Bisikletinizin model yılı ve ne süredir kullanıyorsunuz?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
2013 merida t2 speeder gecen sene agustosta almistim/
suanda da 2014 cube gtc pro carbon yol bisikleti aldim bekliyorum\

meridami satmayi dusunmuyorum gunluk de kullanabilecegim her tur degisikligi yapabilecegim bir kadro

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Scudo

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Sanırım bu konudaki en kötü bisiklet benim. Salcano city fun 60 oldu herhalde bi 4 ay kadar. 1000 km ye yakın gitmişimdir. İlk başta bisiklet kullanmayı sevip sevmeyeceğimi bilmiyordum ondan cesaret edememiştim. O nedenle ucuz bir şey alayım dedim. Şu ana kadar elcik, sele ve pedalları değiştirdim. Bir de çamurluk taktık. Yakın zamanda daha üst model bir şey alacağım.

Tepki
71
Bisiklet
Orbea
2012'den beri kullandığım Giant Escape 1'e sahibim.İki yıl daha kullanıp Yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum
(link)

rf yılmaz

Üye
Tepki
24
İsim
Fatih
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
2014 model whistle miwok 1491D

Tepki
37
Bisiklet
Trek
Önce dağ bisikleti ile başladım yıllar önce, trek 6700 ile 2 seneye yakın beraberdik.
Sonra yola geçtim;
90 model çelik kadro Jan janssen kullandım 1 sene kadar. Bu iki bisikleti de ikinci el almıştım.
Sonra klasik tutkusu başladı. 80lerden bir Fransız Vitus (alu) kullandım. Bu bisikletin her parçasını yurtdışından getirerek topladım. İlk toplama bisikletim idi. Her parçası (aksesuarlar hariç) ikinci eldi. 1 sene kadar bu vitusu kullandım.
Sonra İtalyan çelik kadro Stelbel geçti elime. Bunu da vitus gibi tamamen yurtdışından topladım. Bu bisikletle gezmeye başlayınca, arkadaşlarım vitusun üzerine gül mü kokluyorsun diye takıldılar bir süre. Haklıydılar çünkü vitus gerçekten çok güzeldi, ama stelbel de çok sağlam ve konforlu. Stelbeli halen kullanıyorum. 1 sene oldu.
Stelbelin yanına Biraz daha modern 90lardan bir vitus daha geldi. Bu kadro ikinci el olmasına rağmen tamamen sıfır ve modern parçalar ile harmanladım, bu vitusu da halen kullanıyorum. Stelbelden hemen sonra toplamıştım.
4 ay önce de klasik italyan kadro puch geçti elime. komple bisiklet halinde ikinci el aldım Antalya'dan. Bayan bisikleti ama çok konforlu, ara sıra kullanıyorum.
Şu an iki tane çelik kadro daha var elimde toplanmayı bekleyen, biri fransız biri italyan. Tek vites yapacağım birini. Vituslar satılık. Evde baya bir bisiklet oldu. Evlenmeyi düşünüyorum. Elimde 4 tanesini tutmayı düşünüyorum. Bir adet çelik kadrolu klasik tek vites, bir adet çelik kadrolu klasik yol, bir adet klasik alu yol, bir adet klasik italyan bayan yol bisikletini elimde tutacağım, diğerlerini elden çıkaracağım.
En çok Stelbeli kullandım, İsviçre saatleri gibi, bir de çok sağlam, izmire veya menemene gidip geliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
1997 Bianchi hizmet bisikleti
Maşa. Gidon. Sepetlik. Koltuk değişti
1 ay önce komple boyatip ise gitmeye basladim
IMG-20160420-WA0001.jpg
Simdi 1950 lerden THE HUMBER hediye geldi onu yapıp benecegim
20160510_062458.jpg

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
2009 Dahon Eco 3: Hala duruyor kendisi ama birkaç parça değişikliği şart oldu ,ciddi anlamda ilk bisikletimdi diyebilirim hala seve seve kullanıyorum.
2014 Sedona 720 : Geçen sene nisan sonunda almıştım 8.700 km'yi devirdikten sonra 2 ay önce sattım.
2015 Merida Scultura 100 : 300 modelini bulamayınca, kadrolarının aynı olmasından ve rengine hasta olmamdan dolayı aldığım bisikletim, uzun bir süre satmayı düşünmüyorum :):):):)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Beni bilen bilir meseleye lombadak doğrudan girmem. Marine eder biraz dinlenmeye bırakırım. Siz öncelikle şu musiki ile biraz yumuşayın-ama fazlada ileri gitmeden-bu başlık benim hoşuma gitti. Bence her evde bir yadigar eşya olması gerekir, bir evladiyelik. Büyük ana ve babalarınızın bir zamanlar üzerinde gölgesinin gezindiği dokunduğu bir eşya bir obje. Bakmayın siz, şimdiye kadar gelen 70, şu anda yeryüzünde bulunan 7 milyardan biriyiz, sandığımızın aksine çok çabuk unutulacağız. İşte o eşyalar bizle gelecek nesil arasında bir köprü kuracak. İşte muhafaza etmek birazda budur. Onun için geleceğe bırakacağım bir bisikletim de olsun istiyorum. Kullanabileceğim kadar kullanayım ondan sonra geleceğe kalsın.

Not: Konuyu kimin açtığına bakmadan bunları yazdım. Meğerse konuyu yine biz açmışız. Anlaşıldı yaşlanıyor ve duygusallaşıyoruz. Bunamasak bari.

• Beğen
Tepkiler: mtb_bikeremir
Tepki
9
İsim
Emir Özkaya
Bisiklet
Salcano
bisikletim Bianchi Rap FS. Büyük bir ihtimalle 2002 üretimi. 2.5 senedir bende ama son 4 aydır kullanmaya başladım. Zaten 4 ayda 450 km devirdim. Baya memnunum bisikletten. Her ne kadar bakım ve tamir olarak beni çok yorsa da.