Bostancı

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.792
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bu mantıkla kaldırıma çıkarken ayakları takılırsa kaldırımları da kaldırtabilirler.
Oysa sadece kenarların yumuşatılması yeterli olurdu.

Scudo

emrahs_

Üye
Tepki
2
İsim
emrah
Bisiklet
Fuji
Merhaba arkadaslar, persembe aksami Caddebostan Plajyolu Cafe Nero onunde kilitli duran FUJI D6 TT marka bisikletim maalesef kilidi kesilerek calindi.

Acikcasi cok spesifik bir bisiklet baskasinda oldugunu sanmiyorum. Bisiletimin resmini gonderiye ekliyorum. Eger olurda sagda solda gorurseniz polise haber verirseniz cok sevinirim.

Calinti Bisiklet konusuna acmaya calistim ancak yetkim olmadigi icin izin vermedi. Modlar yardimci olabilirse cok sevinirim.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan

Ebabil

Üye
Tepki
139
İsim
Ahmet
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaslar, persembe aksami Caddebostan Plajyolu Cafe Nero onunde kilitli duran FUJI D6 TT marka bisikletim maalesef kilidi kesilerek calindi.

Acikcasi cok spesifik bir bisiklet baskasinda oldugunu sanmiyorum. Bisiletimin resmini gonderiye ekliyorum. Eger olurda sagda solda gorurseniz polise haber verirseniz cok sevinirim.

Calinti Bisiklet konusuna acmaya calistim ancak yetkim olmadigi icin izin vermedi. Modlar yardimci olabilirse cok sevinirim.
Geçmiş olsun, İnşallah bulunur. 2.el satış platformlarını takip etmeyi ihmal etmeyin

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Geçmiş olsun. Sarı site ve kırmızı siteye bakın hergün. Benimki çalınmıştı 2 sene önce. 3 au boyunca hergün bakarak ilana çıktığında bulmuştum. Sizinki de spesifik bir model olduğu için denk gelirsiniz.

İlanlara alarm koyun ama yol bisikleti değil her türlü bisiklet ilanlarına koyun. Mtb sınıfında bile ilan çıkabilir satmak isteyen. Benimki mtb iken şehir bisikleti sınıfında bulmuştum.

Polisten bir cacık çıkmaz. Oradan ümitlenmeyin. Ne yaparsanız sizin yaptığınız kadar olacak. Bunu unutmayın.

Yılmadan hergün bakın. İnşallah bulursunuz.

Civarda bilindik bisiklet dükkanlarına da resmibi ve bilgilerini bırakın derim. Çalanın ahmaklık katsayısına göre gidip bunlardan birinde değer biçtirebilir ya da satmaya çalışabilir bile.

🖐🏻

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

emrahs_

Üye
Tepki
2
İsim
emrah
Bisiklet
Fuji
Geçmiş olsun. Sarı site ve kırmızı siteye bakın hergün. Benimki çalınmıştı 2 sene önce. 3 au boyunca hergün bakarak ilana çıktığında bulmuştum. Sizinki de spesifik bir model olduğu için denk gelirsiniz.

İlanlara alarm koyun ama yol bisikleti değil her türlü bisiklet ilanlarına koyun. Mtb sınıfında bile ilan çıkabilir satmak isteyen. Benimki mtb iken şehir bisikleti sınıfında bulmuştum.

Polisten bir cacık çıkmaz. Oradan ümitlenmeyin. Ne yaparsanız sizin yaptığınız kadar olacak. Bunu unutmayın.

Yılmadan hergün bakın. İnşallah bulursunuz.

Civarda bilindik bisiklet dükkanlarına da resmibi ve bilgilerini bırakın derim. Çalanın ahmaklık katsayısına göre gidip bunlardan birinde değer biçtirebilir ya da satmaya çalışabilir bile.

🖐🏻
Cok tesekkurler, umarim dediginiz gibi kisa zamanda bi iz bulurum.

dalyanus

Üye
Tepki
38
İsim
ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bostanci nero degil sanirim degil mi, caddebostan migros'un ordaki nero. Her ikisini de bisikletciler sık kullanir, hep kapinin onune birakiriz. Sizin olay aksam mi oldu? Cok gecmis olsun, umarim en kisa zamanda bulursunuz.

Ilan takip edin diyen arkadaslara soruyorum. Sonraki adim nedir? Ilani polise vermek mi gidip sahsen almaya calismak mi? Basimiza gelirse fikrimiz olsun.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bostanci nero degil sanirim degil mi, caddebostan migros'un ordaki nero. Her ikisini de bisikletciler sık kullanir, hep kapinin onune birakiriz. Sizin olay aksam mi oldu? Cok gecmis olsun, umarim en kisa zamanda bulursunuz.

Ilan takip edin diyen arkadaslara soruyorum. Sonraki adim nedir? Ilani polise vermek mi gidip sahsen almaya calismak mi? Basimiza gelirse fikrimiz olsun.
Geçmiş olsun. Benim de bisikletim çalındı 12 Temmuz pazar günü.
Hergün sahibinden ve letgo ilanlarına baktım. Hergün. Hatta alarm koydum yeni ilan gelince diye. Şansım bisiklet 2000 modeldi ve aynısından yok denecek kadar azdı. Yani bir ilan görsem o benimki olacaktı.

Neyse. 2 ay sonra ilan gördüm ve 1 haftalık uğraş ile bisikleti geri aldım. Ben İstanbuldayım bisiklet Adapazarı'nda çıktı.

Beylikdüzünde değildir muhtemelen o artık. İlanlara bakın.
Benimki çalındıktan sonra 2 aylık serüveni şöyle olmuş.

Çalan zibidi (bu arada sizin resimdekine çok benziyor) muhtemelen şebekeye verdi bisikleti. Onlar şehir dışına çıkartmış, Adapazarı'nda bisikleti alan arkadaş orada bir bit pazarından almış, pazarcı bisikleti yalovadan almış. Anlayacağınız benden gittiğinde 5.kez el değiştirdikten sonra satmak için ilan açınca son alan ben buldum.

Karakola kayıt yaptım işe yaramadı. Yazamazdı zaten. Hiç yaramaz.

Bisikletim bulunmadı, ben buldum.

Altını çiziyorum, ilanları izleyin takip edin. Yılmayın. Mutlaka bir gün denk gelme ihtimaliniz var.

Bisiklet yeni, seri numarası vardır tahmin ediyorum. Yoksa aldığınız yerden fatura örneği VS kayıtlardan edinin. Belirgin yerlerin fotoları varsa a4 kağıda bastırın renkli. Bende Gidon boğazı Tranz x marka idi. Resmen ilanı görünce boğazdan ve maşa üzeri kendi taktığım şeffaf halkadan tanıdım.

Çünkü lastik ve jantlar farklıydı. İnce teker takmışlar. (mtbye yuh artık)
Gidon yükseltici takmışlar 5cm yüksekti
Ön maşa kırmızı çıkmış beyaz dandik sontour takmışlar. (sonra buldum orjinalini pazarcı değiştirmiş kilitli olsun diye)
Sele değişmiş beyaz sele takmışlardı.
Spd pedallar gitmiş uyuz Reflektörlü standart Pedal gelmişti.

Bisikleti kadrodan + boğazdan + sele borusundaki çiziklerden + şeffaf maşa üzeri yüzükten tanıdım resmen.

Bu sebeple ilanları çok iyi inceleyin.

Ve bir daha ev dışında hiç bir yere koymayın. Duvara asın. Ben öyle yaptım.

Not: bisiklet çalınınca başka bir bisiklet aldım ve mecburen eve aldım eşim de kabullendi duvara astım. Yeni bisiklet geldikten 1 ay sonra eskisini de bulunca eşim hafiften komaya girdi. Şimdi duvarda altlı üstlü duruyorlar 😂😂

İnşallah bir an önce bulursunuz yanda bulunur. Çok geçmiş olsun. 🤚
Tabi ki hayır. Yalnızca son olarak kendisine gelen ve satmak isteyen arkadaş hiç bir zorluk çıkarmadığı için ve süreç boyunca yardımcı olduğu için bir miktar para verdim ama çok cüzi bir miktar. Hani kaybolan bir cüzdanı bulan birine verilen bahşiş gibi düşünün.

Bir not. Polisi devreye sokmadım. Çünkü seri numarası yoktu yalnızca resimlerden ıspat edebilirdim. Ve kamu davası açılırdı. Bisiklet yediemine giderdi bekle Allah bekle. Zaten pazarcı da resimleri görünce tamam dedi bu senin. Ve adama parasının büyük bir kısmını iade etti. Konu kapandı.

emrahs_

Üye
Tepki
2
İsim
emrah
Bisiklet
Fuji

evet hocam caddebostan migrosun oradaki nero.

olayin videosu: streamable.com/cfstu5

• Beğen
Tepkiler: dalyanus

art1907

Üye
Tepki
1
İsim
Artur
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bianchi
Herkese merhaba, Artur Değirmenci ben. 34 yaşındayım ve elektrik mühendisiyim. Fırsat buldukça Bostancı sahil hattında bisiklete binmeye çalışıyorum. Farklı bisikletler kullandım fakat şu an katlanır bisiklete geçmiş durumdayım :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
86
yol bisikletimle hafta içi 1 veya 2 gün ve cumartesi pazar olmak üzere kozyatağı’ndan kaynarca veya tuzla’ya gidiyorum. beraber sürmek isteyen varsa mesaj atabilir mi? ayrıca anadolu yakasında herhangi bir bisiklet grubunda olan varsa bana ulaşabilir mi? katılmak isterim.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yol bisikletimle hafta içi 1 veya 2 gün ve cumartesi pazar olmak üzere kozyatağı’ndan kaynarca veya tuzla’ya gidiyorum. beraber sürmek isteyen varsa mesaj atabilir mi? ayrıca anadolu yakasında herhangi bir bisiklet grubunda olan varsa bana ulaşabilir mi? katılmak isterim.
Strava'dan grupları takip edin, herkese açık sürüşler açtıkları zaman gidin tanışın. Hemen hemen her sabah saat 05:30'da Bostancı Cafe Nero önünden çıkan gruplar var. Maltepe Cycling Club, Early Birds, Velesbist bazıları. Ben Maltepe Cycling Club ile sürüyorum ama biz çok fazla public sürüş açmıyoruz, %50'si falan public oluyor

• Beğen
Tepkiler: Onat GÜRSOY

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.033
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar.
Bostancı sahildeki Neroya sabah 5:30 - 6:00 - 6:30 'da giderseniz çok farklı gruplar bulabilirsiniz...
hem tanışmış olursunuz, hem de direk sürüşe girmiş olursunuz...

• Beğen
Tepkiler: Onat GÜRSOY

apabos

Üye
Tepki
35
İsim
koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar bende mart ayında yol bisikletine geçtim. Cafe neroda toplanan gruplar var ama onların hızına adapte olabilir miyim bilmediğimden sabah kendim sürüyorum. Yada veledroma gidip birinin arkasına takılıp tempoya uymaya çalışıyorum :) ama asıl istediğim sabah sürüşleri yapan bir ekiple düzenli olarak sürüşe çıkmak. İsteğimle ilgili yardımcı olacak grubuna dahil edebilecek yada bir gruba yönlendirecek varsa iletişime geçerse sevinirim.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar bende mart ayında yol bisikletine geçtim. Cafe neroda toplanan gruplar var ama onların hızına adapte olabilir miyim bilmediğimden sabah kendim sürüyorum. Yada veledroma gidip birinin arkasına takılıp tempoya uymaya çalışıyorum :) ama asıl istediğim sabah sürüşleri yapan bir ekiple düzenli olarak sürüşe çıkmak. İsteğimle ilgili yardımcı olacak grubuna dahil edebilecek yada bir gruba yönlendirecek varsa iletişime geçerse sevinirim.
Özel mesaj yolladım

lrfan

Cyclist
Tepki
8.547
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni başlık açmak istemedim.

Yeni yıla nasıl girersek öyle gider diyerek yarın 1 Ocak sabah saat 10:00’da Bostancı Nero Cafe önünden Start alıp Tuzla’ya kadar gidip geleceğiz sakin tempo. Katılmak isteyen olursa diye haber vermek istedim