Btwin rockrider 500 kadro kulağı kırıldı

Tepki
4
Duzyolda gıderken bı kırılma sesı geldı ve baktığımda kadro kulağının kırıldığını gordum nerden bulabilirim yada garanti kapsamındamıdır :utn:

Scudo

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Melih N. Maviler
Garanti kapsamındadır tahminimce. Gidin decathlona konuşun. Gitme imkanınız yoksa telefon açabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Melih N. Maviler

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Kadro kulağı kadronun bir parçası değil. Kırılmaya/deforme olmaya müsait yapısıyla, herhangi bir aşırı zorlama anında kadronun zarar görmemesi için tasarlanmış bir parça.

Bu haliyle kırılması/deforme olması, doğrudan kullanıcının müdahalesiyle mümkün olan bir şey. Yani bir şekilde aşırı zorlama olacak ki kırılacak. Bu yüzden "kullanıcı hatası" diyerek garanti kapsamına sokmayabilirler ürünü. Ama siz yine de Decathlon'la temasa geçip bilgi alın.

• Beğen

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Bende kullanıcı hatası derler diye bir tahminde bulunaım.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Decathlon'da kadro ilk sahibi için ömür boyu garantilidir. Bisiklet üzerindeki parçalar ise 2 yıl garantilidir. Kadro kulağı kadroya dahil olmayan bir parça olduğundan 2 yıl garanti süresine dahildir.
Bu yüzden bisikletinizi alalı 2 yıl olmadı ise en yakın mağazaya gidip garanti kapsamında değişim talep edin.

Kullanıcı hatası demeleri pek imkân dahilinde gelmedi bana. Kullanıcı kadro kulağına ne yapabilir ki? En fazla gerdirebilir. Fakat bunu vites sisteminin elverdiğince yapar.
Bu durumda da farklı bir noktaya yönelmemiz gerekir. Madem bu kadro kulağı bu vites sistemi ile gerilip kırılabiliyor, siz bana ayıplı mal sattınız...

Kısacası her türlü o kadro kulağını ücretsiz değiştirebilmeniz gerekebilir.

Düzenleme: Sonradan aklıma gelen bir noktayı eklemek istiyorum. Bisiklet ile arka aktarıcının üzerine düştüyseniz bir ihtimal kadro kulağını yamultmuş olabilirsiniz. Bu durumda kullanıcı hatası demeleri mümkün. Düşüp düşmediğinizi yazarsanız seviniriz. Ayrıca düşüp kadro kulağını yamultmamış da olabilirsiniz. Arka aktarıcının dış yüzeyinde düşme izi arayın. Bulamazsanız problem sizden kaynaklanmıyordur.

• Beğen
Tepki
4
@Uğur S.

Düşüştüm ama bisiklete birşey olmamıs ve 1 ay sonra kırıldı daha oncede vıtesı kırmıstım kulanıcı hatasıydı ama deiştirdiler para almadan decathlona guvenıyorum inşallah deyiştirirler

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Uğur S.

Bunu demek, sigortası patlayan devredeki sigorta için garanti istemeye benzer.

• Beğen

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Kadro kulağı sigorta gibidir evet. Fakat bildiğiniz gibi o kadro kulakları da standart değildir. Decathlon bu yüzden yardımcı olacaktır ki daha önce yaşanmış örnekleri de mevcut. Yine forum içerisinde bir yerlerde gördüğümü hatırlıyorum.
Şu an pek vaktim yok. Fakat bu değişim işlemlerini bulduğumda konu altına eklerim.

• Beğen
Tepki
4
@Gökhan Toros

garantiye girmiyosa nerden bulabilirim

@Uğur S.
sizede teşekkur ederim ugraştığınıziçin

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Melih N. Maviler

Decathlondan yine.
Parça sonuçta onların sorumluluğunda, yedek parça temin etmek zorundalar. Fakat garantiden direkt değiştirecekler diye beklememek gerek.
Ha öyle bir şey yaparlarsa, onların artısı olur bu :)