Bmx siparişi

Tepki
2
İsim
konuralp
Bisiklet
Diğer
Gençler bmx alacağım fakat birkaç sorum var bu sorular aklıma takılıyor yardım edin. öncelikle ilk kez bmx alacağım için çok bi para ödemek istemiyorum 700 liralık bir bmx almayı planlıyorum. sakarya'da yaşıyorum herhangi bir bmx satıcısı yok sanırım. Bu yüzden internetten sipariş vereceğim. sorularım şunlar
1) hangi siteden sipariş vermeliyim
2) hangi marka bmx almalıyım
3) sanırım en önemlisi bu bisiklet direk toplu halde mi gelir yoksa parça parça halinde mi ?
Bilenler cevaplasın şimdiden teşekkür ediyorum.
Ve markaların internet sitelerinde bmx in tekerleklerden dışarıya çıkan çubukları yok onlar önemli mi

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@konuralpkaraca
Carraro nun bmx ini alabilirsiniz anlaşılan bmx de yenisiniz.
Benim deneyimim yok ama bir ara baya kafayı takmıştım.
Bisiklet kutusunda demonte halde gelir siz kurarsınız ya da bir bilene özellikle de bayıye kurdurabilirsiniz. Ancak garanti koşullarında bisikleti sizim kurduğunuz takdirde bir sorun çıkarsa sorunun nedenini kurulum hatası olarak bildiriyorlar yani size patlıyor. O yüzden bilseniz bile kurdurun ben öyle yaptım kurulumu kolay olsa bile bayiye kurdurttum.

O çubuk dediğiniz şeyin ismi peg. Salon kullanımı ya da outdoor kullanımı olarak ikiye ayrılır kullanıma yönelik olduğu için genellikle gelmez. (profesyonel seviyedeki bisikletlerin yanında da pedal gelmez mesela kullanıcının kendi tercihi olduğu için)
Bmx için forumun bmx bisikleti başlığıyla yatıp kalkın ve de birisi ile öğrenmeye çalışın. Anlara da meclis parkı amatör ciddi bir çok kişiyi barındırır orada acemiler büyüklerden öğrenirdi.
Siz videolardan vs. öğrenin.
Uzmanlaşınca da mangoose bmxler hem şık hem de kaliteliler.
İlk bisikletiniz ise ciddi para bayılmayın. Ama yok ben proyum diyorsanız siz bilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: konuralpkaraca
Tepki
2
İsim
konuralp
Bisiklet
Diğer
@Hastateker sağolun efendim verdiğiniz cevap için rica etsem sizin aldığınız bmx modelini ve nereden aldığınızı paylaşabilir misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hastateker 'e katılıyorum bmx başlığına bakman da fayda var pek aktif olmasa da elbet yazanlar oluyor. Bisikleti ilk bmxte öğrendiğimden olsa gerek yıllardır içimde olan bir bisiklet türü bu ara iyice kafaya takmış durumdayım uygun getirsem hemen alacağım. @konuralpkaraca Ben daha çok temiz 2.ellere bakıyorum salcano ve carraronun bisikletleri bana çok hantal geldi. ama sen bir araştırma yap derim parça olarak da daha önce birisi forumda yazmıştı (link) şu site var.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@konuralpkaraca
Ben kullanmıyorum bmx :D
Bir ara cidden kafaya taktım derken çok araştırdım almak için teknik bilgilere filan çok baktım :)
Ama ben bmxe göre daha sakin bir insanmışım o yüzden vaz geçtim :)

Tepki
2
İsim
konuralp
Bisiklet
Diğer
@Hastateker pardon yazdığın kafamdan çıkmış bi an :) birazdan bmx başlığındaki konuları bir bir okuyacağım çünkü pegin ne olduğunu az önce öğrendim :hihi: bende derin bir araştırma yapmadan bmx almayacağım fiyatı pek uygun değil çünkü @MakRo abimin dediği gibi

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
kardeşime 170tlye full aksesuar çocuk bisikleti aldık ve bmx çıktı ama gyrosu yok :)

Tepki
2
İsim
konuralp
Bisiklet
Diğer
@MakRo dediğiniz siteye baktım fakat bisiklet parçaları satılıyor ben bisikleti yapamam öyle :D onun içinde para vermek istemiyorum :)