Bisiklete ekstra rezistans takmak?

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
İyi günler. Öncelikle belirtmem de fayda var: Bisikletler ve parçaları hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Size sorduğum soru belki çok saçma bir soru:utn:. Sporcular belki böyle bir alet kullanıyorlardır diye düşündüğümden soruyorum.

Bisikletime ekstra rezistans eklemek istiyorum. İşimi iyice zorlaştıracağım yani. Vites arttırak güç kullanımını arttırabilirim ama ben hızımı arttırmadan sadece kendi harcadığım gücü arttırmak istiyorum. Aslında bir nevi bisikletin verimliliğini düşürmeyi amaçlıyorum.

Açık konuşayım; iki pedal çevirip onlarca metre ilerlemeyi sevmem. (Hatta yokuş aşağı gitmekten nefret ederim:hasta: ama bunun konuyla alakası yok). Bu işi yaparken gerçekten zorlanmalıyım, böyle hissediyorum.

Düz yolda bile sanki dik bir yokuş çıkıyormuş gibi zorlanmak isiyorum. Sanki arkaya bir kişi alıp dik yamaçları tırmanıyormuşum gibi hissedebilmek istiyorum. Bunu bisiklete ağırlık takarak da yapabilirim elbette ama bisikletin devrilme riski var. Ve de yokuş aşağı inmek çok tehlikeli olabilir. İstediğim zaman rezistansı değiştirememem de başka bir eksisi.

Bu yüzden manyetik rezistanslı bir bisiklet hayal ediyorum. Sürerken bile istediğim zaman zorluğu değiştirebileceğim, taşıması kolay, ağırlık takmak gibi kaza riskini arttırmayan bir bisiklet sistemi.

Ev kullanımı için böyle bisikletler var ama ben hem gezip hem sporumu yapmayı tercih ederim. Bu yüzden, bunu mevcut bisikletime bir alet takarak yapabilmeyi istiyorum. Var mıdır böyle bir alet?

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Dediğin gibi limitlerini zorlamak istiyorsan eğer tek çözüm aşağıdaki gibi bir bisiklete yönelmen olacaktır. Hiç vites mekanizması ile başını ağrıtmayacağın, sorunsuz, hafif ve bir o kadar da kişisel ve spesifik çözümler üretebileceğin bir dönemin hipster'ı da sayılan fixielere yöneleceksin.

(link)

• Beğen
Tepkiler: CevdetBilge

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
46 /18 dişli oranlarında bir single speed bisiklet istediğini sana sağlar. Mevcut bisikletini de bu oranlara getirip kullanabilirsin.