Bisikletinizi hafifletmenin kolay ve pratik yöntemleri

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba sayın bisket hastaları ve üst segment ustaları. Bir çoğumuzun en takıldığı konudur bu ve hastalık derecesinde uğraşanlar var. Basitçe sayalım yöntemleri:

1. Bir kere bisiklet ağır değil yemisin kebabi boregi içmisin Le kolayi ondan sonra biskeletim neden14 kilo diyosun oldu mu ? Olmadi bro
Az yiyecen az uyucan bak nasil hafifliyor piskelet. Yine olmazssa tur sonrasi soda oneririm ama meyvali olmaz sade soda...

2. Bisikletin 10 kilo ama yuklemisin arkasina 2 litre gazozu , 1 litre suyu ondan sonra karbon suluk kafesi ariyosun . Ben boyle mantik askerde görmedim.
Yukleme o kadar gorende pasifiği yuzerek gececen sanir
Koy cebine 1 gramlik 50 kaadı susarsan bakkaldan alir içersin hem bakkalciylada muhabet edersin guzel olur

3. 150 gram fark için yüzlerce dolar fark ödemek aynı amerikaya gitmek için gemilere kaçak binen bir mozambiklinin 3000 dolar ödemesine benzer. Ulen zaten sende o para varsa ordada zenginsin ne giriyon gereksiz maceralara. Anlatabildim mi? Yok anlamadin yine boş boş bakiyosun. Yani demek istiyorum ki Esra Ceyhanda bi kadın var, çirkin ama zengin. Onunla bi çay içmeni öneririm.

4. Biz gençken İbrahim Erkal'ın " canısı canısı ömrümün yarısı" mimvalinde bir şarkısı vardı, bayıla bayıla dinlerdik. Ama tuhaf olan şimdi o şarkıdan nefret ediyorum ve lanet ediyorum kendime , lanet ediyorum müzik zevkime....Anlatabildim mi? Bak yine aynı bakış...Evladım dejavuyu biliyoruzda bu başka bişey. Demek istediğim şey bugun seni heyecanlandıran şeye yarın popışinle gülmen muhtemeldir. O yüzden yaptığın şeyde profesyonellik amacı gütmüyorsan (yani parani o işten kazanma planın yoksa ) bu kadar para yatırmak ahmaklık olabilir. Bak kesin konuşmadım hemen celallenip beni forum yönetimine şikayet etme aslanım.

5.Bisiklet ağırlığı çoğunlukla yanlış algilanan biseydir. Esasen bisiklet ağırlığını tartarken kimse kendi kilosunu hesap etmez. Bunun ıçin formül şudur ;
Biskelet + sen+ kıyafetlerin ÷ midene depoladığın selfservis yiyecekler ÷ 2 = Gerçek ağırlık.
Bu formulu basitleştirirsek eğer sen ve piskeletin darası diyebiliriz.
Yani bu foruma gelip , işte efendim pisikletim 7.8 kilo ( yol için ) yada pisikletim 9.8 kilo ( mtb için ) diye hava atarken üstüne 110 kiloyuda ekleyecende konuşçan dostum. Yine diyorum bisiklet bir spordur esasen ağırlığın bir önemi yoktur. Hattta ve hatta ne kaaa ekmek o kaaa köfte felsefesinden yürürsek eğer ağır bisiklet daha iyidir bile derim ben ( şimdi tepkileri yuhlamalari, kınamaları, hor görmeleri duyar gibiyim ama muhim değil ben doğrucu Davud olayimda birileride firavunun veziri Haman olsun problem yok.

6. Biskeleti kolay hafifletmenin bir yöntemide ilkbaharda Cengiz Kurtoğlu şarkılari dinlemektir. Dinlersin dinlersin ;Bide bakmışın yan komşunun 98 kiloluk kızı zeynepe sırılsıklam aşık olmüşun kendini tüy kadar hafif hissedersin , kelebek tadında yaşarsın bi süre hatta kazancı yokuşunu singıl şipeed hizmet pisikletiyle tam gaz çıkan bir abimi hatirliyorum. Adam son teknoloji karbon bisletle % 4 eğimi çıkamazken bi dinlettim Cengızin " duvardaki resminle avunur gönlüm " parçasını, adama bi haller oldu , market piskeletiyle downhill yaptiğına şahit olduk. Eeee aşk bu çelik kadroyu karbona döndürür , senide maymuna çevirir ; Bi bakmışın 760 yıllık çınara tırmanıvermişin

7. Bisikleti gerçekten hafifletmenin bir yöntemide nasada işe girip çok çalışıp astronot olmaktır . Tam bir F/P ( fiyat performans ) nimetidir bu. Çunku alırsın biskeletini mekiğine binerken , zaten kargo parasida yok ohh mis gibi . Atmosferi geçtiğinde bi bakarsın o gülle gibi biskeletin havalarda uçuyor. Şimdi sıkıysa pedala bakalim hahaha :D

8. Biskeletini hafifletmenin diğer bir yöntemide onu bir psikoloğa götürmektir. Hem gezmiş olursunuz hemde çocukluğunuza döner sizi mahalle maçına almayan komşu çocuklarına bi güzel söversiniz. Hatırladımda beni hep kaleci yapan bir semih vardı ona cidden gıcık olurdum , namussuz iyi top koşardı ama çift kişilikliydi birader . Kendini hem okulun hademesi sanır hemde müdür yardımcısı sanırdı. Kafasi baya bi karışık bir arkadaşımızdı diyebilirim. Ama ne zaman ki cüssesine güvenip beni dövmeye kalktı işte o zaman döner tekmemin uçan tekmemin tadına bakma fırsatı buldu
O zamanlarda ben zaten futbolu sevmezdim tekvandoya gidiyodum ama duyanlar zevkine bana dalmasın diye kimseyede söylemiyodum. Malesef o kavgada gerçek ortaya çıkmıştı ve ben mahallenin bruce lee si ünvanima kavuşmuştum.

Scudo

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@mariokaldato merhabalar abim :D hastası olarak üzerime alındım elimde olmadan burdan üst segment ustalarına selam olsun :D

@mariokaldato meyvalı niye olmuyor özellikle çilekli :D

@mariokaldato
ibretlik tespit bu olsa gerek :D :D

@mariokaldato hangsisiydi abi o sarışın olan mı :D değilse tipim diil :)

@mariokaldato en sonda ki ÷ 2 anlamadım öğretmenim :D

@mariokaldato kafaya bak :D güle güle kullansın :D

@mariokaldato
Saygılar bruce lee klavyene sağlık abim yine keyifle okuduk güldük eğlendik :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu güzel makaleden sonra karbon bisikletimi (yok öyle bir bisiklet sadece hayali var) satıp en yakın markete koşup pisiklet aldim çok tesekkürler cumhur abi :)

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
20160211_174045.jpg Bugun yegenimin castellosuna binip bi sehir turu attim. Enfes bir bisikletmis gorunumune bakmayin makine ates ediyor şarjör boşaltiyor. O derece akiyor kiaaca cok begendim.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76
Aslina bakarsan genel konusuyorum bisikletle ugrasan insanlar guzel ve akli basinda insanlar . Bende cok guzel kalpli insanlar tanidim .tesekkurler foruma

cycling-sex-appeal-3.jpg

senegal.jpg

tuncel-kurtiz-anisina_7070641-2480_640x360.jpg

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Taxonera
Evet halk arasinda soda deniyor bilirsin. Ayni meyvali gazoza 'SARI ' demeleri gibi

Bu pisiklet kaç para yegen? "_Pisiklet degil dayi biskelet o lutfeeen guzel turkcemizi itinayla kullanak " :D

@Alphavilla
Sagolasin dostum. Bende ayku sifir bastan belirteyim. Kafa hc calismaz benim zira

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alphavilla
Eyvallah dostum. Toplumun genel kabul gordugu ve saygi duydugu cogu sey benim ilgimi cekmiyor. Bundan kelli anlaşilma ve adapte olma sorunu yaşadim hep