Bisikletle Almanya - Hollanda - Belçika - Fransa Turu ( Belçika )

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Soner abi ağzım açık kaldı . Belçika'ya bakıp sevineyimmi ülkeme bakıp ağlıyayımmı bilemedim...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Önder Özdoğan

Çok Teşekkür ederim Önder üstadım.

Maalesef bizde de otomobil daha değerli.:(
Ama bunu değiştirmek için burada değil miyiz zaten ?

Elbirliği ile hem bisiklet kültürünün yükselmesi için çalışacağız, hemde bisikletforum daki seviyeyi hep yüksek, arkadaşlığı hep diri, paylaşımları hep güncel tutacağız.

Herşey "bisikletli yaşam kültürü " için.

Selamlar

@Bülent ÖZER

Teşekkür ederim Bülent,

Bir hüner sözkonusu değil. :)
photobucket sağolsun, ben çok bir şey yapmadım.
belirttiğim gibi daha ayrıntılı yazmak isterdim.

Kitap için promosyon olsun bu satırlar şimdilik. :):rolleyes: ;)

Selamlar

@cem başaran

Teşekkür ederim sevgili Cem,
Evet yakında 3 kişi devam edeceğiz turlarımıza.:rolleyes:

Bisikletin gelişmesinde en büyük pay HEPİMİZİN olacak.
Sahil yolunda sürmek yada Belçika da pedal çevirmek değil önemli olan.
Her yerde her kim bisikleti bir sn daha fazla kullanırsa, tanınırlılık, bilinirlilik o oranda artacak.

Bisiklet farklı değil, olağan, normal olduğu zaman bu mücadelemizde önemli bir seviyeye ulaşmış olacağız. Sonrasında motorlu araçları farklı ve ucube gösterene ve hala seragazı salan araçları her aklına geldiğinde kullanmayı ayıp saydırana kadar devem edeceğiz.

Tüm bisikletseverlerin bu güzel günlere çabucak kavuşmasını diliyorum.

@bisela

Bizde Sarıhan ailesi olarak çok teşekkür ederiz.
Kaleminize,
gönlünüze,
parmaklarınıza sağlık.

Selamlar

@Bahadır Ustaoğlu

Teşekkür ederiz,
Yaşadığımız anları kitaplaştırdığımızda umarım daha fazlasını aktarmayı başarmış oluruz.

"O anları" bu sayfalarda okuyup, lütfedip mesaj yazarak bizi cesaretlendiriyorsunuz, turu yapmak kadar burada paylaşmakta büyük zevk. ne kadar büyük destek verdiğinizi anlatamam.

Selamlar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Ali Menemen

Sevgili Hemşehrim,

Belçikaya bakıp sevinelim :) ( sonuçta insan kardeşlerimizin başarısıdır )

Güzel Ülkemize de bakıp sevinelim :) Çünkü
( şehir sürüş gurupları kuruluyor, bisiklet mağazaları açılıyor, turlar düzenleniyor, bisiklet ortak paydası altında onbinlerce insanı birleştiren bu kadar büyük bir forum her gün büyüyerek yoluna devam ediyor, kask takma alışkanlığı yaygınlaşıyor, bisikletle ilgili teknik konularda herkes kendini yetiştirmeye çalışıyor, senin gibi genç arkadaşlar turlar yapıp ( abi bunlar bizim için markete gitmek gibi artık ) diyebiliyor kendine son derece güven içinde.

İşte bu ve daha yazamadığım onlarca sebepten dolayı sevinelim Ali'cim.

aslan asker

Aktif Üye
Tepki
64
Ben bazı yerleri görmüş biri olarak buradaki koparılan martavallara hiçmi hiç inanmdığım için inananlarıda ikna edemedim ikna edebilmek için oraları görmek lazım bu resimleri gören birinin bizim ab'ye girme olasılığımızın aya gitmemiz kadar uzak olduğunu görmesi lazım ne kadar zamandır ayakta uyutulduğumuzu anlayın artık birde atılan bir adım dahi yok. Yani bizden hiç ümit yok allah bisikletçileri korusun.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
soner bey ve inci hanım ayaklarınıza , yüreklerinize sağlık. belçikaya gitmiş kadar oldum. sizi canıgönülden tebrik ediyorum.

• Beğen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
soner abi kesinlikle gelişiyor edirne'dekiler bile bu kadar bisiklet kültürünün büyümesine şaşırıyor..ayrıca fotoğraflarda dikkatimi çeken bir nokta daha var.bisiklet yolu olmasa bile yani cadde de ayrılmasa bile kaldrımların bir kısmı kırmızıya boyanmış bir kısmı yayalara ..Bu gibi pratik çözümler yöneticilerimize gösterilmeli diye düşünüyorum..En azından büyük çaplı bisiklet yolları için bir başlangıç olur.:)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@ali alper uyar

Sevgili Ali,
Edirne deki gelişmeleri bizde hayranlıkla izliyoruz.
İstek olduktan sonra pratik veya kalıcı çok şey yapılabilir.
Önemli olan niyet !
Türkiyede yapılan ve yapılamayan hizmetlerin "imkan" değil "insan" meselesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu belediyeler için olduğu kadar, tek tek kişiler içinde böyle.
Bizim imkanlarımız çok da mı yurt dışı tura çıkabiliyoruz ? Her yıl milletin araba almak için çektiği kredi kadar kredi çekiyorum. Dönüştede paşa paşa her ay ödüyorum. :) Ne çıkar çıkmaz koşa koşa lcd aldım evime, ne de her yıl caka satmak için telefon alıyorum, ne başka lüxs bir harcamam var. Demek istediğim istenirse imkan oluşturmak kolay. Yeterki istek olsun.
Selamlar

@semihh

Teşekkür ederim,
Fransa fotoları ile uğraşıyorum, umarım onlardan da keyif alırsınız :)
Selamlar

@Ahmet Bolgi

Teşekkür ederim.
İçten yorumunuz paylaşımlarımıza devam etmemiz için destek oluyor.
Selamlar

@aslan asker

Aslan Bey,
eşim ve ben bisikletlerimizle
2007 de doğuya ( iran - pakistan - hindistan )
2008 de batıya ( almanya - hollanda - belçika - fransa ) ya gittik.

Bu iki yolculuğun kmleri bile yaklaşık aynı. 2700 ve 2500 km.

Doğuda 51 batıda 0 lastik patlağı yaşadık.

Şimdi ben bu iki tur arasında Türkiye ye baktığımda, doğu ile de batı ile de aramızda büyük farklar olduğunu görüyorum.

Ne tarafa daha yakınız, ilerlediğimiz yön ( az ve yavaş da olsa ) ne taraftır diye soracak olursanız ? Cevabım ; Batı olur.

Umarım siz değerli büyüklerimiz ve sevgili gençler ile burada ve kuluplerde yarattığımız sinerji yakın zamanda meyvelerini verir.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Soner,

Çok yoğundum dün ve bugün..Resimlere şöyle birhzıla ve gene iç çekerek baktım.Tutuldum tabii ki..
Sakin bizr zmanda uzun uzun ve zevkle bakayacağım gezinizin bu ayağına da.Ve ayrıntılı yorum, teşekkür tekrar yazacağım.

Çok çok teşekkür ediyorum bu görsel ve kültürel syir için..
Dostlukla..

laciverti / ufuk

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@laciverti

Sevgili Ufuk,
Katılımın ve yorumun için teşekkür ederim.
Fransa yı da ekleyeceğim yakında o zaman tutulman geçecektir. Çünkü orada en azından bisiklet adına pek güzel bir şey koyamaycağım maalesef.:(

Ama tabiki , Fransız kültürü ve görselliği diğer tüm ülkelerinkini bastıracaktır.:eek:

Selamlar / yoğun işlerinde kolaylıklar dilerim

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
eline koluna ayagına gözüne saglık çok güzel bir konuya temas ediyorsun bisiklet kültürü ülkemizde çok az belki gelirle ilgili bir sorun varsada belediyeler ve şehir planlayan mühendisler bisikleti akıllarına bile getirmiyorlar (niye gelsinki belediye başkanlarının şoförleri var) saglık için okadar para harcıyoruzda saglıklı yaşamak için hiç çaba sarf etmiyoruz teşekkür ederim

• Beğen

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Hem çok güzel hemde çok özendirici bir gezi, umarım bisiklet sever herkes böyle harika geziler yapabilir.Teşekkürler

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Alp Aslan

Teşekkür ederim.
Umarım bisiklet severlere güzel bir paylaşım sunabilmişizdir.

Bu yaz edindiğim yol bisikleti ile sizin alanınızda sürmeye başladım.
İznik te başka yolcu ( sanki mtb ci varmış gibi yazıyorum ? :) ) olmadığı için şimdilik sizin kalabalık gruplarınıza imrenerek bakıyorum.

Selamlar.

@AHMET67

Teşekkür ederim.
Şahsen gelirle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Çok doğru bir noktaya işaret etmişsiniz.
BAtıda doktorlar artık daha çok , önleyici sağlık hizmetlerine ağırlık veriyorlar.

Çünkü , hasta kişinin sonradan devlete ve sisteme getireceği yük çok daha maliyetli.

"Sağlıklı yaşam için bisiklet"

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Soner Sarihan
Ben yollar için üzüldüm ama bu sözler beni teselli etti(Hemde gaz verdi:))

Tepki
44
Bisiklet
Salcano
Pudingi görünce canım puding çekti.
Ha bu kadar fotoğraf ve yazı arasından o mu dikkatimi çekti diye sorarsan tabi ki hayır. Ben her zamanki gibi şehirlerde, yollarda, dükkan önlerindeki düzen ve temizliğe kafayı taktım. Türkiyenin de böyle olmasını istiyorum.
Paylaşım için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Gökhan Tanır

Aktif Üye
Tepki
135
Bu kadar güzel şehir bu kadar güzel fotoğraflar ne diyeyim çok özendim size bizlerle bu anılarınızı paylaştınız inşallah bizlerde sizler gibi yeni şehirlerde dolaşıp yeni insanlarla tanışırız ayağınıza sağlık esen kalın

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sevgili Zirvedaşım,
Turların, anlatımın, fotoğraflaman herkese ışık olup öncülük ediyor; el birliği ile ülkemize bisikletin bir yaşam biçimi olduğunu anlatmaya çalışacağız.
Ailece emeğinize sağlık...

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Hakan Eşme

Sevgili Zirvedaşım,
3. kişiler için not : Zirvedaş ne demek ? ( sayın Hakan Eşme ile aynı dağcılık kulubüne üyeyiz. Zirve Dağcılık kulubü )

Elbirliği ile bisiklet için yoldayız.
Selamlar.

@bazooka

Teşekkür ederim.
Tüm bisikletseverler hayallerindeki bisikletlere ve hayallerindeki yolculuklara kavuşurlar umarım
selamlar

@Ferhat Özben

Teşekkürler,
O pudingler o kadar ucuzdu ki, günde bir kaç büyük, 8 -10 küçük aldığım oluyordu. Her kasabada bulunan, Aldi, Lidyl vs marketlerden.

Türkiye böyle değil belki ama, bu yolda en azından buna da şükür.

selamlar

@Ali Menemen

:)
Gaz değil, Alicim.
Salt gerçek.

Umudumuz sizlerde.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Tanır