B'twin Triban 500 yol bisikleti

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Owlknife vites değiştirmesi ayar ile ilgili. Ama o ses olayında acaba diğer modellerinde de bu kadar var mı sende olduğu kadar ? O gönderdiğin link izledim sesler normal bence. Bende de o kadar var bazen sessiz oluyor bazı dişliler bazısında biraz ses oluyor..

Scudo

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Owlknife yav allah allah sen bisikleti ilk aldığında yoktu ama?
ısınıyormu alet yerine mi oturuyor ne oluyorsa artık.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@hakanemrez bazı viteslerde artıyor evet

Ayrıca unutmadan söyleyeyim aynakol 3 ten direk 1 e geçme konusu için çalışan "Ben sordum genel müdüre ilk aylar öyleymiş zamanla yay gevşeyince düzgün çalışmaya başlıyormuş"dedi ve ben "Mağazadaki tribanlardan birini denedim 3ten 2ye atıyordu normal çalışıyordu aynı şekilde ilk aldığımda benimki de normaldi" dedim adam inanmadı herhalde gitti getirdi ve dediğim gibi normal çalışıyordu ondan sonra pazartesi gel sol hoodu değiştirelim dedi
Yani ya genel müdür yalancı yada adam kafasından öyle birşey uydurdu

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decarhlondakiler oyle aman aman anlamiyor. Ben bu aksam chain l zincir yagi surdum. Ve yaklasik 30 kmlik bi suruse ciktim. Daha once fabrikanin surdugu yag vardi. Yaklasik 100 150 km kullanmistim. Yag toz toplamamis ama ozelligi kayboldu sesli calisiyordu.

Chain L sesi tamamen kesti. Sifir ses oldu. Sadece en kucuk disli sesli calisiyordu. Sonradan ses biraz artti. Sonra yone azaldi.

Bu bisikletin calismasi biraz tuhaf. Ama surusu cok guzel. Ben cok keyif aldim. Kullanmayan varsa da chain l tavsiye ederim. Ozellikle makina yagi kullananlar bir an once markali yaglara gecsinler. Shimano veya chain l gibi yaglar cok farkli.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@ilkercom yağ ne kadar gidiyor 1 kere sürünce

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ilk defa kullandim. Zinciri sokmedim. Zaten temizdi balata spreyi wd 40 sonra yenoden balata spreyi gaz ve firca derken isil isil oldu. Az az surdum her baklaya. Bi tane de katlanir bisiklet var. Ona ayni sekilde surdum. 10 liralik 10ml sisenin yarisi gitti.

Kac km gider dersen 1000km diyen var 2000 km diyen var. Bana 500 gitse yeterli.

• Beğen
Tepkiler: Owlknife
Tepki
41
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle herkese iyi akşamlar hayırlı kandiller. 2015 model Triban 500 (microshift) kullanıyorum. Darbeden dolayı STI koldaki elciğin altıda bulunan plastik parça kırıldı.Kolları değiştirmeyi düşünüyorum , fakat Microshift vites sistemine uygun STI kollar mevcut mudur ? Örneğin genel tabir ile Shimano Soranın vites kolları uyumlu olur mu sizce şimdiden teşekkürler.

Tepki
41
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar Triban 500 (turuncu-siyah) kullanıcısıyım , malum çelik maşaya sahip ve oldukça ağır ve ben bunu karbon maşa ile değiştirmek istiyorum ama bu konu hakkında en ufak bir bilgim dahi yok uyar mı uymaz mı vs bilemiyorum açıkcası.
Karbon maşa tercihi yaparken hangi hususlara dikkat edilmeli , sizlerin önerisi ne/neler olur Triban 500 için.

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@William Blazco

Decathlon'a sorabilirsin. Yeni 500'ler carbon maşalı. Eskisi de 500 olduğuna göre yenisinin maşası eskisine uymalı.

Yeni modelin maşasını yedek parça olarak alabilirsin ancak yeni bisiklete geçmekten muhtemelen daha pahalıya gelecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar btwin triban 500 m kadro almayı planlıyorum ama internette kadro boyunu bulamadım. M kadrosu tam olarak kaç santimetre oluyor?

egeakbas

Üye
Tepki
0
İsim
Ege Akbaş
Bisiklet
b'Twin
Bu bisikleti almak istiyorum halihazırda bir carrarom var ama bana yetersiz geliyor

FeedEx

Üye
Tepki
43
İsim
Yunus Emre
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar, triban 500 ile bu dönem akdeniz ve ege turuna çıkmayı planlıyorum. Birçok eşya ve malzeme hazır durumda şu an için, nasipse önümüzdeki aylarda çıkmayı düşünüyorum.

Aklıma takılan soruları siz değerli BF okurlarına sormak istedim,

-Triban 500 kadro dahilinde gelen portbagaj delikleri ile tura çıkmaya elverişli midir ?
-Üzerindeki jantlar bt'win markasının kendi jantları, sizce akor sıkıntısı çeker miyim? Abuk subuk yükler taşımıycam, ben de 60kg ağırlığa sahibim bu arada :acpsnr:
-Özellikle aklıma yatan yüksek alın borusuyla rahat bir oturuşa imkan sağlaması ve portbagaj delikleri. Ön maşanın karbon olmasına rağmen de delikleri var fakat bunu ciddiye almayacağım. Yolda karbon maşaya ağırlık takılmayacağı kanatindeyim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
-Eğer tura elverişli değilse rahat oturuş, 3lü aynakol ve portbagaj delikleri niçin var?

**Ha bu arada, taşıyacağım yükler 2-3 gecelik kamp malzemeleri olacak. Bilimum yemek ihtiyacını da aynı şekilde yanımdaki yüklerden karşılayacağım :D

Şimdiden okuyan, gören ve cevaplayan herkese bol bol teşekkür ediyorum, bol pedallar! :)

btwin_triban_500_1511361305_3c3f96b30.jpeg

HsnHseyin

Üye
Tepki
4
İsim
Hasan Hüseyin Şahin
Bisiklet
b'Twin
yüksek alın borusu bence pek uygun degil ama zorlamaz fazla karbon maşa hafif şeyler takilmak icin deliklere sahip gidon cantasi almani oneririm birde hem su cantasi hemde sırt cantasi olarak kullanan cantalardan oneririm ya da 2. matara kafesi ve matara iyi pedallamalar inşaallah kazasız belasız bir tur olur

Lütfen Gölbaşı Bahçelievlerde oturan ve bisiklet sürmeye gelicek olanlar mesaj yazsın tek başıma bisiklet sürmek sıkıyor

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@FeedEx ilk turumu 2015 triban 500 ile 97 kilo iken yaptım. Tüm yükü diğer bisiklete koyduk bende sadece çadır vardı. Onu da kadroya baglamistim. Tek sıkıntisi sürekli patlayan lastikti. İkinci tura 95 kilo ile çıktım ve üzerimde en azından 7 kilo vardı. Victoria randenneur lastik aldım ve hiç patlamadi. Yolunuz açık olsun.

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
İkinci el aldığım(henüz 2 yıl dolmadı) Triban500 bisikletin sol ön vites fren kolunda(microshift) sorun çıktı.
Ön vites 3ten 1e düşme sorunu.
Bu başlıklarda bahsetmiştim.
(link)
(link)
Ki bu sorun kronikmiş, forumda birçok arkaşın başına da gelmiş. Bunlardan birkaçı
@Owlknife
Bisikleti Ankara'daki 2 ayrı mağazaya götürdüm. Sorunu kullanıcı hatasına bağladılar, hor kullanmışsın dediler.Tamir edemediler, ekstra ücret karşılığında parça değişimi olması gerektiğini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradım.Beni merter decathlon merkez şubesine yönlendirdiler. Oradaki atölyeyle görüştüm. Bana" Ben de olsam öyle derdim. Hatalı kullanımdan olmuştur.Bu sorun tüm alt düzey microshiftlerde var. Kullanım ömrü ancak doğru kullanıldığında uzun oluyor." dendi.Nasıl yanlış kullanabilirim dediğimde çapraz kullanmışsındır dendildi. Microshift parça tedariğini de çekti ama elimde parça varsa değişim olsun, ben Ankara'yı arıyayım (daha bisikletin hangi mağazada olduğunu bilmeden) gibi laflarla adeta sadaka verilir gibi geçiştirildim. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım e-mail yaz dediler.
Daha önce de başka bir sorun yaşamıştım ona da kullanıcı hatası denilmişti. Uğraşmak istemeyip kendi cebimden yeni parça almıştım. Decathlon sitesine triban500 için 2 yıldızlı bir yorum bırakmıştım, yorumda bisikletin bu sorunu e decathlonun tutumundan bahsetmiştim, bunu da silmişler.
Satılırken garanti ön plana çıkarılarak satılıyor ama sorun çıkınca bunun arkasında durulmuyor.
Sadece hakkım olan garanti değişimini talep ediyorum.

Bu süreçte müşteri hizmetleriyle (birçok kez) telefon hattı ve whatsapp üzerinden görüştüm. Bu mesajımın bir benzerini email olarak yolladım. Hafta içi genel merkezle de görüşeceğim. Gerekirse bu işi tüketici hakem heyetine götüreceğim.

Sizce başka ne yapabilirim bu sorunumun çözülmesi için?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Kook ürün garantisi sadece ilk kullanıcıyı kapsar.

Sinir bozan asıl şey size verilen cevaplardaki gevşek tavırlar :acpsnr: Decathlon müşteri hizmetlerinde, çağrı merkezinde veya mağazada "insan gibi" muhatap olunabilecek düzeyde personelin pek bulunmadığını daha önce defalarca kez konuştuk forumda. :( Maalesef bu durumdalar ve düzgün bir açıklama bile yapamıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu

Emin misiniz? Böyle olduğuna dair de, aksine de kesin bir şey bulamadım, ama bana mantıklı gelen garantinin müşteriye değil ürüne veriliyor olduğu...