Bisikletiyle hava atan insanlardan bıktım

Quatro16

Daimi Üye
Tepki
79
İsim
Alfa Romeo
Başlangıç
1963—64
Bisiklet
Salcano
@emrahozkan
Öyle deme üstad ben 100 kg'yim ,çelik kadro çift süspansiyon bir bianchim vardı 10 km gidemezdim simdi 30 km/h ortalama ile 50km pedalliyorum aluminyum ile. :)

Saka yapıyorum da çok yuklenmissin kilolulara :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur YCL

Salcano 'da yerli olan tek şey çalışanlar :D

@VOLKAN ÇELİK
:D

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Hobilerin bilindik bug'i bu durum. Cok da kafaya takmaya, alinmaya gerek yok. Belli ki arkadas "Paralysis by Analysis" konumundan yeni cikmis. Bir süre idare edin kücümsemelerini. O arada zaten yeni ekipmanindan da sikilacak ve tekrar duragan konumuna dönecektir. Sonra bir üst düzey ekipmanla dönecek filan, bitmeyen bir döngü bu. Sifa dilemek lazim sadece.

Meraklisi icin: (link)

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Carlito

Üye
Tepki
23
İsim
İzzet
Bisiklet
Cervélo
bencede çok saçma adamın kilosu var diye karbon bisiklete mi binemeyecek yani karbon bisiklete sadece zayıfların mı binmeye hakkı var bence çok salakça bir yaklaşım
yani bisikleti ile hava atan adamdan hiç bir farkı yok bu düşüncenin bana göre ikiside anlamsız düşünce gülerim ikisinide de al birini vur öbürüne misali:)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Bunlar tuketim kulturunun her alaninda var maalesef.
Bu kulturun en rahatsiz oldugu soylem ise sudur:
"Onemli olan, ne kadar cok seye sahip oldugun degil, ne kadar az seye ihtiyacin oldugudur.

Not:Adanademirspor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Carlito bana burda salak gibi bir ima kullanamazsiniz,aynen iade ediyorum.ben tabiki kilolu bir insan karbon bisiklete binemez demiyorum,bindigiyle ovunup,milleti assagilamasindan bahsediyorum.Kuyruk aciniz var heralde,birsey daha var,her bindiginizle ovunmeyin ;)

Carlito

Üye
Tepki
23
İsim
İzzet
Bisiklet
Cervélo
@Erkin Kalender sana salak dediğimi nerden çıkardın kardeşim ben düşünceden bahsettim
Ben zaten iki düşünceninde anlamsız ve salakça olduğunu söyledim yani benim için bisikletiyle övünende anlamsız bacaklarındaki pistonlarıyla övünende kilolu insanlarla dalga geçen kişilerde aslında hepsinde kibir var
Kuyruk acısı muhabbetine gelincede senin adına üzüldüm o da anlamsız çünkü

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yahu bana ne karbona mı biniyo yoksa kömüre mi biniyo?
Ayrıca bize ne milletim g.t. Göbeği kaç cm?
Ben şaka yapmıyorum..!
Ayıp yahu..
En az malıyla hava atan kadar bir başkasının bedenini hakir görmekte ayıp..
Ben yüz kiloyum yani 0.1 ton.
Her gün işe bisiklet ile giderim.
Hafta sonu temizinden 200 km türüm vardır..

Kime ne arkadaşım hangi kadroya bindiğimden....
Herkes işine baksın..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
meseleye dahada derin bakar isek ,insanın egosu çok kuvvetli ,insan çoğu zaman egosuna yenik düşecek bunu kabul edeceğiz bi kere ,mülkiyet kavramını gözden geçirelim ,diyelim siz bi adet araba aldınız bunu başkasına zati vermezsiniz ,tüketim toplumuna uydunuz bi kere ,batı toplumları zati tüketim toplumları,doğu toplumlarıda aynen aynı durumda,

reklam üstüne reklam bakıyorsunuz youtube 'da bir parça dinleyeceksiniz yok efendim avea reklamı yok wodafon,
bunaltırlar adamı cebinize sürekli reklamlar gelir kaldırıp atmak istersiniz ceb telefonu,
şahsen ceb bende var ama 10 yıllık sadece resim çekmek için aldım onuda iyi çekmiyor ha başka ne var müzik dinlerim cepten başkada bi işe yaramaz ,kontür ile işim olmaz ,5 lira olur ise alırım ,
neden scott scale 30 karbon large mtb 'ye 30 mart 2008 de 4500 lira saydım,
benim bisiklet tarihim 1976 'da başlar subay çocukları araba alırken ben bisiklet alınca mahallede alay konusu olduk tabi,benle alay edenler şimdi hastane koridorlarında sürünmek ile meşgul ,
çok ucuz bisikletlerde aldım atx gıant 840 gibi,geroni aldım ,bianci meta -pro aldım ,explorer aldım ve salcano city bike aldım ,pejo yol ise çok ucuz idi ,bu bisikletler üstünde çok tepindim,
aşırı tüketim çılgınlığına asla bisikleti sokmam ,ama bisiklet alıpta asla havada atmadım ,karbon scott ile hava atmak aklımın ucuna bile gelmedi ama bunun üstünde tepinecek onu bi güzel eskitecektim ,nitekim eskittim ,birde başka insanlar var aman bisikletim çizilmesin ,aman şöyle olmasın ,yav adama derlerki hemşerim bırak böyle düşünmeyi tabi çizilecek, arabası çizilince uyuyamayan arkadaşlarım oldu benim,
tabi bunlar komik durumlar ..

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Millet eşini bile bu yüzden seçiyor artık siz bisiklet ile biraz mutevazi ele almışsınız konuyu =)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Boşverin, varsın atsın, hepimizde öyle dönemler olmuştur. Bu tip durumlar için, "he he" deyip keyfinize, pedalınıza devam etmek lazım. Sizin ekipmana laf edip bir de geride kalıyorsa, dönüşte "benim bacaklar kampi'nin daniskası" dersiniz olur biter :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
aslında düşündüm de... bu zmanda mütevazi olmamak lazım, eşyaya değer vermeyenlerden de olmamak lazım, yani öyle olsak bile bunu belli etmemek lazım.. valla malını da kendini de öveceksin bol bol bu devirde. kimse de çıkıp karşında bi gık diyemez, üstelik el üstünde tutulursun -- çoğunluk böyle çünkü.. ha işte içinden belki olumsuz düşünceler geçirir biri, bi başkası arkandan konuşur ama asla hiçbiri yüzüne vuramaz.. zaman böyle, ayak uydurmak lazım :) -- du ben yarın yeni bi bisiklet alıyım :p

pacman

Üye
Tepki
39
İsim
Mahmut Çığşar
Sizi anliyorum demek isterdim ama bole bi derdi anlamak icin paylasmak yetmez yasamak lazim. Bence caninizi sıkmayın, kendinizi bole buyuk sorunlardan siyirmak icin siradan sorunlarla ilgilenin; olum, aclik, savas vb. Ama 600 liraya aldigim bisikletimi kucuk goren olmadigi icin soylemesi kolay.

En buyuk derdiniz bu olsun.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni aldığı bisikletin çeşitli açılardan çekilmiş onlarca resmini foruma koyanlara ne demeli?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@clubber
Forum bir bilgi paylaşım alanı, bu sayede binmesen bile başkalarının tecrübelerinden faydalanabiliyorsun. Dolayısı ile bisiklet tanıtımı ve incelemesi aynı kefeye konmamalı. Yoksa forumda bulunmanın mantığı da kalmaz

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@clubber
Konuyla ne alaksi var anlamadim, bisikletinden onlarca resim ceip forum koyan ve sizi yada baska birisini asalayan birini göstere bilirmisiniz?

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@halil ibrahim duran

Bisiklet resmine bakarak hangi tecrübeden faydalanılıyor mesela? Çeşit çeşit resim koymak başlığın ilk mesajında belirtilen gösterişten farklı değil. Ben böyle düşünüyorum. Resim koyanları gösteriş yapanlar olarak değerlendiriyorum. Bisiklet incelemesi ile alakası yok.

@Murat Cömez

Gösteriş yapmanın bin türlü şekli var. Bahsettiğim de bunlardan bir tanesi. Konu ile alakası budur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sitelerde gördüğünüz bir iki fotodan fazlasını bulursunuz diye koyuluyor o Fotolar belki de...

Soru sorduğunda tecrübe aktarmıyorsa paylaşan kişi o zaman belki haklı olabilirsiniz.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar bana bir tane kilometre saati lazım. Hızımı ölçmek için. Bütçe pek sorun değil ama yüksek hızları ölçebilsin :p Bisikletim Tarmac SL4 Expert Ultegra M2 (13.000 Tl indirimle 12.000 Tl'ye aldım)