B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
180254 dosyayı görüntüle
Bisiklete daha önce 28 inç bisiklette kullandığım bagajı taktım, çok da güzel uydu. Hatta katlanır bisiklet bagajlarından biraz daha yüksek olduğu için heybe sürtmesi riski de söz konusu değil.
Önceki hafta katlanır bisiklet bagajı almıştım, sanırım bu tip katlanır bagajları Btwin'lerle uyumlu değil. Bagaj bariz şekilde uyumsuz oldu. Almayı düşünen varsa iyi incelesin.
180255 dosyayı görüntüle

Scudo

Pedalbaz

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Merida
merhabalar
bende ikinci el bir tilt 120 almak üzereyim kilo 80 boy 180 sele borusu beni korkutuyor daha sağlam bir sele borusu yurtdısından bulabilen filan olmadımı daha ?
birde gidon düz olsaymıs daha güzel olurmus carrarolar daki gibi.

Tepki
31
Bisiklet
Salcano
90 kiloyum ve sele borusu nakavt. Sele borusu yuvaya girmiyor, girse de muhtemelen bir daha çıkmaz. Ama bisikletin kullanımı çok rahat

alialper

Üye
Tepki
5
İsim
Ali Alper SAYLAN
Bisiklet
b'Twin
Ben de sele borusunu eğenlerdenim. Boruyu yerinden çıkarıp sağlam bir yüzeyde eğilme yönünün tam tersine elle eğerek eski haline getirdim.
Buna ek olarak bu başlıkta biri "yağladım çok rahat inip çıkıyor" yazmıştı. Başta kayacağını düşündüm. Sonra "aman kayarsa bi şekilde yağı temizlerim" dedim. Yağladım. Sonuç mükkemmel oldu. Kelepçe gayet güzel tutuyor herhangi bir kayma yok. Bence bunları deneyebilirsiniz @CEMAL ÖZDEMİR

• Beğen
Tepkiler: CEMAL ÖZDEMİR

tmspraycan

Üye
Tepki
4
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
@Pedalbaz bende 85 kiloyum sele borusunu aşağı çekip kilit noktasına ağırlık merkezini yaklaştırarak eğilme riskini minimuma indirdim ve yaklaşık 1 senedir eğilme sorunu yaşamadım.Sende aynısını yaparsan sıkıntı çıkmaz korkmana gerek yok

• Beğen
Tepkiler: CEMAL ÖZDEMİR
Tepki
31
Bisiklet
Salcano
Aslında yağ hiç aklıma gelmedi mutlaka deneyeceğim. Sele borusunu aşağı çekince çok rahat kullanamıyorum. Önerileriniz için çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: alialper

Pedalbaz

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Merida
@tmspraycan eger alcak kullanirsam bacak boyuma uygun olmadigi icin verimli kullanamam daha cok yorulurum rahat pedala baski uygulayamam ama tesekkur ederim bisikletimi aldım bana uygun olan yukseklikten bir kac parmak daha asagiya indirdim yamulma sorunu yasamamak icin, ilk kez bugun kullandim bir sorun olmayacak gibi.
Simdi size bir sorum olacak bisiklet bosta giderken veya pedalı geri cevirirken cıkan cır cır sesi varya, hah o sese benzer bir ses ileri pedal cevirirken de geliyor arka dişlilerden, veya şanzımandan da olabilir.Normalde bu vites ayarinda bir problem oldugunda veya yağsız kaldıgında olur. Ama malesef ne ayar kâr etti nede yağ :( benim tur bisikletimde veya arkadaslarimda ki dağ bisikletlerinde pedal cevirirken çıt yok. Sizin bisikletlerinizde de mi böyle acaba? Ben nispeten ufak bir ilçede yasiyorum önümüzdeki cumartesi bisikleti şehre daha tecrubeli bir tamirciye goturup vitese tekrar baktıracağım umarim sorun çözülür. Yolda pedallarken cirrr cirrr ses gelmesi cok sinir bozucu.:(:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Pedalbaz Bahsettiğiniz ses biraz arka vites arttırıcının kalitesiyle ilgili. Ben de pedal çevirirken çıkan cır cır sesi ne yaptıysam tam olarak yok edemedim. Belki vites ayarlarında deneyimli biri çok ince ayar yaparak yok edebilir. Bana artık sempatik geliyor :)
@CEMAL ÖZDEMİR teşekkür ederim.

Pedalbaz

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Merida
@Haggard1963 Deme hocam beee ben takıntılıyım bu işe şimdi napıcaz :( bir kaç kullanıcı daha yorum yapsın bakalım olmadı kaliteli bir shimano aktarıcı bakınırım. Benim bisikletim yekpare gibi olmalı ne teker sürtmesine ne aynakolun her pedal cevirisinde tık tık etmesine filan dayanamam :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Pedalbaz
O ses o kasar önemliyse işten anlayan bir bisikletçiye gidin bence. Ben ne ayar yaptıysam o hafif sesi yok edemeyince sebebi meknzmanın kalitesizliğine bağladım.

tmspraycan

Üye
Tepki
4
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
@Pedalbaz Bisikletçiye gittiğimde tüm vites sistemini değiştirmek lazım diyerek fena günah çıkardılar. Belkide gittiğim yer çakallık yapmaya kalktı bilemiyorum ama ona vereceğim parayı bisikleti satıp üstüne katar daha kaliteli markalara bakarım dedim ve vazgeçtim. Eğer sorunu çözersen nasıl ve kaça yaptırdığını belirtirsen sevinirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu gece katlanırla 25 km'lik kısa bir tur yaptım. Bu, 3-5 km'lik şehir içi sürüşlerin haricinde, katlanırla yaptığım ilk tur oldu.
Katlanırla tur yapmaya çalışmayı biraz anlamsız buluyordum, bu bakış açımda son derece haklı olduğumu anladım. Dengesiz gidon, 90 derece dik oturuş, küçük teker çapından ötürü oluşan güç kaybı gibi etmenleri üst üste koyunca, bu şekilde günlük 120-130 km'ler nasıl yapılıyor aklım almıyor. Ayrıca, yüksek kadanstan ötürü uzun turda diz sakatlıklarıyla karşılaşma ihtimali de çok yüksek.

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@CEMAL ÖZDEMİR
iyi günler ben wd 40 sıkıyorum ama boruyu eğdim birde yağmurlu havalarda zilin çalması için zilin içine wd40 sıkın :)

@Pedalbaz
iyi günler o pedallardan kaynaklıyor pedalları sık eğer ses gitmez ise ayna kolun bağlı olduğu göbeğin somunlarını sık bendede aynısı olmuştu aliexpressten aldığım takım aletleri ile sorunları çözdüm sık sık oluyor buda amortisör olmadığı için vibrasyondan kaynaklanıyor ben günde 12 km yapıyorum yaz-kış senede 3200 km tilt 120 konusunda tecrübelendim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün bisikleti yoğun yağışın ardından yollar göl gibiyken 10 km kadar kullandım. Hızlanılmadığı sürece ıslak zeminde küçük teker avantajlı diyebilirim. Ayrıca küçücük çamurluklar işini çok güzel yapıyor, hiç su sıçraması olmadı diyebilirim.

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar rubena flash zırhlı 1.75@20 lastiklerim geldi ilk izlenimlerim ıslak performansı güzel tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sele borusu üzerinde min insert diye bir işaret olmalı. Eğilmez kolay kolay sele borusu, tabii alaşım kalitesiz ise eğilir her türlü.

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
Decathlonu gezerken katlanır geri çağırma duyurusu gördüm, bu başlığı görünce burada paylaşayım dedim, eski btwin katlanırlar galiba, tilit serisini de ilgilendirir belki kadroları benziyor.
IMG-20181212-WA0001.jpg

• Beğen
Tepkiler: A. Levent