Bisikletinizin model yılı ve ne süredir kullanıyorsunuz?

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
2014 model 5 ay kullandım. (kron xc250) Toplam:500 km yaptım.

Scudo

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
@Barış TURAN

Bisikletinizden memnunsanız, onu gözden çıkarmayın bence.
Beklentiniz benim gibi çok yüksek değilse, ikinci el sitelerinde nispeten iyi durumda eski model klasik yol bisikletlerinden uygun fiyata bulup belki küçük bir restorasyonla kullanabilirsiniz. Ben eski modelleri yenilerinden daha çok sevdiğim için bu yol bana daha cazip gelmişti. Bu arada böyle bayağı ilginç bisikletler de satışa çıkabiliyor. Evdeki dengeleri (!) bozmayacağını bilsem bütçemin uygun olduğu dönemlerde birkaç bisiklet daha almak isterdim.
Not: Eşimden korkmuyorum, saygı duyuyorum.:)

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
2012 model 241 sv astro 14 haziranda ikinci el olarak aldım.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
1 Yıl 3 Ay Oldu https://i.hizliresim.com/G1rdY6.jpg Sadece Lastik Değiştirdim Hiç Bir Bakım Ve Parça Değişimi Olmadı :D Hunharca Yol Bisikletlerin Arkasında Koşturdu :D Clautbutler Antaeus Günlük Kullanımlar+Okul+Turlar Filan Bir 2000-3000 km devirmiş olabilirim km saati almadığım için bilmiyorum :D Ama Hiç Bisikletten İnmedim Desem Yeridir.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Triban3 2014 Bu ay 3. taksit ödedim 3 ay 15-20.gün falan olması lazım. Bir sıkıntı yaşamazsam uzunca bir süre kullanmak istiyorum daha sonrasında üst seviye bir bisiklet almak için :)

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Trek 4300 D 2012 Model olan bisikletimi 2011 Ekim ayında aldım. Kendime göre modifikasyonlar yaptım ve şu anki halinden çok memnunum... 11.000 KM ' ye ulaşmış olan bisikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum... :)

http://i60.tinypic.com/2nldc8k.jpg

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Btwin network 5 şehir bisikleti 2014 Nisan ayında aldım.Yağmurlu havalarda kullanmadığım için ön arka çamurlukları söktüm , ön ve arka jantı dtswiss siyah jant telleriyle tekrar ördürdüm ruble zincir ve frenleri shimano olarak değiştirdim.xlc çift matara tutucu taktım ve pedalları shimano spd pedal ile değiştirdim.Dechatlon kadrosu gidon bogazı ve maşaya ömür boyu garanti verdiği için bu bisikleti gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum :)

endurocu17

Aktif Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
:in:Kron XC 500 2014 nisan sonu aldım km göstergesi,suluk tutacak suluk,jel koltuk,kadro üstü çanta vs. Değişiklikler yaptım yakın zamanda da lastikleri değiştirmek istiyorum gittiği kadar bineriz

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
itiraf ediyorum 15 ayda üç bisiklet. ama bütün bunlar ideal bisikleti bulmak adına. hep bu forumun yüzünden. okudukça, malumat sahibi oldukça; doğruuu para harcamaya. şimdiden aynakol, rubleler, gidon, gidon boğazı yedeklenir oldu. daha alıncak listemiz duruyor. istediğim bazı değişiklikleri yaptım ve yine pedal çeviriyorum ve yine bazı yerlerde yoruluyorum. insan uçacağını zannediyor. kendi adıma konuşayım "gapitalizmin uşağu olmişik gardaş" :agla:

• Beğen
Tepkiler: suat akman

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
2013 model Giant Roam, yaklaşık 2 bin km oldu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Üç bisikletim oldu.

Birincisi 1996 Bisan Mountain Cat. Kendisini 1998'e kadar kullanıp baba evinin balkonunda çürümeye terkettim. Bisikletle aram kalmamıştı, gidip geldikçe pencereden bakardım, babam koyduğu yerde değişiklik dahi yapmadığı ve sürekli kıyı egenin nemli açık havasında durduğu gerçeğinden yola çıkarak arada soruyordum "şunu hurdacıya versene yer kaplıyor balkonda" diye.
2008 yazında, yani 33 yaşımda bisiklete yeniden sardığımda, kendisine 10 sene sonra ilk defa dokunmuş oldum. Tabi zincir, vites telleri falan pas tutmuş çürümüş, ancak, temizlendiğinde kadro ve jantların, hatta ekonomik davranmak adına, dış lastiklerin de hala iş görebileceğine korku dolu bakışlarla şahit oldum. Bisikletçileri dolaştım yeni parçalar aldım ve bisiklet tamircisinde bunları monte ettirerek aleti ayağa kaldırdım.

Hayır kendim tekrar binmedim. Bu şekliyle bir arkadaşıma hediye ettim. Çünkü o sırada kendime sıfır bir Amoeba Hussar almıştım (Haziran 2008). Bu şekilde 2012 yılına kadar Amoeba mtb'm ile hafta sonları şehir içi orta mesafe binicisi oldum, arada yakın çevreye Yalova- İznik taraflarına sürüşlerim oldu.

2012 yılından itibaren "işe bisikletle gitme" fikri ciddi ciddi oluşmaya başladı. Ne yazık ki kendim Anadolu yakasında, işyeri Avrupa'da olduğundan çok rahat bir konumda değildim, ancak, "oğlum murat, Amoeba'yı da alırken doğru bir karar vermiştin, şimdi de tereddüttesin. Bunu şimdi yapmazsan araya başka şeyler girecek, yapamayacaksın" diyerek katlanır Kron'umu aldım. Temmuz 2012.
Katlanır Kron, bundan 2 sene sonra, iş değişikliği sonucu Anadolu yakasında çalışmaya başlamam ile, full throttle iş görmeye başladı. Mtb yi ise yine hafta sonu arkadaşım olarak saklıyorum.
Doğru dürüst km saati takıp ölçme fırsatım olmadı ancak Tahminim odur ki 800 km civarı Amoeba ile, 400 km de Kron ile yapmışımdır.

İkisinin de bakımlarını yapmak suretiyle yıllar boyu kullanmayı düşünüyorum. :nota::cool::kahve:

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
2013 Temmuz aldığım SEDONA 721 imle çok mutluyuz. 4200 km devirdik şu ana kadar.
Kadrosunu çok beğendiğim için kullanımıma uygun birkaç aksesuar ekleyip lastikleri kalın yol lastiği yaptım.

Arka bagaj, çamurluk, dikiz aynası, boynuzlu elcikler, mavi pedallar, mavi gidon boğazı halkaları, sele, ışıklar,
Mavi sele kelepçesi derken Aslı bisikletin bile tanıyamayacaği hale geldi.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@mehmetsunu

Benim bisiklet 2014 Trek 8.4 DS ve hiç değiştirmeyi düşünmüyorum,çünkü kadro ömür boyu garantili zaten.
Önceki 2010 model Salcano İgman'ımı da 4 sene kullandım bozulunca değiştirdim :in:

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Kerim BEŞER

Vay bea... Nerelere gittiniz 11 bin kilometre..... :eek: :alkis:

Berkcan E.

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/08/4c1ae547273a64ace208239e1a41ac06.jpg
2014 model 8 aydır benim [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Benim paşanın üretim yılı 2007, geçen gün full kadro boyarken gidonu söktüğümde etiketten gördüm onu da, ne zaman aldığımı unutmuştum o kadar eski :D Şimdi google'da aratsanız görselini bulamayacağınız bir bisiklet Alfa Santosa :D Almaya 1 günde karar verdiğim 8.sınıf karne hediyem olan bisikletimin türü yok diyebilirim, market bisikleti de diyerek haksızlık etmek istemiyorum ama öyle azbuçuk :D Aldığım ilk gün köye (Kastamonu Taşköprü) götürdüm ve çocuk yaşta olmama rağmen gerçekten iyi verim aldım. Dağ ile iç içe olmasa da engebeli toprak yollarda çok sürdüm. Hız açısından gerçekten atik bir bisiklet, yolda tam anlamıyla akıyor diyemiycem :rolleyes: 6 yıldır kullanıyorum, son 2yıldır km sayacı takılı, 2 yılda 3000 küsur yol gitmişim (kışları kullanmadım), toplamda 8-9bin arası yol yapmışımdır. Şimdi değil de yakında size boyarken çektiğim fotoğrafları paylaşıcam , görüşmek üzere. İyi ve kazasız pedallamalar herkese...

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1995 cetra. Bos ağırlık 16kg. Pas tutmayan dokum celik. Asfalatta can yoldasim. 2013 kron xc1000. Arazide boluk cavusu.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
- kastle degree 4.0. 1993 model olduğunu sanıyorum. 98'den beri kullanıyorum üzerine 99 rockshox judy xc ekledim. 3x7 LX grupla geldi. önceki sene jant çemberleri değişti, geçen aylarda ilk kez zinciri koptu. onun dışında vites-fren setinin metal kalitesi olarak yeni üretimlere taş çıkaracağını düşünüyorum. kendisi ilk gençlik aşkım ilk heyecanım olur. önceki sene beni üstünden atıp bacağımı kırınca aramıza soğukluk girdi. satsam diye düşündüm yine de kopamadım. sorunlu ve uzatmalı bir ilişki içindeyiz.
- salcano xrs 030 tiagra 2012, kadro 2006 scott s30 ile değiştirildi. henüz 2000 km yaptım. satın almadan önce yalnızca asfaltta kullanmaya başladığım emektar mtb'min tekerleğini dama attı. bana yeniden taytlar giydiren aşkım. yeni hırçın sevgilim :p.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
2014 Merida speeder t3 kullanıyorum. 1 hafta sonra 2 ay olacak 950 KM civarı sürdüm.