Bisikletli Ölümlerini Durdurun!

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erdal YILMAZ

erdal sen face 'de mesaj atmışsın esasında doğru dersinde,ama biliyorsunki genede kayıtsız kalmamak iyidir,merhum arkadaşın cenazesine gidemedim metrobüse takıldım,ta beylikdüzünde idi.pedal çevirmem bana bi şey kaybettirmez ,zati köprü deyince bedava bisiklet deyince geçen yıl 5000 kişi yığıldı,bu sene köprüden ne geçerim ne de derneği desteklerim.face 'de bir başsağlığı dilemediler haberleri olmamasına imkan yok,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÖmerMurat
Hiçbir ölüm kıyaslanamaz çeşitli ölüm şekilleri var ama sonu düşünülmeyen politikaların sonuçlarını biz yaşıyoruz,sizce teror eyleminde ölmek bir ölme çeşitliliği mi, eğer öyleyse bazı televizyondakilerinde dediği gibi alışmaya başlıyoruz bakıyorum da. Kimseyi itham etmedim veya siz suclusunuz demedim fakat bu ölümleri ecelsiz ölüm çeşidi olarak gören birisinede çok fazla bişey anlatmak içimden gelmiyor zira ne anlatsam ne desem anlaşılmayacak veya yanlış anlaşılacak. Sende sevgiyle kalabilirsen kal bakalım.

Bu konusmanında sonlanmasını istiyorum kudret abiye de ayıp oluyor cunku konu dısı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kutlucan

hepinize teşekkür ederim,ölen arkadaşımız için saygı duruşunda bulunacağım ,aynı zamanda terör saldırılarında ölen masum siviller içinde o insanların hiç bir suçu yok idi,ayrıca doğuda evsiz kalanlara evini terkedenlere devletin şefkatli elini uzatmasını istiyorum ,hükümetler gider, devlet baki kalır,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kutlucan Yazdıklarımın tek kelimesini bile anladığınızı düşünmüyorum, çünkü şu an sizin, yazdıklarınıza karşı kurulan cümlelerle aynı noktaya geldiğinizi düşünüyorum. Tane tane anlatmak gerekirse;

1-Sadece ülkede değil, bütün dünyada sürdürülen saçma sapan politikaların -ki sadece bu siyasetin ana ekseni değil, sermayeden/kapitalden bahsediyoruz- sonuçlarına masum insanlar, yani bizler, yani siviller katlanıyor. Bu başka bir tartışmanın konusu burası ne yeri, ne zamanı!

2-"Eceliyle ölmek"ten kastım insanların rahat/sıradan bir yaşam sürüp, aileleriyle birlikte yaşlanıp, yaşlılıktan, hastalıktan vb. doğal yollardan yaşamını yitirmeleridir. Benim yukarıdaki mesajımda söylediğim şey ise zaten bu saçma sapan politikaların (burada eğitimi özellikle vurgulayalım) insanların eceliyle ölümüne bile fırsat tanımadığı, yok yere masum insanların hayatlarını bombalarla, terörle, savaşlarla, insanoğluna yakışmayacak türlü türlü barbarlıklarla,yahut trafik terörüyle veya saçma sapan magandalıklarla, hayatlarını kaybetmeleridir. Ülkemizde bunun vahşet boyutuna varan örneklerini ne yazık ki sıklıkla yaşıyor ve bunların bir parçası olmaktan utanç duyuyoruz.

3-İlk mesajınızda olduğu gibi bu mesajınızda da itham ediyorsunuz; "eğer öyleyse bazı televizyondakilerin de dediği gibi alışmaya başlıyoruz bakıyorum da." derken bile bana karşı bir ithamda bulunuyorsunuz, bu yüzden bence söylediklerinizin nereye gittiği hakkında en ufak bir fikriniz bile yok, bu yüzden cümlelerinize dikkat ediniz!

4-İlk mesajınıza çok farklı bir yanıt verebilecekken nezaketimi korudum, nezaketinizi koruyunuz. Ortaya bir taş atıp, sonradan -yine nezaket çerçevesinde- size gelen eleştirilere yönelik; ithamlarda bulunarak ve bir de üstüne tartışmanın bitmesini isteyerek bir şeyleri noktalayamazsınız. Bence edebimizle oturalım bir köşede ve tartışmayı sürdürmek istersek de özele çekilelim.

Saygılar.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugünkü patlamadan sonra çıkmaya pek cesaret edemiyorum.Yarın yağmur yok ancak.Ne diyorsunuz gidiyor muyuz hala etkinliğe ?

Bu arada çok feci fotoğraflar gördüm ne yazık ki.Hayatını kaybedenleri Allah rahmet eylesin.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uptown Cyclist

caddebostan bana yakın ,fakat avrupa yaka sıkıntı,nedeni gemiye biri biner mazallah gemiyi uçurur,avrupa yakadan gelecekler bence ertelesin,zati yarın polis caddebostanda izin vermeyebilir bizde dağılırız

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Kudret abi, zaten ertelenmemis olsa bile bir ise yaramayacakti.
Biraz daha agressif eylemler olmali.
Trafigi kapatmak gibi... Cesurca...
Biraz kitle toplayabilsem ben organize edebilirim acikcasi.

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gmfaruk

face 'e bende giremedim,pazartesiyi bekleyeceğiz .

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@gmfaruk
Yeni tarih henüz belli değildir. Kesinleştiğinde duyurusu yapılacaktır.
Edit. zenmate eklentisiyle facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarına giriş yapabilirsiniz.

Türkiye'de yaşayan bir vatandaş olarak Almanya üzerinden internete girebiliyorum. Şaka gibi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÖmerMurat
Söylediklerimin nereye gittiğini ne anlattıgını gayet iyi biliyorum, bu kadar profesyonelce madde madde açıklama yapmanıza gerek yok. Kaldı ki ben size bir hakaret veya ithamda bulunmamışken üstünüze alınıp bana karşı herşeyin normal gibi oldugunu söylediniz ki bende size bir soru sordum fakat cevabımı da aldım teşekkürler.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kutlucan
Arkadaşım bugün taksimde patlama oldu.Öğlen saatlerinde geçecektim İstiklal caddesinden ayrıca çünkü biriyle buluşacaktım.Ne uzatıyosun hala anlamıyorum ki.Sana göre biz sadece bisikletlileri düşünen geri kalan insanları iplemeyen bir grup falan mıyız? Inatla böyle bir izlenim yaratmaya çalışıyorsun çünkü.Sen Ankara'da yaşıyorsun diye, patlama yaşadığın yerde oldu diye, yüzü kanlı insanlar üstüne doğru koştu diye, sen %100 biz %95 korkmadık ya da üzülmedik.Yani eşit aslında.Acını anlıyorum demeyeceğim senin çünkü aynı acıyı biz de yaşıyoruz.Ölenler bizlerden de aynı zamanda çünkü.O yüzden lütfen bizi başka kimseyi iplemeyen bir grup bisikletli gibi görmeyi bırak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uptown Cyclist
Öyle gördüğümü nerden anladınız ayrıca ben uzatmıyorum siz uzatıyorsunuz daha fazla uzamasın diye tamam teşekkür edrrim cevabınız için sağolun diyorum hala dırdırdır.tamam işte kapansın konu yazmayın daha başka. Böyle yazmam lazım heralde.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ben anlamıyorum ne kadar boş zamanınız var. her ama her konuda böyle bu .

sayfalarca yazabiliyorsunuz. kendi görüşüne karşı olana karşı tartışma amaçlı ben haklıyım sen haksızsın diye vs

her konuda her forumda bu böyle.

ben okumaya üşeniyorum.

sonuçda bir bisiklet forumundayız ve bir bisikletli ölmüş bu konuda bile birlik olamıyoruz

• Beğen

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@gmfaruk

facebook açılıyor devlet trafiği daraltma yontemı uyguluyor

patlamalardan sonra twıtter ve facebookda yaralı vs fotoğraflar paylaşılmasın dıye yavaşlatma söz konusu ;

facebook ana sayfaya tıklayın bekleyın açılıyor yavaş yavaş yasaklama söz konusu değil

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tartışmayı bırakalım ve yarın her zamanki gibi işimize, okulumuza vs gitmek için asılalım pedallara.

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
Karanlığa kaldım bugün, lambam da yok gündüz süreceğim diye. Özellikle orta kısmı bomboş olan otobüslerin şöförlerine sordum müsait misin diye, adamlar şeytan görmüş gibi konuşmamı bitirmeden kapıyı suratıma suratıma kapattı, yazılı bir yasak da yok yönergede. Olası senaryo şöyle olacaktı şayet trafiğe girmiş olsaydım, mecburen ve yüksek ihtimal bir başka haber olarak geçecektim ajansta. Bu haberi gören ve beni otobüse almayan şöförler ne düşünecekti dersiniz? Hatırlayacak mıydı, hatırlasaydı bununla nasıl yaşayacaktı?

Ya da geçen hafta Cenk'i öldüren kamyon şöförü ne düşünüyor şu anda? Hayatının bundan sonrasında ne olacak, büyük ihtimalle beraat bile edeblir, nasıl yaşayacak?

Cevap: hiçbir şey. Şu anda sokakta bizlerle birlikte yaşayan 15 milyon acil müdahale gerektiren klinik hasta dolaşmakta, başka ülkelerde de bu oranlara yakın durumlar söz konusu. Yani bu empati yeteneği olmayan kişiler yüksek ihtimalle sosyopatide master degree. Bu adamlar hiçbir şekilde vicdan muhasebesi yapmaz ya da pişmanlık duymazlar, kendisi yüzde yüz haksız dahi olsa, mümkünse eşinden dostundan nasihatler alarak maktulün üstüne atmaya çalışır suçu. Hayatının geri kalanında bir askerlik anısı gibi yer ediniriz, emniyet şeridinde arkadan vursa dahi "önüme kırdı şerefsiz, su testisi su yolunda kırılır" diyerek kahve köşelerinde meze oluruz.

Yasalar güçlüyü güçsüzden korumak için vardır. Unutmayın bu tipler genellikle mahkemeye çıktıklarında kendi türdeşleri ile karşılaşmaları yüksektir. Bu sosyopat tipler kamyon veya taksi kullanmıyor sadece, aynı zamanda savcı da oluyorlar, hakim de oluyorlar, millet vekili de oluyorlar.

Karanlıkta taksi durağına kadar elimle sürerek giderken yanımdan geçen "abi araman gereken falan bir yer var mı?" diye soran genç arkadaşım, senin hatrına katlanıyoruz bu insanlıktan nasibini almamış canavarlar medeniyetine.

Eğer eşit şekilde hatalı değilseniz ve karşı tarafın kesin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, sakın ha merhamet etmeyin, empati yapmayın, sizi yağlayıp yıkamaya çalışırlar, sakın yola gelmeyin. Eskiden ayılara dans etmesini ateşle öğretirdi romenler, bu ayılar da ateşle öğrenecekler.

• Muhteşem
  • Beğen
Tepkiler: sccetin ve pancama