Bisiklete dair her şeyin pahalı olma sorunsalı

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@can onur

Valla hocam harika tesbitler Türkiye ve Türk insanına dair. Gerçekten bizler içi amatör dışı profesyonel, sizin gibi bu işin ustalarının da dışı amatör ama içi profesyonel. Türkiye'de ayağında spor ayakkabısı olmadan bisiklet sürmeye çalışanı ayıplıyorlar, spor ayakkabısının içine spor çorabı giymeyeni de azarlıyorlar. :)
Bu arada bloğunuzu inceledim, artık siz ego işini bitirmişsiniz, ne güzel. Tekrar tebrik ediyorum, sizin gibi insanların sayısının çoğalmasını da arzu ediyorum, yani işin aslına bakan faslına önem vermeyen insanlar hayatın her alanında çoğalır inş.

Scudo

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bursa'dayım, burdaki birkaç mağaza var ve fiyatlar pahalı, indirim yok.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
yahu ali expres çin malı bir iki defa forma vs aldım bildiğin emutasyon tekstilde çalıştım ordan biliyorum kaliteli mal ucuz olmaz. bir de bisiklet giyiminde emutasyon malzeme termal olsun forma olsun teri atmaz hasta eder adamı.

sonra yurtdışından bişey alsan günlerce bekliyorsun diyelim jantın kırıldı yada aktarıcın parçalandı yurtdışından mesela merlin chain gibi sitelerden günlerce gelmesinimi beklersin

ben bekleyemiyorım 3 e 5 e bakmıyorum en yakın bisikletçiden alıyorum ne lazımsa

1 gün bisiklete binmezsem sigortalarım atıyor (1 hafta ortalama desek ali expres de bu süre 17 günü buluyor) kargo beklesem artık ne olurum bilmiyorum :krnz:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Auron Sanchez Telefonu koluna takmak sacmaligi nedir aroncum bi aciklar misin biz fanatlklerine acaba ? :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato
ismail yk gibi oluyorum fan clup :D

Abi ben antreman yaparken telefonu yanima alamiyorum, canta da telefon icin kücük, ben de koluma takayim dedim :D

Tepki
4
İsim
Hamza Mutlu
Bisiklet
Salcano
Bu pahalılık muhtemelen Türkiye de bisiklet kültürü gelişmesin diyedir, sonuçta benzine para vermiyoruz, birilerinin gözüne batıyor olabilir. Hem ne gerek var değil mi sağlıklı yaşamaya, hastalanalım ki tedavilere para harcayalım. Bisikleti karne hediyesinden öteye taşımayalım ki insanlar ulaşım aracı olduğunu bilmesin, bu vesileyle kendimizi araçlara mahkum hissedelim, başka çaremiz yokmuş gibi binelim o otobüslere, binip de gidelim.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Arabaya tanesi 200 liradan Continental Premium Contact 2 185/60/15R lastik alıyorum. Bisiklete gelince continental 4000s2 lastiklerin çifti daha pahalıya geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

serdarsezgin

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Serdar Sezgin
Bisiklet
Kron
Bence bu durum bizim yaratıcılığımızı geliştirir :) Tüketmeden önce üretmek gerekecek. Forumda başarılı kendinyap heybeler çantalar görmüştüm. Bence biraz gayret ile herkes ihtiyacına karşılık gelebilecek ürünlerden birkaç tanesini kendisi üretebilir. Yapılan ekonomi ile üretemediklerimizi de daha rahat satın alabiliriz. Paramız ülke içinde kalır. Esnafımız da satış yapar.

Fiyatlara gelirsek, ülkenin gerçeği bu. Yapacak birşey yok.

• Beğen
Tepkiler: Hurol Yoney

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Bisiklet memleketimizde yaygınlaşsa fiyatlarda talep ve rekabetten dolayı düşer.

Şahin tamponu 40 tl
Bisiklet çamurluğu 60 tl...

Bir şahin tamponunun hammaddesinden en az 15 takım bisiklet çamurluğu üretilir.

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tek kelime ile sebep bisiklet ve doğa sporlarının yeteri kadar talep görmemesi olabilir mi.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Giriş seviyesi bir dağ bisikletine binmek isteyen kişi 2.000-3.000TL gözden çıkarması gerekiyor, bisiklet neden bu kadar pahalı hep merak ederim.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
@televole2

Telefonlarda gereksiz pahalı, telefonun pahalı olması bisiklet için bir bahane değildir ki.

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
@Fat1h
tamam işte ben de aynı şeyi düşünüyorum. Ülkede fiyatı fahiş olmayan hiçbir şey yok ki? Telefon ya telefon bildiğimiz "alo" yaptığımız cihaz 2-3 bin lira ise bisiklete paha biçilemez. Birinde radyasyon satın alıyorsun birinde sağlık. :)

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Pedaldaşlarım, siz pahalılıktan şikayet edebilirsiniz, ama bazı vatandaşlarımız da ucuzluğa karşı savaş açmış durumdalar... o_O

Siz hiç kırtasiye dükkanında bahşiş bırakıldığına tanık oldunuz mu? Ben bugün oldum... Dükkanının kasasında sıramı bekliyorum. Önümdeki 30-35 yaşlarındaki kadın, giyinişinden belli ki Datça'nın yerlisi değil, kasadarın 14,5 TL demesi üzerine elindeki parayı uzattı ve 15 alın dedi.

Az para ödemiş olmaktan rahatsız olan nevrotik insanların da bulunduğunu, bazı alışveriş yerlerinin de bu insanların arzularına cevap verebilmek için özel uğraş verdiğini unutmamak gerekir.

Buranın esnafı bizlere gol atmayı sever genellikle, ama bu defa golü biz attık, ne var ki kendi kalemize...:kyfmyrn:

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
İşin icine bisiklet girince maalesef durum bu. Bisiklet lambasından çok daha iyi bir lümen değerine sahip el lambaları altlarına gidona yerleştirmek için iki liralık bir aparat takılınca anında onlarca lira fiyatı artıyor.

• Beğen
Tepkiler: Hurol Yoney

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
@televole2

Telefon yüksek teknolojiye sahip elektronik bir cihazdır, aluminyum boruları bükerek basit bir şekilde üretilmez. Her noktası için yüzlerce binlerce arge çalışması yapılır. Üretim tesisi kurup bir kaç mühendis ve iki düzine elemanla telefon üretemezsiniz. ;)

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
en sonunda yapabildiğim kadarıyla kendi bisiklet çantamı kendim dikicem. Tabi su canta kumaslarından bulabilirsem.
Nerde satıldığını bilen varsa yazsın gidip bir bakayım istanbulda.

• Beğen
Tepkiler: kobalamin