Bisikletle kas yakmadan kilo vermek

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
@Emrah Özşahin merhabalar yukarıda arkadaşların dediklerine katılıyorum birde naçizane fikrim bütün bünyelerde gidecek formül beyaz ekmeği her geçen gün azaltmak ve akşam 7 den itibaren ağza kilit vurma çok faydasını göreceksin ilk zamanlar 19:00 dan sonra yememek biraz sorun alışmış bir bünye var ama bi kaç güne alışıyor insan

Scudo

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Emrah Özşahin mümkündür, spor yaparak kilo verecekseniz diyetinizi protein ağırlıklı düzenlemeniz gerekir.. Günlük et süt yumurta tüketimine dikkat edin.. (dr tavsiyesi, dikkate alırsanız )

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bugün bir diyetisyene gittim, diyet bazlı değilde ömür boyu yapabileceğim ve koruyabileceğim şekilde program yapacağız dedi. şuan için protein ağırlıklı v.s birşey söylemedi 15 gün belirlediği yasak şeylerin haricinde normal yemeklerimi azar azar sık sık yiyerek 15 gün sonrasında çıkacak sonuca göre program yazarız dedi. her gün 30 dakika aktivite yap dedi, bende zaten bisiklet sürdüğüm için onu yapacağımı söyledim.
Dün spor ve beslenme adında Ziyanur Güneş isimli şahsın yazdığı kitabı aldım. Spor yapan kişilerin nasıl beslenmesi gerektiğini falan yazıyor, yazdığına göre kg başına 1.5 - 2 arası protein almam gerekiyormuş. Fakat besin değerlerine baktığımda bunun bir hayli zor olduğunu görüyorum. Yeterli proteini nasıl alacağız. Protein tozu olaylarına girmek istemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Bende zayıflamaya calısan biri olarak konu dikkatimi çekti.Daha once focust25 alpha 1 ay yapmıstım,sadece protein ağırlıklı beslendim ve sabah kahvaltısında 2 dilim karısık tahıllı ekmek tüketmiştim.Bunun sonucunda hem sırtımdaki ağrılardan kurtulmuştum hemde 85 kilodan 78 kiloya düşmüştüm.Ramazandan önce 83 kiloydum.Ramazan sonrası yediklerime dikkat ederek suan 76 kiloya düştüm..boy 173 yas 31 bende sadece aşırı kavun gibi bir göbek ve basen var.1 haftadır sağlam kahvaltı yaparak günde tek öğün yiyorum,ortalama 3 litre su tüketiyorum.Günde 4.5 km sabah 4.5 km aksam olmak kaydıyla bisiklet sürüyorum(işe git gel)..Biliyorum yaptığım yanlıs belki ama bu göbekten nefret ettim artık,giydiğim hiçbir sey olmuyor beden ya büyük oluyor ya küçük oluyor ortası yok :) Ama bayağı etkili ilerliyorum.İnşallah sıkıntı çıkartmaz.Bu aralar sadece dilimde bi uyuşma,karıncalanma var gibi hissediyorum.Sanırım su ihtiyacından olsa gerek

• Beğen
Tepkiler: galvaniz

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
@devilmycarlos arkadaşım (naçizane fikrim) zayıflama olayı yavaş ve kontrollü olması sağlıklı olması manasına gelir hızlı kilo kaybı hastalıklara yol açıyor bu sebepten dolayı bedenine fazla yüklenme sana lazım olacak

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
18 gun sonunda 5 kilo verdim 4 kg yagdan 1 kg kastan gitti. Hergun interval seklinde 30 dk evde trainer kullanarak yaptim bunu. Bu normalmi. Bu sekil devam etsemmi yoksa farkli onerileriniz varmi. Kaslar bacak bolgemden gitmis. Kollar, gobek bolgesi ve bacaklardan yag gitmis.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@vebag 95 kg den 90 kg ye düştüm. evet bende biliyorum fazla olduğunu ama herkesin metabolizması farklı. ben her diyet döneminde ilk ay 8 kilo sonraki ay 6 kilo sonraki ay 3 kilo şeklinde veriyorum. Doktorda şaşırdı. Bu kilo kaybı su ve kas kaybı olsa haklısınız ancak 4 kilosu yağ kaybı ve 1 kilosu kas kaybı o da bacak kaslarından. Aç kalmadım, her türlü yemeği yedim. pilavda yedim tavukta yedim fasulyede yedim lahmacunda yedim abartmadan tabi :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Beyler bir diyet uzmanina danismadan sak8n kendi kendinize birseyler yapmaya calismayin. Vucudunuzda kalici hasarlar olabilir.
Ben 105 kilodan 85 kiloya dusmustum. Ancak dusmem gereken kilo 78 idi. 85in altina indikce ayilip bayilmalar halsizlikler basladi. Bunyeden bunyeye fark eden yag oranlari varmis. Yani her bunyenin yag kas ve kemik orani ayni olacak diye bir sey yok. Bu oranlari genetik ozellikler belirliyormus. Bu nedenle bu isler uzman kontrolunde olur. Simdi 84-87 araliginda gidip geliyorum eskisine gore gayet iyi. Cok zorlamanin manasi yok.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Protein yoğunluklu beslenme ve ağırlık çalışmaları sonucunda kas kaybı en aza iner...

Tepki
1
Bisiklet
Kron
Ben de 94 kiloya kadar çıkmıştım. Bisikletimi yeni yeni aldım. Yeni başlayanlardanım. Bisiklete binmeden son bir defa daha tartınayım dedim. 91 kiloyum. Amacım 88'in altına düşmek. Yeme-içme konusuna çok aşırı dikkat ettiğim söylenemez. Hedef çok büyük olmadığı için sanırım kasmıyorum. Umarım siz de istediğiniz kiloyu istediğiniz şekilde verirsiniz.

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Agirlik antremani nasil ve neyle yapilmali surusten sonra

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Hayvansal protein ağırlıklı beslenmenin hücre yenilenmesini sağlayan enzimleri baskıladığına dair sonuçlar var, bu durumun hücrelerde erken yaşlanmayla başlayıp ilerleyen aşamada kansere dönüşebileceği belirtiliyor. Hatta bu konuyu işleyen bir belgesel bile vardı Discoveryde izleyenler bilir.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
sırf bu yüzden eve delta ağırlık sehpası, z bar, 40 kg ağırlık seti aldım kendim evde takılıyorum. gözle görülür fark var, kilo versem de kas kütlesi aynı kalıp hatta artmaya başladı.

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Son 3.5 aydır sabahları 05.30 da çıkarak orta şiddette 2.5 saat pedallıyorum.Dönüş rotamdaysa kelle paçayla KOLAJEn(bağ dokusunu) desteği yaparak güne zinde başladığımı hissediyorum, gün aşırı da fırın sütlacı ile ödüllendiriyorum kendimi..Son derece keyifli bir sabah etabı oluyor..

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
benim vücut geliştirme gibi bir derdim yok onun için yüksek protein ağırlıklı beslenme, protein tozları v.s gibi şeylerde kullanmak istemiyorum. ömür boyu sağlıklı şekilde yaşamak istiyorum. bunun için de diyetisyenin söylediği gibi evde annen ne yaparsa azar azar ye, iş yerinde ne çıkarsa azar azar ye, ara öğünleri atlama, günde 30 dakikada sporunu yap günde 3-4 litre su iç falan dedi. bunlara uydum bende. Sporumu da yaptım ve sonuç böyle oldu. Onun için çok kasmıyorum aslında :) Daha önce her gün interval yapıyordum ancak şimdi 1 gün interval yapıyorum 1 gün 130-140 nabız aralığında bisiklet sürüyorum. Bir süre sonra haftada 3 gün cardio bir 3 gün ağırlık antrenmanı da yapabilirim. Evde dumble, barfiks aparatı falan da var. Başka şeyler de gerekirse alırım yaparım. Kilo verdikten sonra tekrar almak istemiyorum artık.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de bir süredir bu durumu düşünüyorum. Kas kaybı illa ki oluyor. Ben de bunu durdurmak için fitness'a başlama kararı aldım. Bugün salona gidip antrenör ile görüşecem. Bakalım nasıl bir antreman önerecek. Beslenme olayına gelince. Bir kaç ay önce diyetisyene gittim. Kilo vermek istediğimi, yağ yakmak istediğimi söyledim (82 kğdim. Doğal olarak şaşırdı). Hepinizin bildiği yasak yiyeceklerin olmadığı, bilindik tencere yemeklerini mutlaka salata ve yoğurt ile destekleyerek yemem gerektiğini söyledi. Uyguladım ve 1 ya da 1 buçuk ayda 76 kğye düştüm. Sözün özü, yağ yakmak istiyorsanız düzenli antreman ve ev yemeklerinden birer tabak (pirinç pilavı yok. Bulgur önerdi) + salata + yoğurt ile destekleyin. Tercihen protein miktarını kilonuzun 2 katı olacak şekilde günlük alabilirsiniz.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabahları orta ve yüksek şiddette antreman yapanlara tavsiyem, antreman öncesi ya da antreman sırasında BCAA tüketmeleri. Vücut geliştirici vs. olmaya gerek yok, aklınıza farklı şeyler de gelmesin ayrıca. Kaslarımızda bulunan amino asitlerin 3'te 1'i BCAA'dan oluşmaktadır. Spor öncesi ya da esnasında kullanımının en büyük yararı ise kas yıkımını, diğer bir deyişle kas kaybını engellemektir. Ağır bir antreman sonrası hemen protein tozu ya da protein ağırlıklı bir beslenme yerine antreman sonunda ( soğuma evresinde olabilir) bir adet muz yemeniz daha faydalı olacaktır. Vücut ilk olarak kaybettiği enerjiyi geri almak isteyecektir, bu yüzden kaliteli bir karbonhidrat ve potasyum içeren,ayrıca düşük kalorili muz mükemmel bir seçim olacaktır. Antreman bitişini takiben yarım saat/45dk sonra protein ağırlıklı bir beslenme doğrudan kaslarınıza hücum edecektir.

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs