Bisikletinizi hafifletmenin kolay ve pratik yöntemleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato Aynı dertten müzdaribiz desene keşke herşey bir bisikleti hafifletmekle bitse ama şu muazzam egolar,düşük IQlar birde üstüne çalışamadan ana ve baba parası yiyenlerin ağzından düşmeyen deoreler,xtr'lar,bilmem neler:)

Scudo

Adven2riders

Ride your destiny.
Tepki
110
İsim
Yasin K
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir çoğumuzun müzdarip olduğu ağırlık noktasına başka bir açıdan bakarsak
Aslında evet kendi ağırlığımız önemli ve esnetilebilen bir faktör ama bence dahasıda var
yeni başlayanlar veya bu işe yıllarını verenlerin de hak vereceği gibi o ilki yani bisikletimizi alırken
alabileceğimiz en iyi donanımlı,bizi üzmeyecek ve en hafif bisikleti alabilmenin müthiş keyifli olacağını
sürdükçe,yolları katettikçe vs. kısaca tecrübeyle sabit olacağını ve bunun önlemini de en başta yani alırken
kazanabileceğimiz gerçeğini görmeliyiz. Ancak bunların tamamının belirli bir gelir veya birikime ayrıca bunun devamlılığına
bağlı olduğu gerçeğini de kabul etmemiz lazım. Başlangıç seviyesinde bile bir dünya masraf yapıp hafif bir bisiklete sahip olabilmektense
başlarken yukardaki faktörleri de göz önüne alarak alınabilecek en iyi bisikleti (türü farketmeksizin) almak bize zaman,para ve mutluluk kazandırır.
düşüncesindeyim. iyi sürüşler.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@1dost
Ehehehe

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@1dost
Sunada goz at derim dostum
(link)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

ramotek

Üye
Tepki
64
@mariokaldato Hocam konularının neredeyse tamamını okudum, iyi hoş ama neden altlarına GÜNCEL yazma gereği duyuyorsun :) Yanlış anlama komik konular gerçekten ama böyle yapınca kitabı satılmayan yazar kompleksi izlenimi veriyor...Yapmayın bence öyle...

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ramotek
Tamamen haklisin dostum. Bende sanki tarihi gecmesine ramak kalmis urunlerine kampanya yapilan bim calisani gibi hissediyorum ama yeni uyeler gorur okur diye dusunuyorum . ne bilim iyi niyetle yapilan guncellemeler bunlar + artik serbest kursu yonetim tarafindan ikinci el alim-satim ilanlarina yapilan muameleyi reva gorup ana sayfadan kaldirdi. Bu yaptigimda adminlere bi gönderme bi yandanda...

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @mariokaldato

Keyifle okuduğum espri+ironi dolu yazınız için teşekkür ediyorum.
Bir başka başlıkta da "bisiklet sporunda ceplerinizi hafifletmenin kolay ve pratik yöntemleri"ni :) yazmanızı bekliyoruz.
Esen kalın.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@starbuck
Merhaba abi tesekkur ederim begenmenize sevindim
Diger yazillarimida tavsiye ederim. Eglencelidirler

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@mariokaldato
Sitedeki boş yerlere tıklayınca çıkan reklamlara çevirmişsin abi buraları oluyor mu böyle ? :D:D

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@earendil05
Eyvallah guzel kardesm. Begenmene mutlu oldum tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Yönlüer
:D

@Musa_06-18
Kafaniza takmayin arkadasim bislet kilo verdirir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Önceki sayfaları okumadım, belki yazılmış olabilir. Ben kendi yaptıklarımdan bahsedeyim.

Bisikletinizin şimdiye kadar alıştığınız tüm ekstra özelliklerinden vazgeçin. O artık sadece sizi noktadan noktaya götürmekle mükelkef olacak, başka hiçbir şeyle değil. İşe kadro çantalarınızı, sele altı çantanızı, sele kılıfını, zilinizi, farları, reflektörleri, ayaklığı, hız göstergenizi, kadans sensörünü, suluk kafesinizi ve beraberinde mataranızı, kilidinizi, vites koruyucunuzu, aynakol paletini, jantla ruble arasındaki paletinizi sökerek başlayabilirsiniz. Ben bunların bir kısmını yaptığımda bile fark tam 1400 gr idi.

Ama siz zaten bunları yapmışsanız, işin ikinci adımı hayati tehlike içerir. Çünkü kadronun belli noktalarına delik açıp parça sökmek, bazı yerleri yontmak suretiyle ağırlığı biraz daha düşürebilir, bisikletin durduk yere dağılma ihtimalini biraz daha artırabilirsiniz. Ben bu son cümleden tırstım yoksa alet edevat vardı yani :)

Diğer yöntem, ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi. Paranızın yettiği kadar hafif setler alırsınız, neticede başlangıca göre hafif ama finale göre ağır bi bisikletiniz olur