Bu Ağırlık İyi mi?

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Arkadaşlar, arka teker seti için, deore XT göbek(mandalsız), jant telleri ve jant, 26" bir jantta 1100 gr iyi bir ağırlık mıdır?

Bu konuda bilgim olmadığı için soruyorum ortalama bir mtb bisiklet için konuşursanız bu ağırlık için ne dersiniz?

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kardeş bahsettiğin sadece arka jantsa büyük bir ağırlık.Ama yok ön arka bir aradaysa hiç kaçırma al derim.

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Hayır sadece arka jant.

Büyük bir ağırlık derken, normalde ne kadar olması gerekiyor?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
dostum cok büyük bir ağırlık değil piyasadaki çoğu başlangıç jant setlerinin arkası bu ağırlıktadır.ön de 900 -1000 gr arasında oluyor başlangıç setlerinde.eğer göbeklerın xt ise demek ki ya teller yada jant çemberi aynı kalitede değil alacağın fıyat önemlı burada.uygun fıyata alıyorsan sorun değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ruble de olsa iyi diyebilirdim ama ruble yok sanırım. Rubleyi de yaklaşık bir 300 gr desek 1.400 gr sadece bir arka teker seti için üzgünüm ki ağır. :(

Ama fiyatına bağlı, eğer uygunsa güzel. XT göbekler çok iyidir bu arada. ;)

Ferhat Abi'nin de dediği gibi, büyük bir kısmı teller. :(

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Jant gipiemme'nin sanırım mount diye bir modeli. Güzel şık bir jant, ancak markası dışında bir bilgim yok.

Sanırım sorunum teller, ancak örüldüğü sırada başka teller yoktu, eldekini kullandık. Üst seviye değil teller zaten.

Peki normalde, bin liralık bir mtb için jant seti ağırlıkları ne civarda?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
bu arada şimdi biraz ağırlıkları ınceledım mavıc ve shımanonun yaklaşık 600 lıralık jant setlerının agırlıkları 1800 gr.oda satış sitesındekı degerler gercekte değişiklik gösterebilir.senın bu set de yaklasık 2000 gr olur.gerısını sen düşün 600 lıradan senın alacagın fıyatı düş o kadar paraya 200 gram hafıflıyorsun ama jant setınde hafiflikle birlikte önem vermen gereken şeyler akışkanlık ve sağlamlık.bu bilgiler eşiğinde başka arkadaşlarında yazdıklarını okuduktan sonra umarım dogru karar verırsın.

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Karar verme durumu yok aslında, jant seti toplandı, bisikleti umarım bugün alacağım. Toplanma esnasında ölçebildiğim jant seti ağırlığının ortalamaya göre ne durumda olduğunu merak ettim sadece..

Teşekkürler.