Bisikleti 5 kat taşımak ya da taşıyamamak

Scudo
Tepki
26
@Didem ÜSTÜNOL

aynı dert bende de vardı çözdüm. üstelik benim oturduğum kat 9.:)

nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama ben şöyle yapıyorum. sahilde belediyeye ait bir kültür merkezinin otoparkına koyuyorum. ücret almıyorlar. Evden araba ya da toplu taşıma ile gidiyorum. sonra bisikletimi alıp İBB'nin bisiklet yolunda kullanıyorum. Diğer türlü tam bir işkence olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Hafifletmek için mi yoksa taşırken asansöre veya merdiven boşluğuna sığsın diye mi parçalamak istiyorsunuz orasını anlamadım ?

• Beğen

Soner SAĞ

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Kron
Taşındığınız binada bodrum katı, kömürlük benzeri bir yer varsa yukarı çıkaracağınıza aşağı indirirsiniz. Eski binaların çogunda zeminde her daire için küçük kilitli alanlar olurdu.kapısı sağlam penceresi olmayan bir alan varsa tabii..

• Beğen

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
@refah terzi

Benim de aklıma bu geliyor, umarım çevrede güvenilir bir yer bulabilirim.

@rahmi kocaman

Asansör yok ne yazık ki, yoksa bir şekilde sığdırırdım. Benim sorunum merdivenlerden yukarı çıkarırken kaldırıp dengeyi sağlayamayacak olmakta. Sonuçta o kıvrım kısımlarında zorlanacağım döndürürken, dik merdivenler. Eğer tekerlerini ve gövdesini ayırırsam elime alıp çıkarabilirim. Ama montajını yapabilir miyim yada bu işlem sorun yaratır mı bilmiyorum..

• Beğen

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
@Soner SAĞ

Bodrumu var, ama hiç güvenilir değil. 2 kat aşağı iniyorsunuz ve harabe gibi. Fareler bir günde tekerleri yiyip bitirebilir sanırım :)

• Beğen

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Sadece ön tekeri çıkartarak sorun çözülecekse zor bir iş değil, bir ayda taşımaya da alışırsınız, söküp takmaya da. Bunu da sporun bir parçası olarak kabulleniyorsunuz bir süre sonra. Ama bisikletinizin ağırlığı önemli bir etken. Eski bisikletimi asansörün bozuk olduğu günler kullanmazdım mesela :)

• Beğen

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
295
Bisiklet
Giant
Hafif bi yol bisikleti alın ben hergün 5. kata çıkartıyorum bisikleti hafif olunca hiç zor olmuyor. :D

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
kapalı bir otoparka koy en iyisi bu yüksek bir ücret almazlar zaten kışın kullanmayı dusunmuyorsan söker evde muhafaza edebilirsin

Soner SAĞ

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Kron
Harabe gibi olsada kilitli bir alan varsa duvara veya tavana takılabilen bir askı aparatı ile fare, lastik ilişkisini kesebilir diye düşündüm. Bisikletiniz devrilme ihtimalide olmaz.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
merhaba, ben evimin sokagindaki otoparka koyuyordum, dun tura cikarken ne goreyim!? on tekerin mandalini calmislar (tekeri calmaya calismislar ama kilitli olunca calamamislar sanirim) ayrica tum bisikleti bastan asagi kurcalamislar, kelepceleri sokmusler...

diyecegim o ki otoparka koyup para verseniz bile dikkatli olun. ozellikle de koydugunuz otoparka cocuklar girip cikiyorsa aman diyeyim. benim bisikleti muhtemelen onlar kurcaladi. cocuklarin bisikletleri de var otoparkta... tabii ben istanbul'da, sehremini'de oturuyorum, burada cocuklar cocuk degil, canavar. sizin muhiti bilemem.

bu arada refah terzi, belediyeye ait otoparkta tutuyorsaniz bisikleti, size bol sans dileyeyim. zira benim bisikletimin basina gelen olay, sizin icin de cok olasi. tekerleklerinizi ozellikle her daim kilitli tutmanizi oneririm.

• Beğen
Tepkiler: Didem Üstünol

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eğer ağırlık olarak çok zorlamayacaksa sizi ki söyledıklerınızden ben onu anladım bına ıcınde kıvrımlardan donmek vs zor olur demıssınız..
ben şöyle taşıyorum; bisikletin seleborusu kısmıyla diğer borunun yanı üst kısmın birleştigi köşeyi omzuma oturtup, bısıkletı vucuduma dik pozısyonda tutuyorum yanı bır nevi omzuma asıyorum :) boylelıkle hem tasımak hemde donusler cok kolay oluyor.. otopark dısındakı seceneklerı bence dusunmeyın,apartmana bodruma vs koymayın ıstanbulda herturlu calınır...

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tiyatro çalışmalarımızda oyunun dekorlarını kendimiz kuruyorduk, kendimiz söküp kendimiz topluyorduk. Çalışma yerimiz değiştiğinde okul içerisinde araç bulamamıştık ve neredeyse 2-3 km'lik yolu koca koca duvarları ikişer kişi ikişer kişi sırtlanıp taşımıştık :) Yönetmenimizin yorumu; birazda böyle hissedin, oyunu hissedin, dekorları hissedin yararı mutlaka olacaktır olmuştu :D Biz o zamanlar baya bi kızmıştık falan ama illa ki yararı olmuştur sonuçta verdiğiniz büyük bir emek olunca insan hep daha iyisini yapmak istiyor :) Eğer yapabiliyorsanız birer kat birer kat dinlenerek çıkartabilirsiniz bence. Tabi bayan olmanız bu konuda oldukça olumsuz bir etken, giriş katında merdiven boşluğuna falan kilitleme durumu olamaz mı acaba? Gerekirse U kilitler vs kullanılabilir daha güvenilir olması açısından. Apartmana çok fazla yabancı girip çıkmıyorsa bi problem olacağını sanmıyorum açıkçası.

• Beğen

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
bisikletin selesinin ön kısmını omzunuza doğru koyarak sağ el ile kadroyu sol el ile gidonu tutup cıkartmayı denerseniz daha rahat yukarı çıkartabilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: turist

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Biraz zor olacak eminim, fakat omuzlamak iyidir :SS ben şahsen öyle yapıyorum ama sadece 4 kat çıkıyorum, kollar alıştıktan sonra gerisi fasa fiso :D

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Bodruma koyarsam muhtemelen çalınır, güvenipte bırakamam oraya. Bisiklet 12,5 kg. Merdivenleri yük olmadan çıkarken bile zorlanıyorum bazen, bisikletle yuvarlanırım muhtemelen. Dediğiniz gibi sırtlamayı, omuzda götürmeyi deneyeceğim ama muhtemelen omuzlar dar olduğundan sıkıntı olacaktır. Bayan olmanın dezavantajı. Ön tekeri çıkarırsam belki daha rahat olabilir. Bunun bir sakıncası olur mu peki sonradan? Tekeri takıp çıkarmak sıkıntı yaratır mı?

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Didem ÜSTÜNOL

Ön tekeri çıkarmak bir sıkıntı yaratmaz fakat pek bir yararda sağlamaz sanırım. Taş çatlasın 10 kg'a düşer bisikletiniz. Biraz Zihnisinir projelere başvurabilirsiniz aslında. Uzun bir sunta parçasına 2 adet kilit mekanizmasıyla tekerleri sabitleyebilirsiniz hatta kayışlada olabilir ve tahtayı kızak gibi kullanabilirsiniz sanırım. Çıkarma anlamında kolaylık sağlayacağını düşünüyorum, düşünülebilir aslında.

Araba üstü taşıyıcılardan örnek verecek olursam, aşağıdaki görülen aletin sunta olanından yaptıracaksınız pek ağır olmayacak şekilde.

https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/2883_613_l.jpg

• Beğen