İnceleme Brooks B17 Sele

Arıcan

Üye
Tepki
6
İsim
Tevfik Arıcan
Bisiklet
Salcano
Ben Brooks B17 seleyi yaklaşık 4 ay önce aldım, rahatlık konusunda çok endişelerim vardı pişman olurmuyum diye düşündüm ama yanıldığımı anladım. Kilolu olmama rağmen sele ilk kullanımda dahi çok rahatsız etmedi tavsiye ederim.

Scudo

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
B17 modelini aldım ama aşırı sert geldi. Zamanla mi yumusuyor?

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrth Zamanında bisikletim için beğenerek aldığım en güzel komponentlerden biri idi, değişiklikten sonra ihtiyaç fazlası olduğu için de üzülerek sattığım tek şey. Keyifle kullanabilirsiniz, harika bir sele'dir.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Hani tüm F1 pilotları için özel üretim koltuklar yapıyorlar ya, sadece o kisiye özel ebatlara sahip oluyor, Brooks seleler de biraz öyle. Biraz zaman alıyor şekil alması evet. Ortalama 1000km yapmanız gerekiyor. Ama onun verdiği rahatlik başka selede yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında terli cilt temas etse deri yumuşayacak ve daha kolay şekil alacak ama toplum daha buna hazır değil elbette.

Ozan Demir

Üye
Tepki
116
İsim
Ozan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şöyle bir çatlama oldu daha toplamda 1000 km binmemişimdir. Badem yağıyla falanda ovaladım ama geçmedi. Normal midir sizce ? Ne yapmam gerekir ?

WtArVI4bTZ2h7wwOxx5kYg.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir adet elma yeşilinden alarak ben de Brooks kullanıcıları kervanına katıldım. İlk binişte tahta gibi olmasına rağmen sele konforlu geldi. Kullandıkça esneyip daha konforlu hale gelecektir umarım.
Bu arada seleyi gravel türü bir bisiklete taktığım için tur bisikletlerinde olduğu gibi burnunu fazla havaya kaldırmadım. Biraz araştırdım ve yol türevi bisikletlerde zaten yere paralel kullanım da yaygınmış. Aslında kalça selenin arkasına otursun, önemli olan o. 177477 dosyayı görüntüle
Bir ikş güne 100 km üzeri üzeri günübirlik bir tur yaptığımda selenin tam pozisyonunu bulcağım sanırım. Muhtemelen tam olarak yere paralel yapacağım.
Bu arada bakım için vazelin kullanmayı düşünüyorum, önemli olan deriyi ara ara beslemek ve kuruyup çatlamasını engellemek sonuçta. Bir dönem çatlayan ellerime gres yağı sürmek zorunda kalmıştım, bu köseleye de vazelin yeter bence :)

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Bir suredir bisiklete(Giant Escape 2) neler alsam diye arastirip duruyordum, yokus cikmayi kolaylastiracak ekipman baktim, zincir sistemi tarafindaki guncelleme pahaliya geliyor. Bende sele yi degistireyim diyorum. Brooks seleyi Erdoganlar bisiklette havale ile 378TL ye veriyorlar. Kullanan arkadaslar, ne dersiniz fiyatina deger mi, orjinal seleye nazaran brooks ile cok konfor farkeder mi ?

(link)

• Beğen
Tepkiler: elric1982

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@DayKnight brooks kullanan birine aynı soruyu sordum hocam. poponuzun şeklini alana kadar bir miktar sıkıntı ve ağrı oluyor ama şekli alınca başka sele kullanmazsınız demişti. ne kadar sürede şekil alıyor diye sordum. kullanıma bağlı olarak, vücut teri ve ısısı ile yumuşayıp o şekle gelmesi içn 2000 km yol yaptım demişti. ama hadi garanti olsun 3000km dedi. kendisi uzun turlara çıkan biri. umarım bu bilgi işinize yarar.