Bisiklette ayaklık kullanıyor musunuz?

Bisiklette ayaklık kullanıyor musunuz ?

• Toplam katılım
    725
Scudo

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
hemen ilk yorum benden olsun topladım ayaklık bilerek koymadım koymayacamda gerek yok fazladan ağırlığa ama ayaklığın faydalarıda var tabi

• Beğen
Tepkiler: Furkan Özdağ

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
@dreamboys69

hacam acaba bu sizin kendi yaptığınız mı buna benzer bir bisiklet yapan olmuştu kesip biçip kaynatıp falan uğraşmıştı...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletimde ayaklık kullanmıyorum, kullanmam da. Bisikletlimi nasıl hafifleteceğim diye düşünürken, aynı anda ayaklık kullanıyor olsam çok saçma bir durum olur. Ayaklık bence citybike için, normalde dağbisikleti de şehiriçinde kullanılmaz. Yani dağbisikletini alanı dışında kullandığımız da ayrı bir gerçektir.

Furkan Özdağ

Daimi Üye
Tepki
88
Bisikleti ilk aldığımda ; Ön reflektör , Arka reflektör , ayaklık , arka aktarıcı korumalığı , suluk , suluk kafesi ( şehir içi lazım olmuyor ) kedigözü vs. vardı hepsini söktüm nasıl olsa lazım olmuyor.. :D

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ayakliğin, hızla yokuş inerken açilip sizi yerle buluşturma riski de mevcuttur.

ağirliği, arazide kullanımının sorun çikartabilecek olmasi ve yukaridaki sebepten ötürü spor amaçli bisiklet binişlerinde ayaklik kullanmayi tercih etmem.

oquxx

Üye
Tepki
23
Mithrelios' a katılıyorum,bisiklet ayaklığı çocukluğumun derdiydi, sürekli yayı gevşeyip yerlerde sürünürdü :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yaklaşık 3 yıldır orion ds kullanıyorum, ayaklıkta en ufak bir gevşeme yok ve hiç sorun çıkarmadı.Genellikle şehir içinde kullandığımdan dolayı vazgeçmem.Zaten hafif bisiklet kullanacak kadar çok param ve çabam da yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende ayaklık kullanmıyorum çünki bana göre gereksiz artı ağırlık payınıda düşünmek lazım bence.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
3 günde 40 oy verildi ve 28 kişi ayaklığa olumsuz, 12 kişi de olumlu bakıyo.

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Aslında en büyük sebep ağırlık ama ağırlığından da geçtim araziye girdiğinde kabus gibi bişey olur ayaklık.

Ayrıca bisikletti durur halde bırakmayı öğrenirse insan ayaklığa hiç bi şekilde ihtiyaç duymaz.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
Kullanmiyorum kullanmamda erolunda dedigi gibi bisikletti durur halde bırakmayı öğrenirse insan ayaklığa hiç bi şekilde ihtiyaç duymaz.

Tepki
20
Ayaklık kullanıcılarından biriyim ama yakın zamanda çıkarmayı planlıyorum...Çünkü boşuna ağırlık diye düşünüyorum :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hayatta kullanmayacağım aparatlardan biri. ağırlık bi kenara olur olmadık yerlerde açılıp üstündekini düşürme riski çok yüksek.2 basamaktan indikten sonra açılıp düşmeme neden oluyordu. neyseki porfesyonelliğim sayesinde düşmedim :)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Ayaklığı acemi iken kullanıyordum. Baktım ağırlık yapıyor, ayrıca açılma ihtimali var. Artık kullanmıyorum