Bisiklette arka çakar incelemeye, inceleme :)

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@furkan.zaman vallahi o kervanda olanlardan biri de benim keşke bizim ülkemizde de bu kaliteye bu fiyatlarla üretilse de alsak.Çinden ön ve arka lamba aldım ön lamba otomobil lambası gibi mübarek ve 20dolara geldi, Çinliler cidden kalite ürün yapıyor

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Asusmune
Neden abi ?

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
Meilan X6 da olduğu gibi hareket ve ışık sensörü var mı? (Muhtemelen yok ama yine de emin olmak istedim)

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uguryilmaz144
ucuz ürünler kullandığımızdan bozulma olasılığı cok yüksek, ondan.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Asusmune
Bende bir arka aydınlatmaya 250tl veren arkadaşların aksine, forbeste gidip 2.5tl'lik arka aydınlatmalardan alıyorum. 100'de biri fiyatına tam bir fiyat performans ürünü. Işık şiddeti ve modları yeterli. Tek zayıf yönü seleye bağlantı yapılan plastik parçanın zayıf olması. Birazcık hızlıyken çukurlara girince intihar ediyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: Elbrus

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Işık ve inceleme güzel fakat bir arka ışıkta olmaması gereken dezavantajları var çıkarılamayan pil ve kullanım süresi.Ne yazık ki kullandıkça da pil performansı düşecek.
mesela bende bu ürünün çok benzerini türkiye de bisikletçiden(10tl) aldım üzerinde 2 mercekli led,pil ise 2xAAA alıyor kullanım süresi ise belirsiz 1 ay önce pilleri taktım hala ışığında azalma olmadı (ortalama 400 km)Işığı ise felaket göz alıyor ben memnun kaldım tavsiye ederim.
saas.JPG
(link)

metinnitem1

Aktif Üye
Tepki
103
Bisiklet
Bisan
@Emre Özhan
Ebayden iki tane almıştım.Tur sonrası titreyerek takılıp kaldılar.Pilleri çıkarıp bir müddet bekleyince düzeliyor.Bir tanesini çöpe attım.Almayın, aldırmayın.

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
öncelikle ilk test için teşekkürler, bende de moon var ön ve arkada, iki ayın sonunda kutuda yazılan değerler şarj süreleri, malzeme kalitesi, aparatlar, su geçirmeme, lümen değerleri falan kesinlikle gerçek ve kullanırken sorun yaşatmıyor, denilen şeyler doğru. tabi ücret yüksek bu gösterdiğiniz ürünün yanından geçmiyor.

yalnız çinden alınan ürünlerin bir kısmı ilk etapta çok güzel görünmekle çok kısa sürede malzeme kaliteleri ve performanları düşmekte ya da yazdıkları verilerle tutarlılık göstermemekte, acaba siz ürün açıklamasında yazılanları test ettiniz mi?

mesela ürün 2 saattemi şarj oluyor, her geçen gün şarj süresi uzuyor mu? Gerçekten yağmurda sorunsuz mu? %100 beyaz modda 7 saat yanıyor mu ya da yavaş flaş modunda kırmızı olarak 11 saat mi? veyahut tüm yazılanlar doğru ya da çok yakın değerlerde tutarlı mı? sonuçta ucuz etin yahnisini de çin mallarında görmüş biri olarak söylüyorum, ayrıca gerçekten çinden ucuz şeyler alıp çok da memnun kaldığım da oldu ama işte test etmek gerçekten ürünü her yönü ile olmalı. şimdi bu ürüne verdiğimiz para az ancak çok kısa sürede çöp bir ürün alıp doğayı katledecek bir çöp daha eklemek istemem ya da çini iyice zengin etmek de, önemli olan ürün hakkını veriyorsa avrupa malının abartılı fiyatı ile kazıklanmak da istemem, bilmem anlatabildim mi? Tekrar bu kısa inceleme için teşekkürler ama keşke ürünü gerçekten şöyle bir iki ay inceleyip sonuçlarını paylaşan bir video çekseniz çok daha faydalı olurdu diye naçizane düşünüyorum, sakın sitem falan olarak algılamayın, umarım ileride yaparsınız da bizde faydalanırız, konu burada kalmaz..

• Beğen
Tepkiler: sargonnas

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Ben sipariş geçtim. Ne zaman gelir bilmiyorum. Moon bakıyordum ama fiyat farkı gerçekten de çok fazla. Deneyeceğim bakalım. Gerçekten performanslı bir ürünse takdir edip bütün alem-i islam'a tavsiye edeceğim. Değilse yediğim kazığı unutmayıp moon alıp sessizce köşemde oturacağım. Hadi hayırlısı. Tekerinize taş değmesin.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Bahadır ÖZEL ikisini de görip incelemedim ancak ben 4-5 ay kadar önce
(link)
almıştım, öndeki 250lümen veiryor ve yeri geldiğinde aydınlatma işini de yapıyor.Çok memnunum titreşimde sönmüyor şarj çabuk oluyor , şarj azalınca üzerindeki uyarı ışığkaliteli olduğunu kesinlikle anlıyorsunuz... ı ile pilin azalmasını anlıyorsunuz arka lambanın 30Lm lik ışığı ciddi dikkat çekiyor vs... @Asusmune kardeşimizin tanıtımını yaptığı lambanın benzeri olan
(link) ise dediğiniz tarzda bir lamba ve gerçekten önemli bir parlaklık sağlıyor bu da arkadan gelen arabaların sizi farketmesini sağlayabilir. Sürekli yanmadığı sürece yeterince şarjı uzun gidebiliyor öyle 2 güne bir şarj etmiyorsunuz..
Bu lamba benim hoşuma gitti ve beyaz-kırmızı renklerden almayı düşünüyorum
teşekkürler @Asusmune

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Emre Özhan
hocam haklısınız da ürün zaten 5 dolar bir şey. Ayriyeten pili satılsa o da tahminen 2-3 dolar olacak. Bitince yenisini alın diyor adamlar :D

Bu arada ürün güzel gibi gözüküyor. Gece kullanma fırsatınız oldu mu? Bir de gece dışarı kullanımdan video atarsanız fantastik olur

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
belki arada yazarken kaynadı, cidden doğaya verdiğimiz zarar korkunç boyutlarda, bencilliğimizi bırakıp uzun süre kullanacağımız ya da dönüşüme girecek ürünler kullanmamız şart, çocuklarımızın geleceğini birde düşünün, kullan at ürünlerin çevremize vereceği zararları da düşünüp bu tip ürünleri alırken emin olmak iki defa düşünmek lazım, incelemeleri iyi inceleyip deyip deymeyeceni bilmeden ucuz ürün, kullan at mantığından kurtulamazsak dünya koca bir çöplük olacak ve bizi ve geleceğimizi de mahvedecek, şu an bile çinin emisyon ve üretim açısından dünyaya korkunç zararları olmaya başladı. Arada iyi ürünler de kaynamakta..

• Beğen
Tepkiler: alper 76

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ozan Yiğit Tabaş
Videoyu merak ettiniz diye hemen cekip attim burdaki hali 1-1.5 ay kullanildiktan sonraki halidir pil ömru bakimindan (ort 400km)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Güçlü ışık olduğu belli.video için teşekkürler.

@Emre Özhan

@Metela test etme şansım olmadı.yaz zamanı olduğundan yağmura yakalanmadım, gece uzun sürüş yakalayamadım.özellikle yazmak istedim.ama 6 usd için ilk izlenimlerim ve urunün üretim kalutesi bana başarili geldi.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Yıllar önce yani 1994-1996 senelerinde Cat EYE marka arka çakar almıştım o zaman şimdiki para ile yaklaşık 60-80TL civarına denk geliyordu be böyle çin malı vs yoktu piyasada... E tabi ki birileri çaldı. Daha sonra aynısının ÇİN Çakmasını 5te bir fiyatına bulup aldım kullandım fark ne biliyor musunuz?
Bozulup da tamamen sökünce farkettim ki... orijinal JAPON malı olan CAT EYE da içteki arkadaki elektronik devrelerin üzeri hava ile temas etmediği için onca seneye rağmen paslanmamıştı, çin çakması ise tamamen kopyalanmış anısı olmasına rağmen paslanıp kısa devre yapıyordu... Kalite-çevreye verilen zarar bunları düşünmek gerek bu doğru ancak bu konulara adım atarken önce PİL meselesini sonra tükettiğimiz onca gereksiz şeyi de düşünmeliyiz. Sonuçta pilli bir arka çakardan daha çevreci oldugunu düşünüyorum, almadan bilmek mümkün değil.
ancak @Asusmune dostumun yazdığı bu 650 Mah. pil gücü biraz abartılı degil mi? bir de 50Lm aydınlatma ciddiyse aşırı gibi geldi bana...Yine de 30Lm aydınlatsa inanın yeter de artar bile bendeli MOON 30Lm ve fazlasıyla yeterli.. hatta böyle lambalar artk herkes için ŞART diyorum yolda gördüğnüzde anlarsınız arkadaşlar
Trafikte o arkaya taktıgımız dandik lambalar cidden bir işe yaramıyor üstelik pil uyarısı yok ben araba kullanırken böyle lambalı arkadaşları görünce çok üzülüyorum...gerçi hiç takmayan da ayrı bir konu...
@Emre Özhan çıkarılamayan pil bence tam tersi iyi bir özellik çinkü sarsıntıda pilli modeller tam tersi sönüyor yakamadıgınız ya da fark etmediğinizde de tehlikede olan siz oluyorsunuz. Ön lambam sürekli sönüyordu her çukurda ve beni deli ediyordu. adam gibi bir Moon meteor ve comet ala kada bu durumu çeken bendim. malesef katılmıyorum

• Beğen
Tepkiler: Emre Özhan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Asıl olan ucuz mal alacak kadar zengin değilim der iskoç atasözü ama maalesef yurdum vatandaşlarının tamamı bunu yapabilecek kudrette değil, bu sefer "ehveni şer" bir nevi kötünün iyisi arayışı mecbur olmakta.
Bu ürünle ben şimdilik pil tüketimine ciddi faydası olacak, önde 4 pille, arkada 2 pille çakarlara veda ettim. şimdilik bu bile vaydalı oldu derim.
Gönül Knog almak ister ama ...:) Sevgilerle.

@alper 76

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76 Yorumunuz için teşekkürler.Burada yazılanları okuyunca tek sorun yaşamayan benmişim gibi hissediyorum.Sizin bahsettiğiniz ve diğer arkadaşların bahsettiği sorunların hiçbirini yaşamadım(2009 dan beri).Kendi kullanım ve ihtiyacıma göre seçimim bana göre en iyisi.Pil konusunda her 2-3 günde bir şarj etmektense bimden 1.5 liraya 4 tane pil alıp 2x2 3+3 veya 4+4 ay kullanmak benim daha çok hoşuma gider mesela.Ön lambanızın söndüğünden bahsetmişsiniz ben de police el fenerini bisiklete monte ettiğimde aynı sorun vardı ama sorun pil yatağında değil buton mekanizmasındaydı komple söküp ayrı buton taktığımda sağlam oldu ve son 3 senedir kullanıyorum.Elbette ki söylediğiniz kaliteli markalar daha iyi işler çıkaracaktır ama bütçesi kısıtlı olanların da böyle seçenekler arasından f/p ürünlerine ilgisi olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Hamid Asım