Bisiklete binmek kanser riskini azaltıyor.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan

İskoçya’daki Glasgow Üniversitesi’nin yaklaşık 264 bin kişi ile yaptığı araştırma, işe bisikletle gidip gelenlerde erken ölüm riskinin neredeyse yarı yarıya azaldığını ortaya koydu.

kaynak : DW Türkçe

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Scudo

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Turan Babacan Yarı yarıya azaltıyor olabilir fakat geleceği varsa hoooop diye de geliveriyor. Çocukluğumdan beri spor ile haşır neşirim. Senelerce bisiklete bindim. Koştum, yürüdüm ve yüzdüm. Fakat o meretin gelmesini engelleyemedim :( Tüm bedenimi ve beni alt üst etti. şimdilerde tekrar eski halime kavuşmak için mücadele veriyorum. Sağlıklı günler olsun hepimize.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@NEVRES KME geçmiş olsun hocam. Belki spor yapmasaydınız çok daha erken ve tehlikeli karşılaşabilirdiniz bu hastalıkla.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@dodurgalı_06 teşekkür ederim. Onunla mücadeleyi de öğrendim. spora devam :) selamlar

bacobaba39

Daimi Üye
Tepki
192
İsim
Barış
Tabii ki size ölümsüzlük sağlamıyor ama ölüm ihtimalini azalttığıda kesin bir gerçek.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlıklı olmayı belirleyen bir çok parametre var.Istatistiklerde ortalamalar veriliyor.
Tüm yaşamı dört dörtlük yaşayanlar da farklı sağlık sorunları ile boğuşabiliyor.
Bisikleti yaşamın merkezine koymuş biri sadece bazı riskleri azaltmış olur.
Genler,çevre,kirlilik,stres,geçim sıkıntısı,kötü yönetim ve umutsuzluk gibi yüzlerce neden var..
Keşke bisiklet herşeye ilaç olabilseydi..

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@cazci

Aslında bisiklet bir ilaç. ben tedavi sürecimde hep bisiklete binmek arzusu içinde gün saydım. Hatta yazılarımda paylaşmıştım. Tedavi sırasındaki sürüş denemelerimi. Hatta kollektif bir kitapta öykü bile yazdım. Kanserli hastaların o süreçte aktiviteleri moral oluyor. Bisiklette benim iyileşme ilaçlarımdan biriydi. Sağlıklı günler

(link)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NEVRES KME önünüzde saygı ile eğiliyorum...
70 doğumlu kızkardeşimi bu illet hastalıktan kaybettim...
Sağlığımız en önemli dirimsel gücümüz...
Kendimiz ,çocuklarımız ve de tüm insanlık için sağlıklı bir yaşam bilinci oluşturabilmek adına bisikleti ve kültürünü yaygınlaştırmak hepimizin vizyonu..
Esenlikler dilerim..

B

BF Okuru

Misafir
Akciğer kanserinin zerdeçal ile yendi dünya tıp tarihine geçti

İki ciğeri de kanser nedeniyle biten 43 yaşındaki hasta, 2 yılda zerdeçal tedavisi ile akciğer kanserinden kurtuldu. Prof. Dr. Mutlu Demiray, adım adım başarıya ulaştığı hastasıyla tıp literatürüne girdi.
(link)

(link)

Prof. Dr. Erkan Topuz zerdeçalın faydaları kanserden korunmanın yolları..

(link)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@cazci

Işıklar içinde uyusun. Herkese sağlıklı günler ve sürüşler dilerim. Saygılar

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Kanser nedir?

Kanserin ne olduğunu, nasıl olduğunu, neden olduğunu bilmeliyiz.

a) Kanser nedir?
Cevap; "Kanser, hücrelerde DNA'nın hasarı sonucu hücrelerin kontrolsüz veya anormal bir şekilde büyümesi ve çoğalmasıdır."

b) Kanser nasıl oluşur?
Cevap; "Hücre bölünmesi sırasında meydana gelen DNA eşlenmesindeki (replikasyon) hatalardan meydana geliyor."

c) Kanser neden oluşur?
Cevap; Çevresel şartlar, kötü beslenme, yoğun ve şiddetli stres, genetik kalıtım ve en önemlisi; genetik alt yapımız ve yaşam biçimimizden bağımsız olarak biyolojik yazılımımızın hatalı olarak kodlanması.

Yaşam biçimimizi pozitif yönde değiştirerek kanserden korunabiliyoruz. Ancak bu şekilde kanserden korunma oranı %1-%100 skalasında sadece %34.

Johns Hopkins Üniversitesi’nde yapılan yeni bir çalışmaya göre; kanser mutasyonlarının yaklaşık %66’sı, DNA eşlenmesindeki hatalardan meydana geliyor ve maalesef bu tip kanserlerin önlenmesi (bugünkü tıp/teknoloji ile) mümkün değil.

Düzgün yaşam,düzenli spor, doğru beslenme programları ve en önemlisi hayatın her anında mutlu olmayı keşfetmek %34'dü daha bağışık,daha güçlü hale getirebilir. Ancak bilimin henüz çözemediği %66 biyo/genetik yazılım hatası ile karşı karşıyayız.

Bu noktada şu soruyu sormalıyız;
Kanser bir hastalık mı? Yoksa biyo/genetik yapımızın doğal süreci mi?

Herkese sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum.

Esen kalın.

B

BF Okuru

Misafir
Pop müziğin efsanelerinden biri olan Kayahan usta kanseri 2 defa yendi. Vefatı kanserden oldu. Kanser ile mücadele aralıksız devam etmesi gereken bir mücadele olduğunu uzmanlar belirtiyor. Yukarıda verdiğim videodaki Prof. Dr. Erkan Topuz Türkiye'nin en ileri kanser araştırmacılarından birisidir dersek abartı olur mu bilinmez. Kansere karşı anti kansorojen gıdalar ile mücadele edilebilir. Allah azze ve celle hastalara şifa versin. Toz zerdeçalı yoğurda karıştırıp hafta bir iki kez yiyorum. Tedbir olarak bunu uyguluyorum. Sigara dan uzağım. Sigara kanser ilişkisini uzmanlar %35 olarak açıklıyor. Organik beslenmekte önemli. Bugün uzmanlar buğdayın genetiğinin değiştirildiğinden bahsediliyor. Beyaz unun içinde 14 adet kansorojen var diyen erkan topuz. Belkide gıda tüketim maddelerini sorgulamanın zamanı çoktan geldi de geçiyor.