Bisiklette hafifliğin önemi ve ağırlık tabloları (mtb ve yol)

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@aykara30

Gayet güzel bir ağırlık o tür bir bisiklet için, dediğiniz gibi Rockshox Dart modeli oldukça ağır, sanırım bisikletiniz gerçek Bianchi lerden Rock shox maşa olduğuna göre, güle güle kullanın, resimini de bisikletlerimizin fotoğrafları bölümüne eklerseniz herkes görebilir...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Hakan abi bende Voltage var agırlıgı ilk aldıgıma göre baya düşürmeye çalıştım ama yeterli düştügü kanısında değilim:) Çünkü agırlık=saglamlıktır ve daha fazla hafifletmenin bir anlamı varmıdır 13kg suanda sence jant setleri olarak (göbek, tel, ve cember olarak hafif ve saglam) ne önerirsin.?
Değiştirdigim parçalar aynakol , ruble zincir ve frenkolları oldu sence daha ne kadar hafifletebilirim bunun yolu nereye kadar gider.. kaç kg a kadar ???:eek:

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Voltage için fena ağırlık değil Alper, zaten hoplama zıplama yapıyorsan daha da hafifletme. Önerdiğim parçalar ise yazıda var ;)

Tepki
18
Güzel paylaşım için teşekkürler yazının bi kısmını daha önce başka bi sitede okumuştum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@kibar_cellat

Doğrudur, Delta bisikletin sitesindeki bisiklet seçimi yazısını da ben hazırlamıştım, ordaki hafiflik ile ilgili bölümle aynıdır veya benzerdir...

Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Scott Sportster P5(13.5kg) ve P4(13.9kg) ağırlıkları nasıl sizce?Daha hafif mi tercih edilmeli yoksa bu ağırlıklar amatör bir kullanıcı için ideal mi?Teşekkürler

sonercik

Üye
Tepki
0
11-12 kg 28 jant asfaltta süreceğim(arazi hariç kötü yola da dayanıklı olsun istiyorum, malum asfalt yoların durumu)şehir-yol bisikleti almayı düşünüyorum.hazır marka mı yoksa bilgisayar misali toplama mı almalıyım?uzun süre kullanacağım sağlam bişey olsun istiyorum.bütçem 500 euro.şimdiden ilgilenecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@uguryes666

Amatör bir kullanıcı için gayet yeterli...

ikarus

Üye
Tepki
16
1.82'yim, ancak 15.5luk kadroyu 3 aydırgünde 2-3 saat sürerek sorunsuz kullanıyorum..

Bak içime kurt düşürdünüz şimdi..

Ha deyincede değişmez ki bu kadro..

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@meçhul

Bianchi'den uzak durmanızı tavsiye ederim onun yerine çok daha kaliteli Sedona veya Kron markalarına bakabilirisiniz.

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
Bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekürler. .
öğreneceğimiz çok şeyler var. .

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

msavsa

Üye
Tepki
70
Bilgi paylaşımı ancak böylesine akıcı ve akılcı yapılabilir...

Çok teşekkür ederim...

Her satırın hayrını gör arkadaş...

• Beğen

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
çok süper olmuş bisikletin kazasız sürüşler ben senin terazine benzer teraziler bulamıyorum nerede satılıyo bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepki
44
Bisiklet
Corratec
verdigin bilgiler için çok teşekkür ederim ben bu işe yeni başlıyacagım alıcagım biskleti ona göre seçicagim

• Beğen