Bisikleti çaldırmamak için...

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@DESERT FOX katlanir veya katlanabilir bisiklet kilidi olarak aratin. Son ugrastigi bisiklette 2 adet kilit vardi. Bir U bir katlanir

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Ekran Resmi 2017-10-06 11.58.53.png

@bisikletebin entry nick uyumu mu desem, ne desem bilemedim. En açık yöntem bu, biz bisikletin üzerindeyken çalamazlar, bu da demek oluyor ki; bir bisikletçi bisikletini dışarı da kullanmıyor iken ''sülalem rahat panpa'' modunda olmamalı, cafe restoran gibi bir yerde iken bisikletin bağlandığı yer ile göz temasını kesmemeli..

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çaldırmamak için ne yazık ki tek yöntem var oda bir an bile göz önünden ayırmamak. Kolum kadar ağaca bağlanan bisikleti almak için gözümün önünde ağacı kırdılar. Alamadılar mı götüremediler mi zarar verirler o zaman, lastiğini keserler, vites kolunu kırarlar yaparlar birşey. Paronayak gibi davranmak lazım dönmeyeceksin bisiklete arkanı:naslyany: İşe gidip geliyorsan konu başka ama antereman gezi vb ise arkanı dönme.

Forumda ki arkadaşlarıma şöyle bir tavsiyem olacak; Sele borusuna, gidon içine, furş kapağının altına ve aklınıza gelen yerlere notlar bırakın. Bisikletin çalıntı olduğunu ve sizi aramalarını isteyin. Örn: BU BİSİKLET ÇALINTIDIR LÜTFEN BENİMLE İRTİBATA GEÇİN MAKSİM ÜNAL 0538 XXX XX XX Belki vicdanlı biri çikar yada bisikletin sizin olduğunu kanıtlama imkanınız olur zaten bisikletlerimiz ucuz değil ve para da kolay kazanılmıyor ben asansörsüz binanın 7. katında oturuyorum ve her akşam o beni nasıl taşıyorsa bende onu taşıyorum gönül ister ki kapıda bırakayım apartmana koyayım ama ne yazık ki günümüz Türkiye 'sinde mümkün değil

Heisenberq

Üye
Tepki
103
İsim
Walter White
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Behram Belek

U kilidin Marka model nedir

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Şurda şöyle bir şeyler yazmıştım zamanında.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletini yanından ayırmazsan çalınmaz. Hırsıza kilit dayanmaz kilidinize güvenmeyin . Bisikletinizi evinizde saklayın . Hepsi bu . Sayfalarca yazmanıza gerek yok! Dışarıya kilitleyip bırakıp gitmeyin bakkala markete girerken bile yanınızda olsun . Eve parkedin, dışarıya kilitlemeyin .

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ippon
Abi benim bisiklet evde bile peteğe kilitli şekilde. Yine Denizli'de güveniyordum da burada bekar evi girerse bir bisiklet var.

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
Sanırım en iyi çözüm 40 Years Old Virgin filmindeki gibi tekerleğin birini yanına almak ?

192162

• Beğen
Tepkiler: Tsubasa

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
-apartmanda merdiven boşluğuna kilitlememek (komşun bile bir parçasını çalmak isteyebilir,bizzat yaşadım bu durumu)
-eğer düzenli olarak bir yere gidiyor ve bisiklet dışarıda kalıyorsa ilerleyen zamanlarda bir hırsızın dikkatini çekmesi muhtemel o yüzden bence katlanıra yönelmek daha mantıklı
-u kilitler kısa süreli kilitlemeler için gayet koruma sağlar çünkü demir makas olmadan zor açılır ama bir yerde saatlerce kalıyorsa hırsızın bir yerden makası bulup geri gelmesi muhtemel

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
192163

fotoğrafta belli olmuyor ama 4 tane kilit var bekçinin önünde olmasına rağmen (yer bağcılar meslek lisesi - 08/05/2018)

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Saburié
yine iyi cesaret edip bırakıyorsun dışarda yoksa 4 kilit bağcılar mesleğe ne gelecek okul zaten alet edevat dolu :koptum:

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Onu bunu bilmem de azönce FB Marketplace'te gördüğüm bir ilan beni baya düşündürdü... 26 vites Salgona bisiklet nedir yaaa ?
Bence gayet şüpheli.. Acaba bi başlık açsam mi ?

bi bakıverin derim.
İsteyene link: (link)
192172

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Tum kilitleri acabiliyor hirsizlar o yuzden kilidinize guvenmeyin bisikletinizi disarida oldukca kuytu yerlerde saklayin herkes goremesin

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@galen

havalar ısınınca bisikletle gelenler çok oluyordu ve bekçi kulübesinin tam karşısında, iki bekçi var okulda iki de nöbetçi oluyor, en az iki kişi kalıyor diğerleri kısa süreliğine ayrılsa da.
yani hiç kilitlemesem de bir şey olmazdı okul bağcılar da evet ama okul duvarlarının içi nispeten güvenli.

192179

mesela arka freni olmayan eski bisikletimi iki kilitle bağlıyormuşum aynı yere

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Saburié
İlk bakışta bir de güvenlik kamerası var zanettim :)

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Torion
Aynen bunu az önce gördüm banada şüpheli geldi açıkçası öylesine bi yazdım bakalım nolcak

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazen dikkat çekmek için böyle yapıyorlar. Bir keresinde ben de aradım konuştum adam İstanbullu, benden düzgün diksiyonu var.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
@Heisenberq
İki tane u kilidim var. ikisini de dechatlondan almıştım. modellerini hatırlayamadım şimdi.