B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Riverside

Aktif Üye
Tepki
250
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
@byhsyn34
Kolum kısa bile diyebilirim. 2000 km yakın yol yaptım. Bunların büyük bir kısmı uzun yol. Uzun yoldan kastım 100 km ve üzeri. Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.

Scudo

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@özgür duygu

Yeni 500 serisinde kadrolar arasındaki tek fark 2. Suluk bağlantı noktası. Yeni triban 500 ile eski 3 arasında maşa, jant ve lastik farkı var. Eskisi çelik maşa yenisi karbon maşa.

1500'e kadar triban 500'ü tavsiye ederim ancak 2000 tl biraz fazla. 520 veya 540 bulabilirseniz set olarak daha üst modeller. Vites geçişleri vs daha yumuşak. Benim vitesi hissetmem lazım dersen al 500'ü geç. Kütür kütür geçiyor :D

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar eski tribanlara (link) bu linkteki bagaj uyuyor mu? alttaki montaj yerleri uyarda üstteki delik nereye vidalancak? fren ayağının olduğu yere mi? oradada yer gözükmüyor, fren ayağını söküp altınamı takıcaz acaba?

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@ASAP Rocky Büyük ihtimal uyar sorun çıkarmaz dediğiniz gibi fren sabitleme vidasının olduğu yere takılır. Genelde 28 şehir bisikletine takılır

violet-26-1.jpg

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@epsilon91 resimdekinin aynısı ürün zaten, ancak yol bisikleti fren ayağı orada takılı şuanda altına takınca frende sorun cikarmaz mi? Normal v fren icinmi uyumlu yada model? Birde şu ön taraftaki bağlantı deliği ne işe yarıyor çözemedim :D

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@ASAP Rocky

Onu bende çözemedim :D bagaj konusunda dikkatli ol, yollarda dual pivot bla bla türü fren olduğundan klasik V-Frene göre yapısı farklı. Mesela arka tarafta decathlon'un b'clip 500 portbagajının sol ayağını standart vidalarla takamıyorsun freni engelliyor. Ben tura sadece sağ tarafı bağlayıp çıkmıştım. Alırken dikkatli ol. ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamın aleyküm abilerim

Abilerim konu açtım ama onaylanmadımı bilmiyorum cevap gelmedi bende burdan sorayım bari :) aslında ben mtb düşünüyodum ama yormaması açısından vede görüntüsü güzel olduğundan yol yarış tarzı bir bisiklet almayıda düşünmüyor değilim mevcut triban 500 alınıp geliştirme yapılabilir bence :) 178 180 boyunda 93kiloyum bi sorun teşkil edermi kilom onun dışında izmirdeyim zaten kar yağmıyor yağmurlu havada kullanmam herhalde bide son sorum abilerim yokuş çıkmakta zorlanırmıyım ? okulum dönüşte 1 km kadar yokuşlu kısım var onun dışında eğimli kısımlar var giderken tabi sallana sallana dönüşte biraz yokuşlu hatta izmirde olan varsa güzergah iki tane birisi 418 in gittiği güzergaha yakın diğeri 70 in gittiği güzergah ruh halime göre ve özellikle cuma günleri ders yapmadığım için izbanla değil 70le dönüyorum eve bu sebepten eğer önerirseniz sorun yaşamazsın derseniz yol bisikleti almayı düşünücem ilk deneyimim olack bundan önce 10 11 sene mtb tarzı dandik biiskletlerle geçirdim zamanımı yine bunada şükür o bisikletler sağolsun fazlaca bacak kası yaptırdı bana :)) fikirlerinizi bekliyorum :)

bi sorum daha olacak kadroyu boyatırsak garantiden çıkarmı ?

Bicikl

Üye
Tepki
42
Bisiklet
Carraro
@Kunget arka aydınlatma olarak (link) gayet güzel. Seçeneklerden en sağdakini yani en pahalı olanı seç. Yanma modları ve etki alanının büyüklüğü ile fark yaratıyor. Çakarlı olması artı bir caydırıcılık sağlıyor.

Ön aydınlatma olarak ise (link) tek favorimdir. Arkadaşımda gördükten sonra sipariş ettim. Çok güzel aydınlatması var. Sensörlü olduğu için çevredeki ışığa görede kendisi aıçılıp kapabiliyor.

İkisini toplamda 88.15 TL'ye alabilirsin. Burada muadillerini daha pahalı. Aliexpress te farklı satıcılar değişik fiyatlarada satıyor. ama ben bu satıcılardan alıp memnun kaldığım için bunların bağlantısını verdim.

• Beğen
Tepkiler: Kunget

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba,
Triban 3 üzerinde kullandığım şaft sıkıştırma parçası eski ve yuva artık diş atlamaya başladığı için sağlıklı bir sıkıştırma yapmıyor. Kılavuz ile düzeltilme imkanı olur mu ya da bu parçadan bulabilir miyim?

adu5u6uh.jpg

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Merhaba rockrider 520 sahibiyim geçenlerde fren kablosunu tutan klipsin çıktığını fark ettim bugün decathlona sordum fakat yokmuş bunun satıldığı bir yer biliyor musunuz? Şimdilik cırt kelepçe ile işimi gördüm. Bu klips şeye benziyor duvara kablo sabitlemek için yuvarlak şeyler ile tuttururuz ya onlara. Yarım daire şeklinde çıt çıt tarzı duruyor bisikletin üstünde. Başka yerden atarsa cırt kelepçe yapamam çünkü vites tellerine sürtebilir. Bu yüzden bir yerlerden böyle bir şey bulabilir miyim diye sorma ihtiyacı hissettim
Not: ürünü google görseller sayesinde buldum :) belki ihtiyacı olan bir arkadaşımız vardır linki bırakıyorum (link)

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@UPCycling

@kobalamin

(link)
@kobalamin Sanırım bağlantı adresindeki aparatla mümkün.
@ismail.yüksel
1. Fakat azami uzunluk 110 mm. 117 mm'lik örnek gösterebilecek var mı?
2. Bizim Triban 500'lerin gidon boğaz uzunluğu ne kadar acaba? Sitede sadece gidon genişliği yazıyor(420mm).
3. Aşağıdaki (25.4) boğaz kalınlık ölçüsü mü?
25.4X110mm

Aynı dertten muzdarip bir kardeş daha:
@azzurro@azzurro

Yaklaşıyorum...
@Eren D.@Eren D.

@Onur DOĞRU@Onur DOĞRU
@Aslan2008 Cevabım sende olmalı. Senin modelinden...

WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.32.27.jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.37.10.jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.41.55 (1).jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.41.55 (2).jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.41.55 (3).jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.41.55 (4).jpeg WhatsApp Image 2017-12-14 at 18.41.55.jpeg

1.jpg

@aze22
Yani 100x31.8 mi gidon boğazı için ölçüler?

Tepki
4
İsim
Mert Ahmet Kırçıl
Bisiklet
Salcano
Yardım edebilirseniz sevinirim triban 520 almak istiyorum decathlonda ne zaman seri sonu indirimi olur lütfen yardım edin

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
(link)
Triban 500 M kadro. Kadro boyu küçük geldiği için satıyorum. İkinci el aldığımda 50 km bile kullanılmamıştı belki. Tertemizdi. 1800 km yaptım(Toplam 1900 km diyelim). Teknik bilgileri eklemiyorum-zaten Dechatlon'un sitesinde video eklentili teknik bilgiler ve kullanıcı yorumları mevcut.

L kadro Triban ile takas düşünüLEBİLİR.

Arka tekeri Schwalbe Maraton'la değiştirdim, böylece teslim edeceğim. Ön teker ise Hutchinson-yani üretiminde takılan teker. Mümkün olduğunca iyi bakmaya çalıştım. Kayda değer bir kazam oldu sadece. Kaza esnasında kopan fren kablosunu yenisi ile değiştirip 800 km civarında kullandım-sorunsuz yani. Vites ayarında problem yok. Arka bagaj deliklerinden bir tanesi yalama yaptı. Ama mesele değil, sele vidasına monteleyebiliyoruz bagajı. Kadro boyu boyun/omuz ağrılarına sebebiyet vermese ve bisiklete rahatça uzanabilsem değiştirmek/satmakla hiç uğraşmazdım inanın. Bisiklet tertemiz diyemem. Ufak tefek çizikler mevcut... Fakat tıkır tıkır çalışıyor her şeyi maşşallah:). Son olarak; arka frenler de yenilenmiş, yaklaşık 500 km kullanılmıştır.

Tepki
8
İsim
Yunus Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Riverside

Ben 1.70 67 kiloyum Small T500 kullanıyorum.

chomar

Üye
Tepki
16
İsim
Ali C
@GençSporcu:) 2 gün önce bursa decathlonda 520 flat bar modelinin XS ve S kadroları 1599 olarak gördüm. daha büyük beden mevcut değildi. sanırım daha da aşağı fiyata inmeyecektir.

ayferella

Üye
Tepki
12
İsim
Ayfer
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba :D

Uzuuun zamandır yol bisikletine başlamak istiyorum fakat drop bar kullanmak istemiyorum. hiçbir şekilde ısınamadım. düz gidonda bence uzun turlarda çok konforlu değil. işte bu sebepten resimdeki bisiklete sürüşünden aşırı derecede keyif aldığım kelebek gidon takmak istiyorum. bisiklet olarak triban 520fb bence fiyat/ kullanılan malzeme olarak epeyce iyi..

böyle birşey uygun mudur? uygunsa nasıl olur? hangi gidonları önerebilirsiniz. fikirlerinizi bekliyorum :)

big_16e74ce3-9561-4a3b-8ad3-c26a3bdab003.jpg

merhaba arkadaşlar. Uuzuuuun zamandır yol bisikletine başlamak istiyorum, fakat drop bar kullanmak istemiyorum. bir türlü ısınamadım sevemedim. düz gidon da uzun turlarda çok da konforlu değil. işte bu sebepte fiyat/kullanılan malzeme açısından epeyce iyi olduğunu düşündüğüm triban 520 fb bisiklete sürüşünden ve görüntüsünden aşırı keyif aldığım kelebek gidon takmak istiyorum. böyle birşey uygun mudur? uygun olursa da kelebek gidon tavsiyelerinizi beklerim.:)

Dosyalar

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
TRIBAN 520 FB YOL BİSİKLETİ - SİYAH/KIRMIZI/BEYAZ B'TWIN

1.899.99TL

tavsiye edermisiniz? düz gidonlu.Sora setli yazıyor viteslerde doğru mu?

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@BurakLEE

Biri kızımda, ikisi arkadaşlarımda olmak üzere çevremde 3tane 520 FB var. Herkes çok memnun. Bence fiyatına değecek bir seçim.

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@Kaan.Özçelik tşk ederim yorum için. Düz gidon mu sizinki? şuanki düz gidon ve vitesleri nasıl? lastikler sanırım zayıf denmiş, decatlon sitesindeki yorumlarda endurance rahat tip şehir bisikleti şeklinde yorumlanmış. Biraz üst borusu eğimli dik açılı , sürüşü nasıl? 176 cm iç bacak 76 cm m kadro uyarmı? burada decatlon yok malesef.