Bit pazarına nur yağmaya başladı

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
@Mustafa demirbacak

çizildiğinde içim gidiyor çalınsa naparım ben bisiklet sürerken yanıma biber gazı almayı planlıyorum her ihtimale karşı etraf maganda dolu

Scudo

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@volkan a

Siz beni yanlış anladınız hocam ben tamamen karşıyım bu tür hırsızlıklara o bisikleti alan adam senin benim gibi biriktirip uğraşıp almıyor gidiyor alıyor onu nasıl olsa ucuz diyor sonra talep artıyor tabi aman ha dikkat edelim kilitle felan olmaz benimki gibi kapalı bodruma koyun elinizden geldiği kadar.

farukbal

Üye
Tepki
6
Şuan ailemden gelen harçlıktan arttırarak biriktirdiğim parayla bisiklet almayı planlıyorum. Bunları görünce başıma gelse diye düşündüm de gerçekten çok kötü. Elbet hesabı bir gün sorulur bunların. Devletin adaleti yetmese de ilahi adalet var.

özgürakt

ignorance is bliss
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
2012 de bisikletim çalındı hala yeni bi tane alamadım. 35 yaşındayım bu yaşta nerdeyse hüngür hüngür ağlıyacaktım. Gözlerim doldu.

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
@uğur can

hadi scott trek anladımda ng650 nin yenisi 450 tl nesi üst model ben hırsız olsam 650 çalmak için riske girmem bile... ayrıca bi arkadaş doğru demiş model bilmeyen bisikletten anlamayan forumlara girmeyenler var çalıntı olduğunu bilmeden alıyorlar.hala amortisörlü bisikletin en kaliteli bisiklet olduğunu düşünenler gibi...

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
oraya giden varsa jantlarına sarı boya değmiş, 16 kadro, 1.50 lastikli, aynakolunda beyaz boya olan sarı mavi karışımı Trek 3900 marka öndeki Trek logosu hariç butun Trek yazıları silinmiş bir bisiklet gören olursa alıntılasın bi zahmet. 6 ay oldu daha bulunmaz gerçi belki bir umut alan olmuştur belki

Can ural

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Salcano xrs 300 modeli şuan sıfırı 500.bu şerefsizler kesin 100e filan stıyolardır.zar zor aldığım bisikletimin başına böyle bişey gelmesi gercekten üzer insanı.onun için çok dikkatli olalım her işimize bisikletler koşmayalım.güvenli olmayan yerlere bisikletsiz gidelim.Bisiklet aşkı bambaşka bişey...AMMAN DIKKAT ...

Geçmiş olsun.ikinci el sitelere baktınızmı.Antalyada bir arkadaş 3ay sonra bulmuş.Adam hiç bir deişiklik yapmadan İnternet'e koymuş...Belki bir umut...

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
300 liramı bu bisiklet normalde tamam acıl olur ucuza satarsın da bu kadar ölü fiyatına kımse satmaz bırde 26 jant bısıkjlete 20 jant seçmiş acıl satılık yazmış

https://i.hizliresim.com/rdM4RN.jpg

https://i.hizliresim.com/78gJPW.jpg

(link)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
şuanda ilanda değil görünüyo / yada görünmüyo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@chn krmz

5 10 dakika önce hemen kaldırdı ilanı, ben facebook 2 . el ılan sayfasında ilanı koyunca bır kaç kısı çalıntı yazdı altına yorum olarak ve ılan hemen kaldırıldı yayından

daha 1 2 gun öncede full ultegralı 2013 model bianci yol bisikleti 400 liraya satılıyordu hemen kaldırdılar ilanı yayından

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
sövülesi insanlar..

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
arkadaşlar bende izmitte oturuyorum zamanında arkadaşımın bisikleti çalındı gittik buraya bakmaya yukarıda bir kardeşimin dediği gibi alınteriyle kazanıp aldığı bir bisiklet arkadaş çok üzülmüştü neyse bulduk bisikleti konuştuk ettik he nereden anladınız derseniz arkadaşım selenin altına bir imza koymuş t-yani bir rumuz satan şerefsizle anlaştık bunun parasını izmitte bir yerde vericez diye bilen bilir merkezde cumhuriyet parkı var orada neyse buraya geldi satıcı orada enseledik arabaya aldık bir güzel ıslattıktan sonra doğru polise suçunu itiraf etti ve cezası neyse çekti veya çekiyor ama siz siz olun bisikletinizi her yerde bırakmayın kilitleseniz bile kilidine dikkat edin emek hırsızı çok piyasada.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çalıntı bisiklete binmek ahlaksızlıktır! Demek ki böyle bir talep var ve bu bit pazarı kuruluyor. Buradan bisiklet alan kişiler, en az satanlar ve hırsızlık yapanlar kadar ahlaksızdır. İzmit'i bilen, İzmit'te yaşayan bisikletçi arkadaşlar bir imza kampanyası başlatsın, hepimiz imzalayalım, sosyal medyada yayılsın ve bu sorun çözülsün.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Devletin bu konuda birşey yapmasını beklemek boşa beklemektir. Maalesef polis bu konularda çok duyarsız. Oysa ben eminim ki polisler tek tek biliyor bu tip olayların faillerini ama şu da bu sebepten birşey yap(a)mıyorlar...

Bu durumda en iyisi toplum baskısı yapmak. Sadece İzmit değil, tüm illerde bu ve benzeri yerleri teşhir etmek, adını çıkarmak. Keza sahibinden.com veya benzeri ilan sitelerine bilgi vermek. Belki bu şekilde tez zamanda belalarını bulası şerefsizler bu kadar rahat satacak mecra bulamazlar. Can hocama da kelimesi kelimesine aynen katılıyorum...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
izmit bit pazarına yıllar önce gitmiştim işe yarar hiçbişey yoktu hele ki bisiklet... bunlar yeni yeni türemiş demek ki.
cezası neyse inşallah hepsi çeker. bisiklet hırsızlığı konusunda bilgilendirme farkındalık yaratmak şart bir şekilde. çanakkalede de böyle vakalar duyuyorum arada.
aman arkadaşlar dikkat ...

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
serbest pazar herkes gelip eşyasını satıyor benim duyumlarıma göre bursa'da çalınan bisikletler burda satılıyor ucuza da değil 2.el fiyatına satılıyor satan kişiler neyin ne olduğunu biliyor son model bisikletlerde mevcut burda salı sabahları ve akşamları gelirler pazara yapacak bişey yok senelerdir devam eden bir pazar diğer yandan çarşıda dükkanlarda mağazalarda bulamayacağınz eski antika eşyalarda mevcut ilk çıkan plak çalarlar gramafonlar eski tablolar daha neler neler

• Beğen
Tepkiler: Samet Yurt