Bisikletçilerin internet sağlayıcısı önerileri

Hangi internet servis sağlayıcı kullanılmalı?

• TTNET

• Turknet

• Dsmartnet

• Superonline

• Biri ADSL

• Uydunet

• Milleni.com

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Artık internet kesintileri can sıkmaya başladı.
Sizce hangi sağlayıcıya geçeyim?

Scudo

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
ben vodafone'a geçtim çok mutluyum:)

• Beğen
Tepkiler: Muad dib

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Hepsi birbirinden beter diyeceğim ama sizin bölgede bezdirecek kadar çok kesinti oluyor herhalde.
Şu DUNE u da özledik Star Wars gibi iyi bütçeli bir seri çekseler süper olur, zaten film sıkıntısı çekmeye başladı Hollywood :)

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Ben Türknet kullanıyorum 5 aydır. 36 mbit 59 tl ödüyorum akn yok.

Bugün türktelekom aradı. Bize geçin kampanyamız var diye.

Teklif şu 16 mbit 25gb akn 29 lira

Ben Türknet 36mbit 59 tl aknsiz internet kullanıyorum deyince peki iyi günler deyip kapamak zorunda kaldı :)

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alcest
Gel kanka benim netim daha hızlı, iki film indirir hayrıma izlersin deseydin bari. :)
Şuanda en makül, en iyi teklifi TürkNet yapıyor. Telekom'la taahhütümüz olmasa bir dk kalmamya işte,yıl sonunda bitiyor. Şimdi çıksam dünyanın parasını isteyecekler. Dediğim gibi TürkNet on numara teklif sunuyor. Lakin şöyle bir durumda var.Her ne kadar hizmeti Türknet versede bir çok yerde Telekomun alt yapısını kullanıyor. Telekomda bu fırsatı iyi değerlendirip milleti mağdur etmeye çalışıyormuş.(hizmeti geciktirme, alt yapıda meydana gelen sorunda türknet direk müdehale edemediğinden telekomda gıcıklık yapacağından mağdur olanlarda baya var)...

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Az bucuk dogru yanlis birseyler soyleyeyim. Suan kullandiginiz internet adsl veya vdsl ise hangi firma olursa olsun ttnetin altyapisini kullaniyor. Bu durumda iki ihtimal var. Ya internet sirketi dengesiz internet veriyor ya da altyapida sorun var. Eger sirket problemliyse baska firmaya gecmek cozum olur altyapi sorunluysa istediginiz firmaya gecin degismez sorun devam eder. Bir de kucuk de olsa ucuncu ihtimal var. Eviniz eskiyse hat da eskiyse binadan size gelen kablodaki sikintilar nedeniyle verim alamayabilirsiniz. Simdi adsl ve vdsl yani bakirli sistem bu sekilde. Bu fiber olayi biraz farkli turksel ve vodafone un altyapi olusturdugi sehirler var ve ttnetin altyapi olusturdugu sehirler var ve maalesef butun turkiyeye erisebilmis degil cok yetersiz. Fiberde sirket degistirin direk. Vodafondansa turksel fiberde daha iyi gibi geldi bana. Ttnet fiberde en iyisi suanda. Tabi duruma gore degisebilir. Her firma birbirinden berbat hem musteri hizmetleri hem de teknik kismi. En azindam Ttnetten mahallenizdeki baglanti turu ve hizini hem internetten kendiniz hem de bayiden binaniza kadar sorgulatabiliyorsunuz. Eger kotuyse turksele bakabilirsiniz. Siz hangi firmanin internetini kullaniyorsunuz. Adsl vdsl fiber bu turlerden hangisi?
Duzenleme: ttnetin altyapisini kullanan firmalarda bir sorun olusunca sorunun cozulmesi cok uzuyor. Benim kendi gozlemim firmadan firmaya degisebilir. Mesela extranet aydinda cok iyiydi ama doping berbatti.

• Beğen
Tepkiler: Muad dib

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@kadir karakaya merhaba. Biz adsl kullanıyoruz. Geçen süperonline müş. Hizmetne yine aynı sorunu söylediğimizde, 1 saatte 70 kesinti olmuş hemen bölgeye birimlerimizi yollayacağız dediler. 2 3 gün önce telefona mesaj geldi. İşte teknik ekip bölgenizi inceledi herhangi sorun yok, bi elektrikçi ile görüşüp binanıza baktırın gibi bi seydi. Çok afedersiniz mide bulandırıcı boyuta geldi bu durum. Arayışa girdim bu yüzden..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İmkanınız varsa uyduneti tavsiye ederim malesef bizim binada yok ttnet bağlattık sözleşmedeki hızı henüz göremedim ttnet ile bağlantısı olan bütün firmalardan uzak durun başınız ağrımasın

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Muad dib O zaman şöyle bir önerim olacak. Modemden altyapıya kadar sırayla nerede hata var tespit etmeye çalışın. Çünkü evde sorun varsa internet değiştirince sorun çözülmez. Türksel de Ttnet de aynı altapıyı kullanıyor. İlk iş modemi değiştirin birinden ödünç alabilirseniz güzel olur.Başka modemle deneyin değişen birşey var mı? Yoksa kendiniz evdeki bağlantıları denetleyin. Kablolarda kırık çıkık oksitlenme vs var mı? Tek kablo mu geliyor yoksa arada başka ekler var mı? Eğer gözle görünür birşey yoksa bir uzman çağırıp binanın hattına baksın. Aynını ben Aydın'da yaşadım. Bina 35 yıllıktı haliyle hat falan yoktu sonradan yapmışlar ve berbat durumdaydı. Adam akıllı elektrikçi bulamamıştım düzelttirecek. Bir tane güvenlik kamerası sistemleriyle uğraşan bir şirkete yaptırmıştım ve 150 lira almışlardı işçiliğe. Ondan sonra internetim kendine gelmişti. Tabi malzemeyi yazmadım. Sizde sadece tespit edecekler. Yani işçilik isterler. Tabi fiyatlar değişir. Daha ucuza bakacak birini bulabilirsiniz de. Bunu yaparsanız ve internet düzelirse ne güzel. Düzelmezse binanızda ttnet kullanan komşunuza sorun onda da aynı sorun olmuş mu, oluyor mu? Olmuyorsa sorun Türksel'dedir şirket değişmek çözüm olur. Eğer sorun onda da olluyorsa Ttnet'te.. O zaman başka bağlantı düşünmeniz gerekir. Yok masraf yapmayayım derseniz çok güzel bir çözüm var uydunet. Tabi onda iyi bir firma bulmalısınız yoksa yine çok kopma yaşarsınız. Uydunet ten çok şikayet eden de var. Hiç kullanmadığımdan bilmiyorum ama işiniz uydu ile olduğu için çok mantıklı duruyor. Aklıma gelenler bunlar bayağı deneme yanılma yöntemi içeriyor:D Deneyimim ve teknik bilgim bu kadar. Yardımcı olabilmişimdir umarım.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@kadir karakaya dediğiniz gibi ilk önce modemi değiştirip bi gözlemlemek. Bunun dışında binada internet kullananların memnuniyet durumlarına bakmak:) size teşekkür ederim paylaştığınız bilgilerden dolayı..

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Muad dib Rica ederim. Keşke elimden daha fazlası gelse, umarım sorununuz çözülür. Buraya da paylaşırsanız güzel olur. Belki benzer konuda sorun yaşayanlar olur.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıl sonuna az kaldı,bir çok kişinin taahhütü bitmek üzeredir şimdilerde. Hangi servis sağlayıcını kullanmayı düşünüyorsunuz?Önerdiğiniz var mı?Adil kullanım kotasını istemeyerek kaldırmak zorunda kalan servis sağlayıcıları,buna karşılık olarak astronomik paket fiyatları çıkarmış durumda...

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Hala AKK yok dedikleri kampanyalarda 35gb-50gb sınırlar görünüyor. Belki de kanuni olarak tam zamanı gelmedi ve bu arada ne toplayabilirsek diye asılıyorlar reklamlara, mesajlara vs.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çetin ŞAHİNÖZ
Ttnette gördüğüm kadarıyla AKK ni paketler olmaya devam edecek.Tamamen AKK siz olan paketleride var ama fiyatları çok yüksek. Anladığım kadarıyla,bize meydan mı okudunuz,bakın bakalım kim kimi dize getiriyor diyorlar. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tüm servis sağlayıcılar, kendilerine ait altyapının olmadığı yerlerde türk telekom altyapısını kullanırlar. Evinize fiber hizmeti kim getiriyorsa doğrudan ondan hizmet alın. Benim önerim bu. Eğer fiber yok ise, uydunet ikinci seçeneğiniz olsun. Kotasız türknet 3. Sırada. Eğer illaki dsl kullanmak zorundaysanız 1 türktelekom 2 superonline 3 vodafone olmalı tercih sıranız. Televizyoncularin sağladığı internet ise en son çareniz olmalı.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
o zaman akk nın kalktığı falan yok, sadece paket isimleri mi değişiyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kanunen 1 ocak 2019 da akk kalkıyor da, işte altyapı yeter mi yetmez mi? Akk rahatlığına alışan sağlayıcılar, akk siz hizmetin acısını nasıl çıkarır izleyip görelim.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çetin ŞAHİNÖZ
Genel olarak bir şey diyemem,ttnetin paketlerine baktımda, akksiz paketlerde var akkli paketlerde var. İster akkli olsun akksiz olsun ikisininde fiyatları artmış.

@Mehmet Metin Levent
Hocam,geçende telekom aradı,aynı akkli paketin biraz daha akk kotası arttırılmış paketi taahahütlü olarak verelim dedi.Az miktarda fiyat artışıyla beraber.Buda demekki akk tüm paketlerde kalkıyor gibi bir şey olmayacak.Sadece akksiz paketlerde artık seçenekler olacak gibi.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Birde utanmadan hala limitsiz kelimesini kullanıyorlar. 24mb hız alıyorsunuz akk sonrası 8 e düşüyor. Limitsiz olan ne o zaman.