bizede lazım bunlardan.

noktalivirgul

Forum Demirbaşı
Tepki
246
internette dolaşırken gördüm çok hoşuma gitti, uzun soluklu ve kalabalık turlarda lazım bi iki tane bize.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram
Scudo

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
bisiklet olayını iyice geliştirmişler.hayat kurtarıcı anlamıda olmuş.iyi fikir valla.teşekkürler paylaşım için...

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mobil hizmet yapıyorlar ne güzel. İstanbul'da Sultan Ahmet'de bisikletli polisler vardı ne güzel. Çok hoşuma giderdi, o zamanlarda Atv'de bisikletli polislerin maceralarını gösteren bir dizi vardı hatta.

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
İlk resme bakarken bunun kişisel bir girişim olduğunu, sağlık işlerinden anlayan bir kişinin biraz da durumdan vazife çıkartarak çevresindekilere kendince yardımcı olabilmek için yaptığı ilgi çekici bir girişim sandım. Diğer fotoğraflara baktıkça bisikletli ambulans servisinin ciddi bir proje dahilinde yürütülen resmi bir hizmet olduğunu anladım. Her ne kadar kaykaylı olan "artık bu kadarı da biraz fantaziye kaçtı" dedirtse de bu hizmetten çok etkilendim. Yoğun trafiği olan şehirlerde, trafik sıkışıklığında konvansiyonel ambulansların ulaşamadıkları noktalara hızla ulaşarak, ambulans gelene kadar en azından ilk müdahaleyi yapabilmek için bisikletli ekibin düşünülmüş olması çok yaratıcı bir düşünce. Düşünenleri ve uygulamaya koyanları tebrik ediyorum. Gönül isterdi ki ülkemizdeki bir kurumu bu servisten dolayı tebrik edebilseydim ama ne yazık ki bazı şeyleri uygulamaya koymak için yine dışarıdan görmemiz, örnek almamız gerekiyor.
Çözümler ve yaratıcı fikirler çoğu zaman burnumuzun dibindedir ama onu göremeyiz. Bir gün bir anda gözümüze çarpar. Bu fikri geliştiren kişiler her gün yüzlerce bisikletliyi çevrelerinde görmeselerdi acaba bu fikri geliştirebilirler miydi diye de sormak gerekir.
Derlemeyi yaptığınız ve bunu bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
çok güzel bi olay adamlar düşünüp kullanıyorlar biz sadece düşünmekle kalıyoruz bence zaman gelecek TÜRKİYE'de daha güsel olucak

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
güzel bir uygulama bence bisikletli polis oluyorda ambulaslı niye olmasın bizim ülkemizede yakışır

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
süper ya =) bu meslek ne kadar güzeldir birde eskiden bisikletli polisler dizisi vardı atv de =) oda süperdi

güzel bir uygulama bence bisikletli polis oluyorda ambulaslı niye olmasın bizim ülkemizede yakışır

evet güzel olu8r bizde de olsa ama insanlar normal ambulanslara yol vermezken bisiketlere biraz zor gibi

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Bizde biraz zor olur ama yarışlar da veya bir arkadaşın dediği gibi uzun yollu büyük gezi gruplarında eskort olarak avantajlı olabilir!
Noktalıvirgül, ilgin için teşekkür ederim. bu güzellikleri bizimle paylaştın.
Esen kal

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
çok güzel ya istanbul gibi trafik derdi olan bir şehirin bazı semtlerine gerekıyor :) paylasım ıcın cok tesekkurker

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
adamlar yapmışşş :)

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
@ismailağıllı

Bizim ülkemizde bisikletli ambulans olay mahaline gidene kadar trafikte can verir bence.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Çok güzel gerçekten trafiğin çok yoğun olduğu yerler için inanılmaz yararlı bir uygulama bence...