Bisikletcim.com Böyle siteleri protesto ediyorum

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Malum, acilen bisiklete ihtiyacım var. İnternette fiyat model araştırması yaparken bisikletcim.com'a baktım.
Amoeba Hussar veya Kron xc 1000
ve buna yakın bisikletlere bakıyordum. Fiyatlar diğer sitelere göre çok ucuz görünüyor. Pazar günü arayıp stok durumunu öğrenmek istedim. Telefonu açan olmadı. Site de bayram tatilinde olmalı.
Bugün tekrar arayıp bu modellerin stok durumunu öğrenmek istedim. 3. kişiye bağlandıktan sonra biriyle görüşebildim. Dediğim modelden neredeyse haberi yoktu. Motosiklet mi? diye sordu. Yok bisiklet, dedim.
Sonra, sezonu olmadığı için ellerinde olmadığını, sipariz edip 40 gün civarında teslim ettiklerini söyledi. Tabii dandik bisikletlerden ellerinde varmış.
Madem böyle bir hizmet anlayışı var, bu sitede niye güncellenip belirtilmez?
Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorlarsa, reklama insanlar bir defa aldanıp kötü mal/hizmet satın alırlar.

Bu tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.

Herhalde cumartesi İstanbul'a yollanacağım.

Scudo

bass

Üye
Tepki
8
Abi tam da içimden geçenleri söyledin. Arıyorum kaç gündür Kron xc1000 almak için açan yok bağlanamadım bile. Onlarca kez aradım ama tık yok. Bence de dikkat edin arkadaşlar böyle sitelere. Haliyle vazgeçtim ben de sedonaya karar verdim.

• Beğen
Tepkiler: jamesjoice

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Bu site ve firma ile ilgili ilk sorun yaşayan değilsiniz.

(link)

Bu firma ile ilgili skıntıları olanlar vardı. Bilmeyen arkadaşlar için tekrar bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@jamesjoice

Sn Bisikletsever Arkadaşım

Ben bu sitedeki bisiklet parçalarından ve aksesuarlarından sorumlu olarak bir süre görev yaptım ve hala bisikletcim.com ile olan ilişkim devam ediyor. Bu yüzden bu mesajı kendi üzerime alarak cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum.
Öncelikle firmamızı pazar günü ve üstelikte bayramken aramanız ve telefonun herhangi bir şekilde cevaplanmamış olmasını gayet normal bi durum olarak görüyorum. Çünki hiçbir firma bir bayramken pazar gününde takdir edersiniz ki açık olmaz . Firmamız birden çok alanda hizmet göstermekte olduğu için bisikletcim.com'un ürün yöneticisi o gün departmanda olmayabilir.Bu yüzden 3. kişiye bağlanmanızda gayet normal. Ama bunuda haklı bir eleştiri olarak görüp yetkililere ileteceğim. Sormuş olduğunuz modellerle ilgili olarak tedarikçi firmaların yeni sezon ürünlerine yoğunlaştıklarından ve eski stokları kapatmış oldukları düşünülerek size böyle bir cevap verilmiş olabilir. Size cevap veren arkadaşımız bu konunun uzmanı olmayabilir. Fakat ben konuyu bilen biri olarak size şunu söyleyebilirim. Sormuş olduğunuz modellerin 2008 versiyonları çıkacağından dolayı üretici firmaların ürün tasarım -model yenileme ve üretim gibi faaliyetlerini henüz bitirmedikleri için size bu kadar uzun bir sürede bu ürünün tedarik edilebileceği söylenmiş olabilir ki, siz bu durumu sanki siteden yapılan alışverişlerde ürünler 40 gün içerisinde teslim ediliyormuş gibi vurgulamışsınız.Size en kısa sürede yardımcı olunacağına emin olabilirsiniz.
İyi günler...

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
evet bu durumda bisiklet almak isteyen arkadaşımız suçlu hatta 10 kırbaçla cezalandırman gerekir

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
söyle bir yaklasımdada bulunabiliriz.

ucuz etin yagnisi yenmez derler.

• Beğen
Tepkiler: Spec

pikare

Üye
Tepki
16
bu da bi görüş : Müşteri Her Zaman Haklıdır.

Ben bir çok iş yerinde görev aldım ve hepsinde de bu görüş ile işleri yürüttük. Böylece müşteri de ayağını kesmedi biz de hizmetimizden ödün vermedik.

saygılar...

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@matrixod

Internet B2B On line alışveriş sitesi ciddi bir iştir, sadece siteye ürünlerin özellik, resim ve fiyatlarını koymak internet alışverişi olarak nitelendirilemez, sadece google gibi arama motorlarında isminizin ve fiyatlarınızın çıkmasını sağlar. Hal böyle olunca arayan müşterileriniz bu cevapları (40 gün, vardı yoktu, bisiklet mi? motosiklet mi?) duyunca haklı olarak size kızgınlıklarını belirtirler. Esas B2B yani on line alışveriş sitesi, şirketinizde kullandığını stok ve cari programınızla entegre olan ve sürekli güncel tutulan sitedir.

Nacizane önerim;
Şirket ile olan bağınızda, sitenin kullanımına yönelik bir geliştirmeye yönlendirmeniz hem sizin hemde biz müşterileriniz için çok daha ileriye dönük bir hareket olacaktır. Bu da sizin diğer firmalar ile aranızdaki kalite farkı olarak size geri dönecektir. Böylelikle bizlerde siteniz hakkında kızgınlık değil memnuniyetlerimizi belirtebiliriz.

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
infinite dream
Bilgi, görüş ve katkıların için teşekkür ederim.

matrixod
Firmayla ilgili siteden ilk izlenimlerim olumluydu. Bende işini ciddi yapan bir firma imajı oluşturdu. Sitede yer alan alış veriş ve sipariş takibiyle ilgili bilgileri aşağı ekledim.

[Bisikletcim.com'de nasıl alışveriş yapabilirim?
Bisikletcim.com' dan alışveriş yapmak birkaç basit adımdan ibarettir.
Sitemizden almak istediğiniz herhangi bir ürüne kategorilerin içinden ya da arama yaparak ulaşabilirsiniz.
Aradığınız ürünü bulduktan sonra, o ürüne ait "Sepete Ekle" butonunu tıklayarak ekranda açık bir şekilde yazılmış olan yönergeleri takip ettiğinizde satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.]
[- Sipariş Takibi
En fazla üç iş günü beklediğiniz siparişleriniz, kargoya verilir ve size konu hakkında otomatik bilgilendirme maili gönderilir.
Tüm ürünler için teslimat süresi 3-10 iş günüdür.]

internet alış-verişim genellikle bilgisayar ve beyaz eşya türünde olduğu için bu türdeki sitelerde gördüğüm prensibi paylaşmak isterim. Mesela gigatek.com.tr'de her ürünün fiyat bilgilerinden önce bu uyarılar mevcut.
STOKTA MEVCUT / TEMİN EDİLEBİLİR
STOKTA YOK
ÜRÜN ADEDİ SINIRLI, SORUNUZ
YOLDA
ÖN SİPARİŞ
Hepsiburada.com gibi sitelerde ise hızlı gönderi, ürün stoklarımızda bulunmuyor gibi uyarıları görebiliyoruz.

Doğal olarak ben de her marka ve modelin fiyat bilgilerini gördüğüm bir sitede "3 gün içerisinde siparişiniz kargoya verilir" sözüne inanmam gerekir.
Ürünün temin edilmesiyle ilgili 40 günü bulur/bulabilir, biçimindeki ifade telefonda görüştüğüm kişiye ait. Tabii bu durumda firmanızın yerel bir firma mı, herkese hizmet sunan bir firma mı olmaya karar vermesi gerekiyor. Tabii bunun da getirdiği bir sorumluluk mevcut. Zorla bir hizmeti satın almaya çalışmak bana pek hoş gelmedi. Bunu sizlerle paylaşmak istedim.
İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@infinite dream

Haklısınız verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Siteyle ilgili sorunlar varsa bunların öncelikle siteyle görüşülüp halledilmesi gerektiği kanısındayım.Birşeylere çamur atmak kötülemek kolaydır, neden kimse önce sitenin çalışma prensibini gerçekten öğrenmek istemez ve forumda böyle konular açmayı kolay bulur anlamıyorum.
İşin iç yüzünden şöyle bahsedeyim firmada işe benden sonra başlayan eleman kendi memleketine bayram tatiline gitmiş bulunduğu için firma bünyesinde farklı departman elemanlarından birisi o gün bisikletcim.com bürosunda bulunduğu için telefona bu şekilde cevap verilmiş.Bununla ilgili olarak gereken özür ilgili kişiye iletilmiştir.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
@matrixod

müşteriniz, sadece bu tip bir siteden meramini anlatinca ve bu sizi endişelendirince onunla ilgileniyor ve sorunun kaynağını ancak o zaman anlatıyorsanız, öncelikle siteyle görüşülüp halledilmesi gereken bişey değildir bu. ayrıca bu tip bilgilerin(kötü niyetli olmadıktan sonra ve karşı tarafa cevap hakkı da tanınıyorsa) tüketiciler ile paylaşılması güzel birşeydir. bunun tam aksine memnun kalınan firmalar da bu tip sitelerde yazılır. daha önce arkadaşımızın bahsettiği gigatek örneğin benim de alişveriş yaptiğim memnun kaldığım bi yerdir. başka örnekler için bu tip forumlari gezebilirsiniz.

bahane her zaman bulunur, arkadaşınız dağa da gitmiş olabilir canı sıkılmış da olabilir bayrama da gitmiş olabilir ama bu müşteriyi ilgilendirmez, müşteri haticeye değil neticeye bakacaktır ve neticede güzel iş yapan firmalar tutulacak, satacak, kar edecek ve büyüyecektir. Sizin firmanızın amacı da bunlarsa lütfen daha kurumsal ve daha etkin nasıl çalışırız sorularının cevaplarını arayınız.

• Beğen
Tepkiler: erdemç

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sitemizin sponsorlarından olan bike&outdoor yanlış hatırlamıyorsam pazar gunu acıktı. demek neymiş herkes bayram tatiline gitmiyormuş

• Beğen
Tepkiler: pikare

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@onur ersoz

Forumda yeni olduğunuzu varsayarak ve bu konu üzerine forumda çok yorum olduğunun düşünerek KONU TARİHLERİ'NE dikkat etmenizi öneririm. :)

onur ersoz

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@Tolga Çelebi

tarihlere bakmadım arama kısmındna bisiketcim.com ile ilgili konuları bulup nefretimi kustum.. şaka gibi ürünüm bugün geldi.. bisiklet pompası sipariş etmiştim istediğimden daha düşük model/fiyat ta birşey yollamışlar. gülermisin ağlarmısın. yoksa başka birşey yapıp sabahamı bırakırsın..

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Kaynağı silinmiş olsa da şöyle bir bilgi var;

@alierkanimrek

(link)