Bisikletim Çalındı - Caddebostan / İstanbul

Juan Bey

Üye
Tepki
8
İsim
Juan
Bisiklet
Dahon
Geçen sene esnaf komşumuzun oğlunun cep telefonu okul çıkış bıçak zoruyla gasp edildi 24 ay taksitle 1400 TL'ye alınmış. Esnafın güvenlik kameraları vs izlendi, polise şikayette bulunuldu. Zanlı 2 hafta sonra yakalandı. Dava açılacakken yargılama süreci başlayacakken karakolda savcı emriyle hırsız serbest bırakımış. Gerekçe : 18 yaş altı olduğu için cezai ehliyetinin olmamasıymış. Yakalayan kovalayan birşekilde bu iş için uğraşan polisler ile birlikte cemaat halinde gerekli sinkaf küfürler edilmiş, belalar okunmuş. Esnaf arkadaşta o sinirle herkesin içinde oğluna "bundan sonra sana telefon melefon yok... XXX git, güzel büyük bi bıçak al sende, başka çocukların telefonunu çal, enayi!!!" dedi. Sonuç 15 yaşında çocuk gaspa uğradı, cep telefonu gitti, telefonun taksitlerini hala ödüyorlar... Ne zaman konu açılsa küfürler kahır belalara yenileri ekleniyor. Polise, hakime, savcıya, adalete güven kalmadı maalesef :(((
Konu uzarsa şimdiden söyliyim: "gerçek islam bu değil, hele Hz. Ömer adaleti hiç değil"

Scudo
Tepki
3
Abi biraz vakit ayır peşini birakma ..bimere yaz karakoldan şikayetçi ol . Oda olmadı emliyet Müdürlüğü git oradan sonuc almaya bak ..Biz başımızı öne egdikçe bu işler olmiyacak ...pesini birakma vesselâm.

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Bu ülkede trilyonları götüren adama plaket verilirken, sizin bisikleti çalanlara hiçbir şey olmaz.

• Beğen
Tepkiler: ouzoo ve dodobir
Tepki
12
Bisiklet
b'Twin
@Mert S. allahtan vuran adam kaçtı gitti. daha da suçlu duruma düştü şikayette bulundum 2 ay sonra özürdileyip zararımı karşıladı. ne kadar para istesem verecekti çok korkmuştu. sadece faturamı gösterdim karşılığını aldım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben üşenmiyorum 3 kat taşıyıp daireye alıyorum. şu dandik kilitlerle nasıl içiniz rahat dışarıda bırakıyorsunuz anlamıyorum. en kötü koy balkonda dursun.

fantom

Üye
Tepki
21
İsim
levent
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle geçmiş olsun.
Geçen hafta aldığım ikinci el bisikletin kilidi üzerinde duruyordu anahtarı kaybolmuş ,evde o parmak kalınlığındaki kilidi 10 liralık demir testeresiyle kesmem 30 saniye sürdü.
Bisiklet kilitlerine asla güvenmeyin ona göre önleminizi alın.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
gecmis olsun.hemen yeni bir bisiklet alin ve evde en uygun yerde saklayin onu:)ben odamda sakliyorum.sabah uyandigimda bisikletimi gormek mutlu ediyor beni:)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Ben bu tip profesyonel hırsızlık olaylarında polisin yapanları bilmemesinin, ya da en azından tahmin etmemesinin imkansız olduğunu düşünüyorum. Ama nedense uğraşmıyorlar. En iyi ihtimalle ihmal, en kötüsü suça ortak olmaktır bu.

• Beğen
Tepkiler: Juan Bey

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
@sahinatabey01
İbretlik bir olay, her şeyi özetliyor....

@mehmetogul Geçmiş olsun. Polisin tutumu, parmak izi konusu, hatta kullandığı kelimeler bile aynı. Benim eve hırsız girmişti geçen sene. Sanki bir metni ezberlemiş gibi demek ki herkese aynı şeyleri söylüyorlar.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
geçmiş olsun.
a.c.a.b

dilekçelerle baskı yapın. gerekli incelemelerin yapılmasını "emredin" dilekçelerle. ben kron xc150 kullanıyorum, dediğiniz gibi özel bağ oluyor. çalınsa oturur ağlarım.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
yazdiklarinda sonuna kadar haklisin. umarim bulunur.

ustad9620

Üye
Tepki
1
İsim
Tolga
Bisiklet
Bianchi
@hakan okayer farklı müracat değil de hatırı sayılır biri olman lazım. eşkal bile olmayan görüntülerden nasıl buluyorlar anında... iş dönüp dolaşıp cezaların azlığına geliyor. adamı yolda yakalasan bile tutup götürme hakkın yok.
geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Juan Bey

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
çok üzücü ...insanın başına gelmeyince anlaması zor oluyor...bit pazarlarına bakın derim ben... her hafta onlarca iyi marka bisiklet pazarda alıcı buluyor...polisler sadece oraları gezse bi çok kişinin malını bulabilir...

bit pazarındaki bir satıcıyla aramda geçen dialog;

ben: yarış kadrosu varmı ustam?
satıcı: bu hafta yok ama haftaya getireyim, nasıl bişey istiyosun?

!!!!!!!!!!!!!!

adamlar sipariş usulü çalışıyor...

Tepki
17
İsim
Sedat Ç.
Bisiklet
Carraro
bisiklet çalınmasının nasıl bir duygu olduğunu iyi bilirim. 14 yaşındayken 5kg'lık halat zinciri ile demirlere bağladığım bisikletimin kilidini kıramadıkları için bağladığım demiri kesmişlerdi. hala üzülür hala ağlarım hocam çok kafaya takmamaya çalış, maddi durumun iyiyse gidip hemen bisiklet al ve yeni bir duygusal bağ kurmaya çalış onunla.