Bisikleti dışarıda kilitleme

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
ilk bisikletim öğrenciyim biriktirdiğim parayla aldım şimdi markete girerken bile çok endişeleniyorum 10 liralık herkesin bildiği kilit aldım ön teker sele gibi rahatça çıkartılabildiği için ön tekeri kadroya bağlıyorum etrafta bağlayacak yer yoksa öyle bırakıp markete giriyorum etrafta biri varsa 5 dk bakabilir misiniz diyorum çok şükür bi sıkıntı olmadı, var mı taktikleriniz önerebilecekleriniz şu kardeşinize

Scudo

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
ben zincir ve kale kilit aldım onları kullanıyorum ve bir yere giderken kadroyu sabitliyorum

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
10 liralık kilitle bağlayacağına biple bağla daha iyi... Hırsıza kilit olmaz ama daha kaliteli kilit kullanmalısın. Ön tekeri kadroya bağlamak çözüm değil adam sırtlar götürür. Muhakkak bir direğe sabit sökülemeyecek bir yere bağlamalısın. Kuytu yerlere kilitleme, insanların geçtiği kurcalanmaya meyil vermeyecek yerler olmalı. Ben 185 cm kilit kullanıyorum, kilidi ön teker - suluk kafesi - kadro -arka teker sarmalı yaparım. Bıraktığım yerden pek uzaklaşmam, zaman aralığını kısa tutmaya çalışırım. Bisikleti de evde saklarım...:harika: Her ne yaparsan yap hırsız niyetlendiyse çalar... Sen tedbirini alda...

• Beğen
Tepkiler: İltergüvenc

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
@m.klcts
Ağır oluyor ama su 10 liralık klasik kilitlere mi guvenemedim yoksa ilk aklima gelen bu muydu bilemedim :) her neyse o kilitlerinde kendi içinde sınırlaması elbet var ama adam kale kilit yerine zinciri açması gerekecek ki bunu yapmak için elinde o malzemeyle geldiği dakika dikkat çeker ve ben iş süresince 8 saat mesai de görme imkanım yok birak ağır olsun calınacağına

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisikletsurenadam zaten bir tek iş yerinde kullanıyosanız zinciri taşımanın manası yok kenara bağlayıp bırakın ertesi gün bağlayın