Bisikleti çaldırmamak için...

Serkan Mıstınoğlu

Road Runner
Başlık
270
Tepki
32.275
Bisiklet
Cervélo
@DESERT FOX katlanir veya katlanabilir bisiklet kilidi olarak aratin. Son ugrastigi bisiklette 2 adet kilit vardi. Bir U bir katlanir

Serrchi

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
623
İsim
Serhat Özcan
Bisiklet
Specialized
Ekran Resmi 2017-10-06 11.58.53.png

@bisikletebin entry nick uyumu mu desem, ne desem bilemedim. En açık yöntem bu, biz bisikletin üzerindeyken çalamazlar, bu da demek oluyor ki; bir bisikletçi bisikletini dışarı da kullanmıyor iken ''sülalem rahat panpa'' modunda olmamalı, cafe restoran gibi bir yerde iken bisikletin bağlandığı yer ile göz temasını kesmemeli..

Tepkiler: ippon ve BerkEvren

maksim

Hiper Üye
Başlık
4
Tepki
156
İsim
maksim ünal
Bisiklet
Kron
Çaldırmamak için ne yazık ki tek yöntem var oda bir an bile göz önünden ayırmamak. Kolum kadar ağaca bağlanan bisikleti almak için gözümün önünde ağacı kırdılar. Alamadılar mı götüremediler mi zarar verirler o zaman, lastiğini keserler, vites kolunu kırarlar yaparlar birşey. Paronayak gibi davranmak lazım dönmeyeceksin bisiklete arkanı:naslyany: İşe gidip geliyorsan konu başka ama antereman gezi vb ise arkanı dönme.

Forumda ki arkadaşlarıma şöyle bir tavsiyem olacak; Sele borusuna, gidon içine, furş kapağının altına ve aklınıza gelen yerlere notlar bırakın. Bisikletin çalıntı olduğunu ve sizi aramalarını isteyin. Örn: BU BİSİKLET ÇALINTIDIR LÜTFEN BENİMLE İRTİBATA GEÇİN MAKSİM ÜNAL 0538 XXX XX XX Belki vicdanlı biri çikar yada bisikletin sizin olduğunu kanıtlama imkanınız olur zaten bisikletlerimiz ucuz değil ve para da kolay kazanılmıyor ben asansörsüz binanın 7. katında oturuyorum ve her akşam o beni nasıl taşıyorsa bende onu taşıyorum gönül ister ki kapıda bırakayım apartmana koyayım ama ne yazık ki günümüz Türkiye 'sinde mümkün değil

Heisenberq

Üye
Başlık
1
Tepki
81
İsim
Walter White
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Downhill - Freeride
Hırsız kafaya koydu mu bir yolunu bulur mutlaka ama yıllardır İstanbul'da pek çok yere park edip gittim. Çoğu zaman uzun süreli park ettiğim durumlar da oluyor. U kilit iyidir. Kesin çözüm değil ama hırsızı epeyce uğraştırır. İki tane U kilidim var ikisi de epeyce yaralanmış hırsızlar tarafından ama şu ana kadar işimi gördüler. Günün birinde çalınırsa da bisikletimi yenilemem için bahanem olur:islik:

Bir de bunlar var. İnsanın içini soğutuyor :D
U kilidin Marka model nedir

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
2.874
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Bisikletini yanından ayırmazsan çalınmaz. Hırsıza kilit dayanmaz kilidinize güvenmeyin . Bisikletinizi evinizde saklayın . Hepsi bu . Sayfalarca yazmanıza gerek yok! Dışarıya kilitleyip bırakıp gitmeyin bakkala markete girerken bile yanınızda olsun . Eve parkedin, dışarıya kilitlemeyin .

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
3
Tepki
2.577
İsim
Alperen Atman
Bisiklet
Bianchi
Bisikletini yanından ayırmazsan çalınmaz. Hırsıza kilit dayanmaz kilidinize güvenmeyin . Bisikletinizi evinizde saklayın . Hepsi bu . Sayfalarca yazmanıza gerek yok! Dışarıya kilitleyip bırakıp gitmeyin bakkala markete girerken bile yanınızda olsun . Eve parkedin, dışarıya kilitlemeyin .
Abi benim bisiklet evde bile peteğe kilitli şekilde. Yine Denizli'de güveniyordum da burada bekar evi girerse bir bisiklet var.

Tepkiler: ippon

jestercat

Üye
Başlık
0
Tepki
27
İsim
Mirza
Bisiklet
Bisan
Sanırım en iyi çözüm 40 Years Old Virgin filmindeki gibi tekerleğin birini yanına almak 😁

192162

Tepkiler: Tsubasa

Desert Fox

CARRARO Sportive 321/Veterinary Medicine Student
Başlık
15
Tepki
1.098
İsim
TAHA
Bisiklet
Carraro
-apartmanda merdiven boşluğuna kilitlememek (komşun bile bir parçasını çalmak isteyebilir,bizzat yaşadım bu durumu)
-eğer düzenli olarak bir yere gidiyor ve bisiklet dışarıda kalıyorsa ilerleyen zamanlarda bir hırsızın dikkatini çekmesi muhtemel o yüzden bence katlanıra yönelmek daha mantıklı
-u kilitler kısa süreli kilitlemeler için gayet koruma sağlar çünkü demir makas olmadan zor açılır ama bir yerde saatlerce kalıyorsa hırsızın bir yerden makası bulup geri gelmesi muhtemel

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Başlık
14
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
192163

fotoğrafta belli olmuyor ama 4 tane kilit var bekçinin önünde olmasına rağmen (yer bağcılar meslek lisesi - 08/05/2018)

Torion

Üye
Başlık
3
Tepki
158
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Onu bunu bilmem de azönce FB Marketplace'te gördüğüm bir ilan beni baya düşündürdü... 26 vites Salgona bisiklet nedir yaaa ?
Bence gayet şüpheli.. Acaba bi başlık açsam mi ?

bi bakıverin derim.
İsteyene link:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

192172

Başlık
0
Tepki
114
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Tum kilitleri acabiliyor hirsizlar o yuzden kilidinize guvenmeyin bisikletinizi disarida oldukca kuytu yerlerde saklayin herkes goremesin

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Başlık
14
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@galen

havalar ısınınca bisikletle gelenler çok oluyordu ve bekçi kulübesinin tam karşısında, iki bekçi var okulda iki de nöbetçi oluyor, en az iki kişi kalıyor diğerleri kısa süreliğine ayrılsa da.
yani hiç kilitlemesem de bir şey olmazdı okul bağcılar da evet ama okul duvarlarının içi nispeten güvenli.
- otomatik olarak birleştirildi

192179

mesela arka freni olmayan eski bisikletimi iki kilitle bağlıyormuşum aynı yere

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
23
Bisiklet
b'Twin
Onu bunu bilmem de azönce FB Marketplace'te gördüğüm bir ilan beni baya düşündürdü... 26 vites Salgona bisiklet nedir yaaa ?
Bence gayet şüpheli.. Acaba bi başlık açsam mi ?

bi bakıverin derim.
İsteyene link:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

192172 dosyayı görüntüle
Aynen bunu az önce gördüm banada şüpheli geldi açıkçası öylesine bi yazdım bakalım nolcak

Mhmm@

Yeni fakat kalıcı üye
Başlık
5
Tepki
3.046
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazen dikkat çekmek için böyle yapıyorlar. Bir keresinde ben de aradım konuştum adam İstanbullu, benden düzgün diksiyonu var.

Yukarı Alt