Bisikletle kas yakmadan kilo vermek

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@Berk Karaca

Maksimum eforda yağ kütlesi erimesi biraz zor.

Scudo

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@r.ezk bununla ilgili bir çok tartışma yapıldı. daha öncede yağ yakım eşiğinde egzersiz yapıyordum 125-145 arasında.. o şekilde de kilo verdim fakat interval şeklinde daha fazla yağ yaktım. Zaten son zamanlarda bu şekilde yağ yakımının daha fazla olduğunu, antrenman bittikten sonra bile 24 saat süresince yağ yakımının devam ettiğini belirtiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
uzman değilim ama söylediğiniz belli bir süre sonra olmuş olabilir, interval antreman temelin güç, dayanıklılık; bunları sağladığı ortada doğal olarak kas kütlesi de gelişmekte büyümekte, ancak hızlı enerji kaynağının çoğunluğu en zor yıkılan yağ olmamakta.

tabi yağ yakmakla-kilo vermeyi karıştırmıyoruz umarım, yağ yakımı doğrusal olmuyor, zamanla hr sabit kalır ama temposunuz yükselir, bu sizi interval temposuna sokmuşta olabilir, beden kütle endeksi de herkeste farklıdır,,,

spor insanları, başlangıçta, sağlıkla(doğal) kilo vermenin, fitness temposundan geçtiği söylüyorlar...

• Beğen
Tepkiler: ozansefer

Pandaros

Üye
Tepki
13
İsim
mustafa
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar uzun süreli kardiyo çalışmak kas yaktığı doğrumudur ve ideal çalışma süresi ne kadar olmalıdır ?

bdemirkiran

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Sedona
Vücut 1-1,5 saatin üzeri kardiyo çalışmalarında katabolik faaliyete geçer yani kas yakmaya başlar. Bunu azaltmanın yolu protein ağırlıklı beslenmek ve antrenmanları gün aşırı yapmak.

• Beğen

Pandaros

Üye
Tepki
13
İsim
mustafa
Bisiklet
Salcano
gün aşırı derken iki günde birmi birde internette araştırdığıma göre 30-45 45-60 dakka aralığında yapılması gerektiği söyleniyor ?

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
Merhaba,
Yağ yakımı düzenli kardiyo çalışmasında 12.dakikadan itibaren başlar, nabız aralıgınızın yaklasık 130-140 arası olması gerekiyor, beslenme alışkanlığı çok önemli, düşük karbonhidrat yüksek protein ağırlıklı beslenirseniz ve haftada max 2 gün interval cardio programı ile guzel yağ yakarsınız.

kubilay YAVUZ

Aktif Üye
Tepki
84
İsim
kubilay YAVUZ
Bisiklet
Salcano
bisiklette kas yakmak ıstemıyorsan su ıceceksın ve yağlı yıyeceksın yoksa vucudun dırek olarak kasları yakar

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@Emrah Özşahin yaklasık 10 saat bir açlıktan sonra kahvaltısız sporun faydadan çok zararı olucağına inanıyorum..

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
2 ayda 9 kilo vermişim bunun 5 kg si yağ, 4 kg si kas kaybı olarak görünüyor. Acaba bu değerler normal mi. Yaptığım her gün olmasada 2 günde 1 interval şeklinde 30-35 dk evde bisiklet sürmek. Yediklerime de işte ve evde ne çıkarsa yiyorum ancak yağlı şeylerden uzak duruyorum tavuk falan yemeye çalışıyorum. tek yönlü bir beslenme şeklimde yok. Kas kaybının çoğu çıkan sonuçlara göre
sağ bacaktan 1kg sol bacaktan 900 gram gövdeden 2kg
yağ olarakta 3 kg gövdeden, 500 er gram bacaklardan ve az bişe kollardan gitmiş.

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Normalde yağ yakmak isteyenler en iyi ihtimalle 4kg yağ bir kg kas yakar. Yani yağ yakarken kas yakmamak imkansızdır. Ancak siz fazlaca kas yakmışsınız. Bence antreman öncesi karbonhidrat, sonrasında hemen yarım saat içinde protein ve azcık karbonhidrat alın. Özellikle yatmadan evvel lor peyniri yemeyi alışkanlık haline getirin. Lor gece boyu size kadar yapacak ve yıprattığınız kasları tamir edecek malzemeyi sağlayacak...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
İnsan vücudunda 68 kilo kısmı olurmuş yağ ve kasdan mı ibaretsiniz kemik yokmu vücudunuzda ya et kan ve diğer sıvılar.

Daha önce kilo vermiştim diyetisyene giderek 94 den 72 ye kadar indim 3 ayda diyetisyen 63,64 kilo olmam gerektiğini söylemişti. şu an yine aynı kiloya çıktım insanın boğazı durmuyor işte. yağ şeker pirinç pilavı nı kestim yemeğin tanelerini ve bir iki kepçe yedim gece 9 dan sonra bişi yemedim önce de meyve yedim yarım elma falan bol su içtim hafif tempoda koştum. yine diyete başlamam lazım yaza kadar 70 i görmek istiyorum. kilo başa bela yanımda fazladan 30 kilo taşıyorum akıl alır gibi değil.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
kas yakma neymiş yav? 20 senedir spora yaparım hiç duymadım etmedim. bisiklet direkt olarak kas yapan bir spor değil zaten. prof. sporcular bisiklete bindiği için değil daha çok antremanlarını bacak üzerine çalıştığı için alt tarafı kaslılar.

kasın yeterli besin alamaması durumunda sorun olabilir. oda mantık olarak bu şekilde olur. kasın çalışma prensibi basittir. şöyle örnek vereyim. Bi bina düşünün bu sizin kasınız olsun. siz her spor yaptığınızda o bina yıkılır. yeterli miktarda protein aldığınızda bina tekrardan daha büyük bir şekilde yapılandırılır. eğer beslenmeyi yeterli miktarda yapmazsanız kas gelişimi olmaz. Tabi gelişim için başka etgenler de var ama kaba tabirce budur.

assad

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
Kası şişirmeden aerobik hareket. Yani kasa az yük binecek, kas çok hareket yapacak. Bu da benim için yüksek kadans anlamına geliyor bisikletle.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Kas nasıl yakılıyorkine?:confused:

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
bisiklet haricinde,
bol protein ye ve ağırlık çalış. ağırlık olmadan kas kaybı kaçınılmazdır.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 83 kg. olmuştum. Artık yavaş yavaş bazı markalarda xl'ye geçmeye başlamıştım. Üzerime göre güzel kıyafet bulamıyordum. Ne giysem aynanın karşısına geçince göbek fırlıyordu. Bir gün bir arkadaş telefonunda myfitnespal diye bir yazılımı gösterdi. Bende o yazılımı yükledim, boyumu, yaşımı, kilomu ve yaşam şeklimi girdim. Bana günlük 1500 kalori almam gerektiğini söyledi. Bende yediklerimi bu programa girerek (Neredeyse programda bulamadığınız yemek yok) 1500 kaloriyi korumaya çalıştım. Arasıra kaçırdım ama yavaş yavaş aheste aheste geçen Mart ayından bugüne 83 kg.'den 70 kg.'ye düştüm. Çok yoğun bisiklet sürmedim. Keyfe keder sürdüm. Kas mı kaybettim, yağ mı kaybettim bilmiyorum. Şuanda istediğim kilodayım, ne giysem oturuyor, göbek gitti. Akşamları sınav çekiyorum. 3 aydır çekiyorum. Üst taraflarda gözle görülür gelişme oldu. Ben bu halimden çok memnunum. Umarım böyle devam edebilirim. Biraz bacaklarım kalınlaşsa yeter.

• Beğen