en karakteristik bileşenler üzerinde bozulmadan günümüze gelmiş, fakat kırık ön jant, eksik olan Ø26mm altında olan sele borusu, low-rider tarzı gidon diye listeyiardı arkasına sıralarken emek paydasına bütçe/zaman ikiliside eklenecektir. Son olarak kadrolardaki kalite / kalitesizlik gibi kıyaslama ve değerlendirmeler için sadece kaynak formatını lugged/welded olaraktan da sınırlamamak lazım, ki bu da yine sadece yönteminden ziyade proje aşamasından, boruların seçimine, kaynak aşamasının kalitesine ve yine bir çok el mahareti gerektiren çalışmada olduğu gibi yapan kişiyede bağlıdır.

• Beğen
Tepkiler: Emre Tekke
Tepki
23
Bisiklet
b'Twin
Hocam Merhaba,
Bisiklet bence o kadar da kötü durmuyor. Klasikliği tartışılabilir fakat toplamak ve emek vermek için bazı kalite standartlarına tabi tutulması gerektiğini düşünmüyorum. Eğer parça sıkıntısı yoksa maliyet bir şekilde halledilebilir. Bence eksik olan parçaları listeleyip araştırın. Ne bulup ne bulamayacağınızı veya bulunmayan parçalar yerine alternatif parçalar var mı öğrenin. Bu duruma göre karar vermeniz daha doğru olacaktır. Kolay gelsin.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@hasanwhite26 Merhaba Hasan ;
Uzak dur.Sifira yakin belki fazla para harcatir.Tat vermez topladiginda.Zaten perte cikmis.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: hasanwhite26

mehmet ugur demir

Youtube: https://bit.ly/2ME7hSm
Tepki
95
Bisiklet
Whistle
Bence de durum pek iç açıcı görünmüyor. Ama ben uğraşmaktan zevk alıyorum dersen senin bileceğin iş. Kolay gelsin.

• Beğen

hasanwhite26

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
hasan
Bisiklet
Bianchi
@scitakoglu
Çok güzel bir bisiklet olmuş nazar değmesin
Hep merak etmişimdir vitese benzeyen şey vitesmi başka bişeymi ?

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@hasanwhite26 Hasan Tad almazsın hic biseye benzemez.Bir arkadasta yazmıs.Dırek baska al derim.Kafan rahat olur.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen