Bisikletçiyle sohbetim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, size bugün bir bayii ile olan diyaloğumdan bahsetmek istiyorum.Bir Salcano bayiisine gittim. Tiagra ve Apex modellerine bakacaktım. Sonra Salcano ile ilgili genel şikayetlerden bahsettim nereden duyuyorsun deyince özellikle bisikletforum dedim ancak bir yer olması şart değil herkes bilir falan dedim. Teknik servis bakımında satıcı da dedi zaten sorunlu diye neyse. Konu nasıl olduysa yabancı markalara geldi falan bi ara Cannondale konusu açıldı. Satıcı bilmiyor belli :D Gerçi sonradan biliyormuş gibi davranıp Kanınbıl gibi bi şey dedi :( :( Kim satıyo diye sorunca Delta Bisiklet dedim o da bana Bisikletforum zaten Delta Bisiklet'in dedi :D :D Orada kötülerler tabii Salcanoyu dedi. Bilmiyorum açıkçası dedim. Bunlar da yetmezmiş gibi Cannondale, Salcano'nun yanından bile geçemez dedi. Salcano hatta geçen sene Norveç'te sanırım yol bisikleti yarışında şampiyon olmuş Felipe miydi neydi öyle bir bisikletçiyle.Gazete haberi de vardı bana gösterdi. Ben Apex modeli'nin zaten önerildiğini falan söyledim satıcı bana biraz ayar olmuştu belli. Dedi ki gavur musun kardeşim ya? Türk'e para kazandır dedi Cannondale çinde yapılıyor dedi. Ben Salcana yerli ama komponentler yabancı dedim montaj burada sadece falan dedim o da geç bunları dedi :D Neyse bunu sizlerle paylaşmak istedim. Tiagra modeli yalnız çok güzel duruyordu. Bir anlığına da olsa 1500 Dolara Caad8 yerine 2100 Tiagra mı demedim değil :D Kimse yanlış anlamasın kimseyi ya da herhangi bir markayı özellikle Salcanoyu kötülemiyorum zaten kötüleyemem de çünkü bisikletim bile yok :D Sadece sizlerle paylaşmak istedim bu durumu. İyi pedallamalar :)

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Ülkede bilmeyen çok var zincir yağı diye gress süren mi istersin dağ bisikleti çift amortisörlü olması lazım dağda gidiceksin rahat olmalısın diyen mi bunları biryerde toplayıp roket atalım hepsi gitsin :)

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
izmittekiler öyle degil ya :D şişman bisiklet ve güven var zaten tek bilgililer sagolsunlar keşke daha fazla olsa rekabet olur :p

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında adamlar iyi niyetli, indirim falan yaparız da diyorlar ama şimdi böyle insanlardan alış-veriş yapmak ne kadar güvenli olur bilmiyorum :p

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar gerçekler kadar algı da önemli diye düşünüyorum.bu arkadaşlara izah edip anlatmak lazım.ama hepimiz bisiklet sevdalısı isek kökten kesip atmak veya reddetmek doğru değil.anlatmaya devam güleryüzle kalın.....:harika:

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Orası öyle tabii.Anlatmaya kalkınca da işte sen illa da yabancıya para kazandırmak istiyorsun gavur musun be kardeşim gibi bir şey deyince sinirlenmekten ziyade güldüm :D Anlatsam ne olacak onlara işte ne yazık ki

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
boşverme sen gene de sabırla ve hoşgörüyle anlat be kardeşim mutlaka anlayanlar çıkar veya birgün anlarlar..;)

• Beğen

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Günümüzde bahsi geçen markaların satışını üstlenmiş olan pek çok bayide bakkal tipli adamlar çalışıyor sakın hakaret olarak algılamayın şunun için söylüyorum elinde satışını yapacağı bir ürün var ve tek derdi bunu size bir şekilde satmak ama yerli malından girer ama ezberlediği 3-5 klişe cümleden girer bunlar kişiye göre değişir benim dileğim bu işi profesyonellerin yapması yani yarış koşmuş işin ilmini bilen size nasıl bir bisiklet satması gerektiğinin farkında olan ve buna göre doğru cümleler kuran insanlardan söz ediyorum yani birşeyler öğretmeye değil öğrenmeye gitmelisiniz :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani öğretmeye çalışmadım da pek, öyle biraz fazla boş konuşunca dayanamadım ben de bir şeyler dedim.Ama baktım dediklerim boşuna, ben de uzatmadım hiç garantisi var mıdır gibi değiştirdim konuyu :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@aziz otkur Kimlere Özeniyorsun? Molotof Ne Alaka?... Konuyu Açan Arkadaş Madem Her Şeyi Biliyorsun Bisikletçiyi Neden Küçük DÜşürmeye Çalışıyorsun? Madem Salcano Cannondale Çok İyi Firmalar Malı Satmak İçin Bisikletçileri Toplantıya Çağırdıklarında Anlatsınlar Hangi Modelin Hangi Özelliği Var Diye.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can akıncılar Her şeyi biliyorum demedim bu 1. Kimseyi küçümsemedim bu da 2. Bazı konularda gerçekten boş konuştu Cannondale, Salcano'nun tırnağı olamaz gibi şeyler vs vs Molotof atalım diyen arkadaşın şaka yaptığı da açık zaten özentilik ne alaka? Kavgaya girmiyoruz üslubunuz yanlış kesinlikle ve sanıyorum benden de büyüksünüz yaşça.Küçümsemedim kimseyi, ama bana komik geldi bazı dedikleri

• Beğen
Tepkiler: tunç akay

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Ellerinde küçük kadro kalmayınca, büyük kadro al seleyi indirip kullanırsan diye Salcano bayii gördükten sonra buna şaşırmadım.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha neler duydum da neyse.105 setli bisiklet varmış ellerinde 1400 liraya verebilirmiş kadrosu sıkıntılıymış biraz.Ben 105 setli var mı diye sorduğum zaman aldım bu cevabı.İnanmayanlar varsa, yer sirkeci.Genç bir çalışan var onda sıkıntı yok ama diğerleri bildiğiniz gavur diyorlar adama yabancı bir markadan bahsedince.Ben bunu gelir burada yazarım gocunan varsa da bilemiyorum.Paylaşmak istedim sadece

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Uğur Allah belanı vermesin o yazı ne, o avatar ne !

sen boşver
o insanlar hani sokakta görürsün ya ayağında ayakkabısı olmayıp gezen çocuklar vardır.
işte onun gibi sıfırdan tırnaklarıyla kazıyıp gelmişler o mevkiye
doğal olarak vakitleri olmamış headphone almaya :)

normal karşılamalısın

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil halil Neden böyle bir şey dediniz pek anlamadım :D avatarım esprili bi fotoğraf düşünüyormuş gibi.Kulaklık part-time öğretmenlik yaparak aldım İngilizce öğretmenliği okuyorum da :) Mevkiye bi şey demiyorum cidden yanlış anlamasın kimse beni, ben sadece ama sadece paylaşmak istedim bu garipliği

• Beğen
Tepkiler: halil halil

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@UptownRyder
yok foto bir arkadaşımı hatırlattı seiko saatini göstermek için elini çenesini altına koyuppoz vermişti de
seni görünce o geldi aklıma çok güldüm
yanlış anlama şakasına takılıyorum

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2. bsikletim btwin veya rockrider olmazsa gene salcano olucak,satıcıyla işim olmaz netten sipariş eder bakımınıda kendim yaparım.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alperK Dediğim gibi markaya herhangi bir şeyim yok zaten laf atacak durumum da yok ve Apex modelini ben de çok seviyorum.Satıcı bana sıkıntılı geldi o kadar.Şimdiden hayırlı olsun :)

@halil halil Anladım :) Benim ki G-Shock :D farklı farklı modelleri var bende ama bir Seiko değil :p

• Beğen
Tepkiler: halil halil