Bit pazarına nur yağmaya başladı

Tuncay K.

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Merida
polis'e şikayet etsende uğraşmazlar... Aslında polisler biliyor bu bisikletleri kimler çalıyor nerelerde tutuluyor, hatta nerelerde satılıyor diye...

Aslında sorun bu bisikletlerin çalıntı oldugunu bilip hala satın almak isteyenlerde...

• Beğen
Tepkiler: enzo
Scudo

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
aslinda bisiklet kadrolarında seri numaraları var .

bunları not etmek lazım .....

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Bir arkadaşımız alan arkadaşlara yar olmaz hayır olmaz demiş iyi demiş güzel demişte bir şey sormak istiyorum.

Şimdi ben forumdan habersizim; o kişilerinde çalıntı mal sattığından habersizim ne olacak?
Sonuçta ben çalıntı mal aldığımı bilmiyorum ki?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ucuzsa vardır bir illeti, pahalıysa vardır bir hikmeti demişler ;)

3 kuruşa 5 köfte olmaz da demişler.

Bu tür pazarların sicili de herkesçe malum iken uygun fiyat diye gidip bunlardan satın almak bile bile lades olur. Fiyatının uygunluğunun nereden geldiğini her vicdan sahibi insanın birazcık düşünmesi lazım.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Allah bunları bildiği gibi yapsın yazık şuna bakar mısın :S

Melih GÜLER

Aktif Üye
Tepki
9
@mertceo

Bisikleti alanın haberi olmadığı için suc gene üzerine kalıyor günümüz türkiyesinde Ne diyorlar " ayık olacan"

CEMİKO74

Üye
Tepki
39
İsim
Cem
Bisiklet
Whistle
Arkadaşlar bu bit pazarı eskiden perşembe günleri izmit merkezde kuruluyordu.Şimdi ise Otogar arkasındaki şehir pazarında çarşamba günleri kuruluyor...bu şerefziler 2 senedir bu bisikletlerden satıyorlar ve bizim anormal insanımızda gidip alıyor maalesef...

berk41

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Whistle
@Cem KATIRCIOĞLU

Cem bey, 2günde bir oradalar, daha dün gidip baktım yaklaşık 15 adet üst model mtb, 5-6 tane yarış bisikleti vardı.

uğur can

Üye
Tepki
0
arkadaşlar bu hafta izmir forum bornovada benimde bisikletim çalındı. Bilenler bilir Merida matts 70 modeli. Görürseniz hangi şehir olursa olsun haber verirseniz sevinirim. Burada telefon no paylaşmak serbestmi bilmiyorum biri bu konuda bilgi verirse sevinirim gerekirse numaramı yazayım gören olursa haber versin.

uğur can

Üye
Tepki
0
bugün bit pazarına gittim kendi bisikletimi bulurum belki umudu ile. Kendi bisikletimi bulamadım ama birçok üst seviye bisiklet gördüm. 2 tane Salcano ng650 biri kırmızı beyaz biri siyah yeşil(kırmızı beyaz full aksesuarlı), bi tane carraro lady modellerinden, bi tane scott ince lastik cit modellerinden, bi tane trek, bi tane üst seviye bianchi. Ben kendiminkini bulamadım ama bu modellerden bisikletleri çalınanlar varsa mutlaka baksınlar bu adamlar bu hafta satamazsa aynı bisikletleri haftaya yine getirecekler.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
ben bisikletin kadrounun içine gps koymayı planlıyorum bu sayede çalındığında hemen bulunulabilir

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
Küfretsem ban yer miyim üniversite sınavına bir hafta kala bisikletimi çalan şerefsizlere?

Tepki
1
Geçtiğimiz yaz sonu benim de bianchi toledo bisikletim çalınmıştı İzmir'de. Nasıl olduysa zincir kilidi kesip götürmüş şuursuz şerefsiz ya da şerefsizler.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağlayanın malından gülene hayır gelmez arkadaşlar. Bir arkadaşımız sormuş "benim çalıntı olduğundan haberim yok ve alsam ne olur" benzeri bir şeyler söylemiş, akıl ve mantık ölçüsünde 2. elinin ölüsü bile 5 edecek malın 2 liraya normal şartlarda satılamayacağını düşünemiyorsak bu ülkede çok canımız yanar...
Motosiklet ve bisiklet hırsızları son yıllarda zıvanadan çıktılar, polisin bu konuda umursamazlığı en büyük problemlerden biri ama asıl en büyük problem gidip bu çalma eylemini yapanlardan bisiklet alan ya da çıkmacılardan parça alanlarda...
Hırsızın hiç mi suçu yok? Mevcut düzende öyle gözüküyor... Ben kesinlikle hırsızlığa ağır yaptırımlar uygulanması taraftarıyım, gerekirse kol kesme cezası bile uygulanmalı, insan hakkı hukuku demesin kimse bana; bir insanın emek verip dişinden tırnağından arttırıp zar zor aldığı bir şeyi elini kolunu sallayarak çalan adamın hakkı da kolunun kesilmesidir!

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Adam ne yapsın parası olmayan çalıntı alıcak bunlara verdiği parayada güzel bi bisiklet alamaz istediği gibi tabi

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
@Abdullah T.

çok yanlış düşünüyorsunuz bu malları kimse almamalıdır talep olması durumunda adam çalmaya devam edecektir yarın senin benim bisikletim çalınacak belkide

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Ben zaten çalınmasına ve satılmasına karşıyım ama adam ne yapsın görecek ucuzu atlıyacak çalıntımı ne olursa olsun o adam alır hiç düşünürü acaba bu bisikleti çaldıran adam ne kadar emek sarfetti.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Abdullah T.

bu mantıkla bisiklet alarak hırsızlığı teşvik etmiş olursun. sonra para kazandırdığın hırsız senin ucuza aldığın bisikletini da çalar, burada başlık açıp veryansın edersin.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Kimse bisikleti çalınmadan anlayamaz o duyguyu. Allah yaşatmasın ama çocukken ilk bisikletimi zor şartlarda almama rağmen 1 aylık iken çalmışlardı.