Bisikletle Almanya - Hollanda - Belçika - Fransa Turu ( Belçika )

Konu, Ülkeler Arası Yapılan Turlar kategorisinde Soner Sarihan tarafından 11 Kasım 2009 tarihinde paylaşıldı.

1. m.ali mülayim

m.ali mülayim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Sponsorlu Yine harika bir paylaşım Soner Bey. Güzel manzaralar var.

Bu Avrupa hayranlığı çok üzüyor beni. Öyle belli bir süre oralara "gezmeye" giden insanımız öve öve bitiremiyorlar o diyarları ama oralarda yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz hiç de bizim gibi düşünmüyor. Onların güzel altyapısı, güzel yolları olabilir ama bizim de altın gibi yüreği olan insanımız var. İnanmak istemeyenler çıkıversin Anadolu'ya.

Bir de saygıdan dem vuran arkadaşlar; forum kafeye bir bakıversin. Bizler aynı sevdaya gönül vermiş "pedaldaşlar" olarak birbirimizin fikirlerine, zevklerine ne kadar saygı gösteriyoruz da diğer insanlardan saygı bekliyoruz? Selamlar...

Soner Sarihan bunu beğendi.
  2. çirkin Forum Bağımlısı

Kısmet olursa Yunanistan üzerinden İtalya hayalim var benim. Ama AB vizesi işi biraz sıkıntı. Sonrası çok ta mesele değil. Uzun zamandır aklımdaydı vesile oldu. Turlarınız herşey dahil kaça çıkıyor ve güzelliklerin dışında zaruri ihtiyaçların karşılanması(tuvalet,banyo,tıbbi gereksinimler) nasıl karşılanıyor. Bir ara müsait olduğunuzda yazarsanız çok memnun olurum.

3. sadana Forum Bağımlısı

Soner abi süper ötesi demek dahi az kalır.Ama en çok gıpda ile baktığım ve "Neden biz böyle bir ülkeye sahip değiliz"Diye.Ama ne yönü ile biliyormusunuz?Tarihe sahip çıkma anlamın da.Tarih diyorsunuz acaba ben mi yanlış görüyorum düyorum inanılmaz temiz ve bakımlı..ADamalr tarihine de insanına da sahip çıkıyor cidden helal olsun.Genel oalrak abi süper yurt dışını ögrmeyi çok ama çok isterdim.Kısmetse görürüz.Yengeme de Sana da ALLAH sonsuz hayırlı uzun ömür versin emeğinize sağlık.En içden saygı ve sevgilerimle.
    İyi Forumlar.

4. Gürsel A. Forum Bağımlısı

Merhaba Soner. Bana 2007 de Belçika'da geçirdiğim günleri hatırlattığın için teşekkürler..Nefis fotolar için ellerinize sağlık. Turu sanki okuyucuların da yapmış oluyor bir anlamda..

Evet yazında bence en etkileyici bölüm önü boş olmasına rağmen bisikletli vatandaş tedirgin olmasın diye dakikalarca arkadan giden araçların fotoları olmalı..Ben de Belçika ziyaretimi anlattığım yazıda bundan bahsetmiştim ama senin fotoları birer kanıt gibi koyman çok iyi olmuş.. Yoksa biz Türkler tarafından anlaşılması zor olacaktı..:)

Yeni konularını bekliyoruz.

Not:Bu arada profil fotom ve imzamdaki foto da Belçika'da çekilmişti..

5. ufuk anatca

ufuk anatca Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    soner bey harika bir tur olmuş tebrikler.merak ettiğim konu bisikletlerinizin markasını neden kapattınız acaba ?özel bir sebebi var mı ? sponsor sorunları mı nedir merak ettim çünkü diğer turlarınızda hep açıktı bisikletin markası.bu merakımı giderirseniz sevinirim.gelecek turlarınızda başarılar ve bol eğlence dilerim.

Soner Sarihan

Soner Sarihan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale

Merhaba Gürsel abi,
    Öncelikle tur öncesi verdiğin malzeme yardımları, bisikletlerimizin toplanmasında gösterdiğin yardım ve özen için tekrar teşekkür etmek isterim. Yolculuğumuz boyunca “yeşilbisiklet” :in: logosunu gururla yanımızda taşıdık. Bir Akdeniz turu ile yeşilbisiklet de başlayan bisikletli hayatımız da seni her zaman yanımızda bir tecrübe anıtı olarak hissetmenin verdiği güven duygusu anlatılmaz.
    Doğu turu ( İran – Pakistan – Hindistan ) öncesi sana danışmadan kullandığımız iç lastiklerden dolayı yaşadığımız mini savaş hali ( 51 patlak :eek: ) hala aklımızda. Bundan sonraki turlarımızda, kullanmayı çok sevdiğim deyim ile “ana kampımız hep yeşilbisiklet” :in: olacak.

Avrupa daki bisiklet meselesine gelince,

Yakında ekleyeceğim videolar ile bu durumu ( arabaların arkadan takip etmesi ve sizi şıkıştırmaması ) daha iyi ifade edebileceğimi düşünüyorum.:)

Ben bile bahsettiğimiz durumu yaşamış olmama rağmen foto ve videolarına baktıkça garipsiyorum. :) :eek: :D

Sevgili Ali , çok teşekkür ederim . :in:
    Bahsettiğin gibi, gerçekten de tarihi mekanlar, ikinci dünya savaşında büyük zarar görmüş olmalarına rağmen çok bakımlı ve korunmuş görünüyorlar.:in:
    Bütün iyi dileklerin tüm bisikletseverler için gelsin inşallah.

Merhaba,

Yurt dışı turlarımız için asıl büyük harcamalarımızı İran – Pakistan – Hindistan turumuz öncesinde yapmıştık. Harcamalarımızı belli bir birikimden yapmadık.:D
    Ortlieb bagajlar, scott tur bisikletleri, vize masrafları, ankara - istanbul gidiş geliş vs ve yeni alınan daha bir çok malzeme ile yol boyunca harcanan para ve diğer giderler için 2007 rakamı ile 8000 tl kredi çekmiştim.
    Hepsi ve daha fazlası bu tur için harcandı. Dönüşte 18 ay boyunca bankaya geri ödedik bu parayı. :( :) Ayrıca çok yüklü bir telefon parası da ödedik dönüşte. :( :)

Avrupa turunda malzemeye harcadığımız para çok azaldı.
    Sadece;
    konaklama ve yemek için yaklaşık 1500 euro harcadık.
    Uçak bileti için 500 euro,
    Genel giderler için bir 500 euro daha gitti.

Bundan sonraki turlarımızda harcamamız sadece günlük giderler olacak. Çünkü artık tüm malzemelerimiz tamamlandı. :)

Tabi turun getirdikleri yanında bu harcamalar hiç gözünüze gelmiyor. Yine olsa yine aynı kredileri çeker, dönüşte kuru ekmek yer :eek: :D yine öderiz.

Ben en çok 3 yıl lise , 4 yılda üniversite eğitimime harcadığım paraya yanıyorum. :eek: :D

Günlük ihtiyaçlarımızı yol üzerindeki benzinliklerde ve çok acil durumlarda kapısını çaldığımız bir evde , geceleri ise konaklama yaptığımız kampinglerde karşıladık. 2 ay süren bir turda, hijyen, :eek: konfor:eek: gibi beklentilerinizi çok düşük tutmanız gerekiyor tabi ki .

Merhaba Dostum,
    Çok teşekkür ederim. :in:

Avrupa’daki vatandaşlarımız ( genel olarak ) oralardan şikayet ederken, biz ziyaretçiler neden öve öve bitiremiyoruz ? güzel bir soru :in:

İznik ziyaretinizde bunu da konuşalım dostum.
    Yazarak anlatmak çok kolay olmasa gerek.

Selamlar

Gürsel A. ve çirkin bunu beğendi.
  7. çirkin Forum Bağımlısı

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bisiklete olan bağlılığınız takdire şayan. Selamlarımla,

8. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Oldukça güzel yaşanmış bir gezi ve bizlerde severek okuduk ayrıca verdiğiniz bilgilerde çok iyi,teşekkürler.

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Ben teşekkür ederim :in: değerli yorumunuz için.
    Turun son etabı olan Fransa konusunu yakında ekleyeceğim, aynı zevki almanızı dilerim.:rolleyes:
    selamlar

Şu dünya da bir dikili ağacımız olmasa da , 7 tane bisiklet , bir çok anı, torunlara anlatacak hikayeler biriktirebildiysek ve eşimle beraber çevrilmiş binlerce km bırakabildiysek arkamızda önemli olan budur sanıyorum.
    teşekkürler :in:
    Selamlar

10. Ediz Tevfik Özgan Forum Bağımlısı

Değerli dostum ne güzel günler geçirmişsiniz yazını okuyunca oraya gidergibi olunca daha da iyi anladım. Herşey iiçin teşekkürler

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Sevgili Ediz Hocam,
    değerli yorumun için çok teşekkür ederim.:in:
    Gerçekten güzel günlerdi.
    Selamlar

sadana bunu beğendi.
  12. emreşen Daimi Üye

Abicim bu da nedir yaa müthiş bir tur resimleri de çok güzzel harikaaaa

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Teşekkür ederim.:in:
    Aslında diğer ülkeler Belçika'dan güzel bence.
    Selamlar

14. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Daimi Üye

Söylenecek fazla söz yok bence, elinize, ayağınıza, yüreğinize sağlık! Gezip görmüş kadar oldum pedal bastığınız yerleri, teşekkürler..!

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Merhaba,
    Teşekkür ederim.
    Elimden geldiği kadar yansıtmaya çalıştım.
    Başarılı olmuş diyorsanız ne mutlu bana ( bize )
    Selamlar

Kamil Yıldız ve sadana bunu beğendi.
  16. Kayıt:
    27 Temmuz 2009
    vay be müthiş bir gezi, fotoğraflar ile gitmiş kadar oldum :D

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Teşekkür ederiz.:in:
    "Müthiş" bir şey yok aslında.
    İsteyince oluyor. :)
    Ne kadar istediğinize bağlı.
    Selamlar

18. Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

Gitmiş kadar olduk. Çok teşekkür ederiz.

19. RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Merhaba.
    GerÇekten Çok GÜzel Bİr Tur OlmuŞ,sayenİzde BelÇİkayi BÖlgesel TanimiŞ Oldum,yollari Ve Mİmarİsİ Çok HoŞ.İnŞallah Banada Nasİp Olur Bu Şekİlde Bİr Seyahat.umarim HerŞey GÖnlÜnÜzce Olur.

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Sponsorlu
    Çok teşekkür ederim.
    Umarım oradaki gerçek atmosferi yansıtmayı dediğiniz gibi başarmışımdır.
    Selamlar

Ben teşekkür ederim Mustafa bey eksik olmayın.
    Selamlar

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat