B'twin rockrider 520 aldım ama...

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,

Bugün Decathlon'dan 1299 TL'ye B'Twin Rockrider 520 aldım. İlk bisikletim diyebilirim.

Yalnız bisiklet askıda değildi. Ellerinde kalan son bisikletti ve sergideydi. Tekerlekleri bağlıydı yani kullanılmıyordu tabi. Bir çalışan bisikleti, ayarlarını kontrol edip (?) bana teslim etti. Ben de otoparkta arabaya gidene kadar kullanayım deneyeyim dedim. Ön dişliyi iki sefer denememe rağmen 1'e geçiremedim. Üçüncü denememde zincir attı. Ayrıca ön fren çok fena ötüyordu frenleyince. Hemen mağazaya geri çıkarttım ve durumu anlattım. Aynı çalışan, bisikleti buraya bırak, herşeyi kontrol edip düzeltip çarşambaya kadar kargolayalım dedi. (bugün c.tesi) o bisikleti istediğim için tamam dedim. O haldeki bisikleti belki sesimi çıkartmam diye bilerek verdiğini düşünüyorum.

İlk tecrübem olduğu için bunlar normal mi bilemiyorum. Bir hevesle gidipi o kadar para verip bu olayı yaşayınca üzüldüm açıkçası.

Sizce askıda olmayan ürünü alarak hata mı ettim? Yoksa fazla mı dert ediyorum? Eğer kargoyu bana ödetmeye kalkarlarsa zaten teslim almayıp kesinlikle iade edeceğim. Hidrolik disk olduğundan kargoda da ters falan çevirmezler umarım.

Bu işte benden çok daha tecrübeli kişiler olarak fikirlerinize gerçekten çok çok ihtiyacım var. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen mesajlarınızı esirgemeyin...

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: JerseiSaC
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yerinizde olsam siz bunu hiç onarmayın yenisini verin derdim. işi garantiye alın bence.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@NedensizPostalar Dediğim gibi başka yoktu. İnternette bakınca her mağazada da bitmiş gözüküyor. Yenisi istenirse ne kadar bekleyebileceğim vs. belli değil...

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
aslında biraz kızınca yumuşuyorlar, tavır koymak lazım. (tabi çalışanlara karşı değil şirkete karşı.)

• Beğen
Tepkiler: lealtad

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İade edip başka bir bisiklet bakmamı öneren olur mu? Açıkçası bıktığım için daha fazla model bakmak taraftarı değilim. Ama belki önereceğiniz modeller olabilir.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Yol bisikleti alan bir abimiz vites ayarlarının olmadığını evde vakit harcayarak kendi ayarları baştan yaptığını belirtince bisikleti değiştirmişlerdi bence sizde yenisini isteyin.

Decathlon sizi mağdur etmeyecektir.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Merhaba.
Kargodan yana sıkıntınız olmasın Decathlon'un içindeki bir birimin kendine ait bir arabası var o getiriyor bisikleti. Ayrıca kargo ücretsizdir. Başlarda freni sıkınca ötmesi normal sürtme sesi gelmesin yeter ki. Vites konusuna gelirsem oradaki arkadaş sanırım ayarını tam yapamadı ufak bir iki işlem ile hallolacak bir durummuş aslında kargoya vermeselerdi keşke.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün gidip askıda 540 olup olmadığına bakacağım. Varsa değiştirmeyi planlıyorum. Arada 200 lira fark var. 540'da X7 kollar ve arka set var. Acera'da zaten kararsız kalmıştım.

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Tepki
6
Bisiklet
Specialized
Bizde bi arkadaşa alacaktık internette bulamadık herhangibi bi bayiyi aradım ve sorgulattırdım izmirde iki tane çıktı ve birini göndermeyi kabul ettiler ordan geldi ve hiç bi şekilde kargo parası odemedik böyle bi çözüm bulabilirsiniz size yakın bi firmayı arayıp sorgulatın illa birinin elinde yada deporda oluyor

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar dün Merter Marmara Forum Bayisinden tertemiz, sorunsuz bir tane bulup aldım. Genel olarak bisikletlerin durumları Mall of İstanbul mağazasına göre çok daha iyi görünüyor.

Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugun merter Marmara forum mağazasına uğradım 520 lerin tüm bedenleri mevcuttu xl olanının tekerleğini açtırıp 10 dk kadar sürdüm çok beğeniyorum ama kararsız kaldım sürme sesi vardı frenleri iyiydi şehir bisikletine göre yorucu geldi lastikleri jant değiştirmeden inceltebiliyormuşuz onuda bilgi olarak paylaşabilirim 1.50 1.75 takılabilir dedi ilgili arkadaş ben şunu bilirim varsa kapalı kutu alacaksın

decathlon iyi hoş ama test sürüş bisikletlerini almayacaksın hizmet olarak bu güzel bişey içine sinip alıyor insanda açıktaki bisikletleri günde kaç kişi kullanıyor kurcalıyor belli değil bi çocuk gördüm 540 modeliyle ön kaldırıp indiriyordu

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
rockrider 520 hakkinda bilgiler verilmis ama saglamlik olarak nasil ? fiyati uygun geldi bende bi mtb almayi dusunuyorum.kac vites ve 29 janti var mi? detayli bilgi verirmisiniz?

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ensar..
ben şahsen sağlamlığı hissettim çokta ağır bir mtb değil lastikler 26*2.0 acera vites sistemi ve hidrolik fren sistemi kitlenebilen süspansiyonlu maşa. ile fiyat performanslı diyebilirim

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@tege iyi guzel de 26 janta pek sicak bakamiyorum nedense. sehir bisikleti kullaniyodum 26 jantli bana cok kucuk geliyodu.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tege İlk turumu nasipse perşembe yapacağım ama bana sağlam bir izlenim verdi. Görüntü olarak özellikle çok sevdim. Siyah ağırlıkta kırmızı, beyaz ayrıntılar, beyaz gidon ve kırmızı kaliperler çok güzel görünüyor. Kullandıktan sonra da fikirlerimi yazarım. Video da çekmeyi düşünüyorum.

Tepki
0
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
  • KadroBTWIN VTT SPORT kadro, 6061 güçlendirilmiş alüminyum.
    Sportif gezintileriniz için sportif tasarım.

• MaşaSR Suntour Rockrider XCR 100mm Lockout maşa : Hafif ve sağlam hidrolik kartuşlu maşa. Ön yükleme ve blokaj ayarı. 100 mm çalışma mesafesi. Magnezyum maşa ayağı.Uzun ömürlü.

• SüspansiyonArka süspansiyonu bulunmamaktadır.

• Vites sistemiMIRANDA BETA BLACK alüminyum pedal 22x32x42
    Shimano X50 veya Microshift M30 ön aktarıcı: Shimano ACERA arka vites attırıcı; Shimano ACERA vites kolu - 9 vites :SRAM PC951 zincir ; PG 950 11 X 32 9 vitesli kaset..

• FrenDaha etkili frenleme ve çamurlu arazi gibi zorlu koşullarda daha güvenli sürüş için arka ve önde 160 mm AURIGA hidrolik disk fren.

• GidonRockrider SPORT büyük boy gidon : Büyük çaplı gidonlar, daha hassas kontrol sağlar ve daha dayanıklıdır.
    600 mm (S) ve 640mm genişlik. (M, L ve XL).

• Gidon boğazıRockrider SPORT büyük boy gidon bağazı (geniş çaplı), 6° eğimli, 90mm (S) , 100mm (M) ve 110 mm (L ve XL) uzunluklarında.

• GidonAheadset Rockrider SPORT 1"1/8 furş yatağı.

• SeleRockrider SPORT LIGHT sele.

• Sele mesnediRockrider SPORT 29.8mm çaplı sele borusu ve 350 mm uzunluk.

• TekerleklerRIGIDA SPHINX 32 delikli çift katlı, dayanıklı jantlar.Formula DC19/DC22 göbek disk ready
    2 mm çapında paslanmaz jant telleri : Darbelere karşı dayanıklıdır.

• LastiklerÇok kullanım alanlı Hutchinson Python lastikler : Pazarın referans ürünüdür.

• PedalDüz VTT Wellgo pedallar, ayağı en iyi şekilde tutar.

• AksesuarlarAksesuar ekleme imkanı. (Matara taşıyıcı, çamurluk, sele çantası, arka port bagaj vb.)

• AğırlıkS boyda 13.4 kg (pedalsız).
Arkadaşlar yakında bu bisikleti almaya karar verdim sizce bu fiyata göre bisikletin performansı iyimi. Kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini yazabilirlermi

Dosyalar

mamiomabel

Üye
Tepki
9
İsim
mehmet işleyen
merhaba arkadaşlar, yeni üyeyim ancak epeydir forumu ve yorumlarınızı takip etmekteyim. 1.71 boy 150 kg ağırlıkta biri olarak bisiklet almaya korkuyorum, bana tavsiyede bulunabilirmisiniz. beni taşıyacak bisiklet var mı ? not : arkadaşın 300 tl ye aldığı orbis voltage 26 ya bindiğimde arka lastik devreden çıkıp jant yere değiyor :)))

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Oncelere Bakirkoy decathlonda bisikletletleri plastik kelepcelerle kilitliyolardi.

Gecenlerde ise neredeyse hepsi kilitsizdi, onune gelen cikariyor kurcaliyor hatta iki kucuk cocuk boyundan buyuk bisikletlerle hiz yapiyordu (bir tanesi frenleyeneyip rafa carpmisti).

Yine plastik kelepçe koyup sadece alıcılara denettirseler ne güzel olur ammmâaa, mağazaya her gelen bi tur atmadan edemiyoro_O

alpknkc

Üye
Tepki
1
İsim
alper konukcu
Bisiklet
b'Twin
image.jpeg Merhaba arkadaslar. 2 yildir motosiklet kullanicisiyim bazi maddi sebeplerden dolayi motorsikletimi simdilik satmaya karar verdim. Uzun zamandir spor yapmayip alinan 20 kilonunda etkisi var tabi bunda. 2.el az kullanılmis 2015 model RockRider 520 aldim. Yillar sonra ilk defa bisiklet kullanmaya baslicam. Ne gibi onerileriniz olur yeni baslayan birine ?