Brompton Kullanıcıları Kulübü

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar,

Artık Brompton katlanır bisikletin ülkemizde de satılmaya başlanmasıyla birlikte artık yavaş yavaş bu bisikleti alıp kullanan arkadaşlarımızın sayısı artacaktır muhtemelen. Bu nedenle böyle bir başlık açmayı düşündüm.

Brompton katlanır bisiklet kullanan arkadaslar bu başlık altında soru görüş ve önerilerini paylaşabilir, fikir alışverişi yapabilir, deneyimlerini aktarabilir ve bu bisikletten almayı düşünen arkadaşlara tavsiyelerde bulunup onların da fikir sahibi olmasını saglayabilirler. Ayrıca bisikletlerinde upgrade yapan arkadaşlar kullandıkları ekipmanları ve bu ekipmanların temini hakkında bizlere yol gösterebilirler.

Kısacası Brompton katlanır bisiklete dair herseyi bu başlık altında paylaşmak faydalı olacaktır diye düşündüm.

Şimdiden keyifli sürüşler ;)

Scudo

Ahmed_Taha

Üye
Tepki
12
İsim
AHMED TAHA A.
Öncelikle kulübünüz hayırlı olsun.
Ben de bir Bropmton almak istiyorum ama hız konusunda şüphelerim var. Sizin Brompton ile yapabildiğiniz maximum hız kaç km öğrenebilir miyim acaba.
Birde hız yapmak için sizce uygunlar mı?

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@Ahmed_Taha

Tesekkur ederim.
Valla hocam bence hayet hızlı. Yokus performansi da fena değil. ingiltere de yarışları bile var hatta. yapiyolarmış kendi aralarında. Bence hızı gayet yeterli.

bisikoloji

Üye
Tepki
5
İsim
bisikolog
@Ahmed_Taha

Düşük ağırlık merkezli tasarımı ve küçük 16 inçlik tekerlekleri sayesinde Brompton'ın ulaşabildiği hız ve sürüş istikrarı insanı şaşırtabilir.
Hız öncelikli bir sürüş stili için 6 vitesli, +%8 dişli oranlı bir konfigürasyon seçilebilir, standart Brompton pedalları normal clipless çiftiyle değiştirilebilir.
Tabii bu hız mevzusu biraz kullanıcının performansına da bağlı...

Ahmed_Taha

Üye
Tepki
12
İsim
AHMED TAHA A.
Brompton ile yapabildiğiniz maximum hızı öğrenebilirimiyim

Tepki
57
@Ahmed_Taha
Ucaktan brompton'uyla atlayanlar 100 km/sa'e varan hizlara ulasabiliyorlarmis!!

Yani, benim brompton ile 50 yapmis olmam size nasil bir bilgi sunabilir ki? Hangi yolda yaptigimi bilmiyorsunuz, ruzgari bilmiyorsunuz, egimi bilmiyorsunuz...

Neyse, buyrun: (link)

mgencer05

Aktif Üye
Tepki
180
@Dochtour

S. A. Demek Erdoğan lardaki benim düşündüğüm bisikleti alan sizsiniz[emoji3]aradığım gün satıldığı için bende 2.el bir siyah brompton aldım. Ne kadara aldınız hocam. Peşinde indirim yapabileceklerini söylemişlerdi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dochtour

Üye
Tepki
31
@mgencer05 hocam ben taksitli aldım liste fiyatından. Daha doğrusu bi arkadaşın borcu vardı bi şekilde helalleşmiş olduk. O ikinci el siyah için ben de pazarlık yapmıştım ama görmediğim için güvenip almadım. S6l 1250 euro yazan bisiklet demi

mgencer05

Aktif Üye
Tepki
180
Öncelikle hayırlı olsun. Bahsettiğiniz bisikleti aldım fakat henüz teslim almadım. İlk izlenimleriniz neler bisiklet hakkında. Ben önceki brompton u satmıştım bu ikinci brompton. Öncekinde bagaj ve m gidon vardı,Yen'i aldığım bagajsız ve s gidon

Dochtour

Üye
Tepki
31
@mgencer05 henüz öğle arası 10 km sürdüm. Gerçekten keyifli. Normalde yol bisikleti sürüyorum, ona rağmen hantal gelmedi bana. Vites geçişleri haliyle 105 sete nazaran belirgin bide 1. Bitese geçerken çok nazlandı Ama alışacağım muhtemelen. Bayır performansı da çok yeterli. İlerleyen günlerde ben de bagaj eklerim muhtemelen çünkü araba yerine yaz kış kullanmayı planlıyorum

Katlı hali gerçekten kompakt. En önemli artısı bu bence.IMG_2291.JPG

mgencer05

Aktif Üye
Tepki
180
Bagaj fiyatlarına baktım AliExpress de en ucuz 60 dolar:)uygun bir model bulduğunuzda beni de haberdar ederseniz sevinirim. Standart bir yapısı olmadığı için çok fazla seçenek Yok sanırım.

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@mgencer05 @Dochtour @mgencer05 merhaba arkadaşlar. yeni bisikletleriniz hayirli olsun. iyigunlerde kullanin. umarim en kisa surede bi organizasyon yapip bir araya gelebiliriz. ;)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Benim hızla işim olmaz ama vites aralığı efektifliği ve yokuş performansları hakkında merak ediyorum, sonuçta hafif bisikletler değil, aynakol büyük ve genelde göbekten kendine özgü vites var gördüğüm kadarıyla...

mgencer05

Aktif Üye
Tepki
180
@Gökhan Selçuk

Allah razı olsun. İnşallah şu bisikletleri istediğimiz kıvama getirelim bu arada biraz daha çoğalırız belki gurupta ,dediğiniz gibi bir buluşma güzel olur.

Dochtour

Üye
Tepki
31
@Gökhan Selçuk teşekkürler hocam sağolun.. ben kayseri'deyim ama yine de bi yolunu buluruz elbet
@Kurtuluş E. Hocam yokuş performansı gayet tatminlar.. vites aralığının genişliği bazı durumlarda zorluyor ama gayet yeterli bence.. hatta ben bu kadarını beklemiyordum.. yol bisikletine nazaran hız ortalamam %10 daha düşük..

mgencer05

Aktif Üye
Tepki
180
Sanırım kullanıcı sayısının az olması sebebiyle konu hayli hareketsiz. Tecrübeli brompton kullanıcılarına birkaç sorum olacak. Öncelikle çok amaçlı bir çanta almak istiyorum. T bag modelini beğendim fakat ülkemizde satılmıyor ayrıca fiyatı da oldukça yüksek. Çanta kullananlar varsa tavsiye alabilirmiyim. Ayrıca yurtdışı uygun fiyatla yedek parça ve aksesuar satan güvenilir site tavsiyesinede açığım. Kullandığım bisiklet S6L modeli. Ayrıca bagaj satın almıştım fakat çanta adaptörü ve çanta alırsam bagajsız kullanmayı düşünüyorum. Bu arada dahon/tern kullanıcı gruplarındaki gibi bizlerde bisikletle ilgili ayarlar püf noktaları,problemler ve çözümleri,satın aldığımız aksesuarları burada tanıtıp paylaşırsak faydalı olur kanaatindeyim. Bol pedallı günler diliyorum herkese.

• Beğen
Tepkiler: lutfukorkmaz

eayaroglu

Üye
Tepki
16
Merhaba, bende mini o bag ve C-bag var. Yükünüz varsa c-bag ideal, cok cepli ve kullanışlı. Mini O bag de çok şık bir çanta, bromptona yakışıyor. Mini o bag in tek kusuru üzerindeyken gidonu katlamanıza için vermemesi.

Yurt dışında incelediğim Brilliantbikes ve SJScycles var. ama her ikiside türkiyeye gönderim yapmıyor. Yurtdışından yedek parça temin eden varsa önerilerini alabiliriz. Zira ben de M3L modele rack monte etmek istiyorum ama orjinal parça gönderimi yapan yok...

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
6 vitesli modellerde +%8 ile -%12 diye iki opsiyon var. Yokuşlar için sanırım -%12 olan daha iyi değil mi, aynakol sanırım 44T falan gibi görünüyor.