Bisikletçilerin internet sağlayıcısı önerileri

Hangi internet servis sağlayıcı kullanılmalı?

• TTNET

• Turknet

• Dsmartnet

• Superonline

• Biri ADSL

• Uydunet

• Milleni.com

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Afyon35
Ooo:hrkbuya:. İşte bu çok güzel, kıymetli bir bilgi. Bundan haberim yoktu. Ben TT'ye başvurduğumda internet ağı yoktu bile. Birkaç yıl uğraştık sonunda mühendisler geldi öyle çektiler interneti. Ama hız pek de iyi değil. Fiyat da pahalı. Madem pahalı fiber getirin o zaman diye uğraşıyordum şimdi. Madem öyle eğer Turkcell daha ucuza olursa Turkcell çekerim. Modemi onlar mı veriyor biz mi alıyoruz. Modem 4g ile çalışıyor ve bağlantı kablosu yok. Yani benim elimdekli modem çalışmaz bunda. Bir dk. 4g ile çalışıyorsa mantıken elimdeki telefon ile ya da Vınn ile aldığım hızın aynısını mı alacağım? Evin içinde yine sıkıntı olur o zaman. Cam kenarında 50-60 mb indirme hızı alırken salonun iç kısmında bazen çekmiyor bazen 2-3 mb hıza iniyordu, telefonda böyleydi. Modemde de aynısı mı oluyor yoksa modemde telefona göre daha güçlü mü alırım sinyali?

Düzenleme: Şimdi baktım fiyatlarına da aylık 280 lira sınırsızı. 10 mbps hızındaki 160 lira. Maalesef evdeki hesap buna uymaz. TT ile aynı fiyatta olsa güzel aslında.

Scudo
Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konuya değinmişken, ben komşuma netspeed aldırtım, bütün işlemleriyle uğraştım, sonra internet hızının düşmeyeceğini anlattım oda iyiymiş dedi. Sonra bir gün kabloyla çıka geldim denicem dedim oradan kabloyu bizim eve çektik o gün bugündür adamların internetini kullanıyorum.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@kadir karakaya

Hocam 50 gb kotalıyı sanırım evinde interneti olmayana 99'a bağlıyorlar böyle kampanya yok dediklerine bakmayın komşumuza aynı indirimi sağlattım kendimiz de benzer bir indirimle kullanıyoruz ilk 50 gb yani kota bitene kadar 100 mb'a kadar yolu var cam kenarına bağlarsınız modemi evin heryerinden o hızda çeker. Modemi onlar veriyor kutu gibi birşey zarar verirseniz 500 TL ödetiyorlar acımıyorlar sağlam, kalitelii güzel bir modem veriyorlar şimdi baktım da yeni yılda biraz yemiş 99 biraz artmış olabilir tam detay öğrenemezseniz ben sizin için indirimli ücreti, normal ücreti ve diğer aklınıza takılabilecekleri sorarım bize bağlantı yapmaya gelen görevliye. Kota bittiğinde 10 mbps downland alıyoruz 10'luk pakete 159 bayılmanıza gerek yok bence

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

theflash

Üye
Tepki
32
İsim
SERHAT
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
TurkNet'e başvuran arkadaşlarım 1 Ay Ücretsiz internet kazanıyor. Tıkla: (link) #ArkadaşınıGetir @TurkNet aracılığıyla ARKADAŞLAR BEN 1yıldan uzun süredir türknet kullanıyorum. Türktelekomun rezil hizmetinden bıkmış biri olarak söylüyorum. türktelekom ile aynı altyapıyı kullanıyorlar fakat alabileceğiniz maximum hızı minimum ücretle taahütsüz kullanıyorsunuz. ben 100 mpbs hız'a 100 TL ödüyorum. istediğim zaman iptal hakkım var. yılda 2 kez galiba 3 ay süreyle dondurma hakkımda var. mükemmel bir hız bence zaten TT fiber altyapının sağladığı en yüksek hız 100 mbps. HERKESE TAVSİYE EDERİM.

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
Ben Gıbırnet kullanıyorum. En ucuz sağlayıcıyı ararken karşılaştım 😁 80 TL 35 mbit sınırsız. Konya merkezli bir şirket. WhatsApp üzerinden direkt müşteri hizmetleriyle konuşabiliyorsunuz. Genel olarak memnunum tavsiye ederim. Pek bir sıkıntı yaşamadım. En azından karşınızda bir muhatap var. Sadece firma ismi biraz dandik 😁

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
401
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Turkcell superonline olmadığı sürece diğerlerine geçebilirsiniz.

Ben yeni superonline'a geçtim ve şimdilik memnun değilim. Diğer servis sağlayıcılarında da ara sıra yavaşlamalar oluyor ama bunda sanırım daha fazla oluyor.

Keşki TürkNet'e geçseydim diyorum.

• Beğen
Tepkiler: theflash

Uerakman

Üye
Tepki
65
İsim
Umut Erakman
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Kablonet. Ailemle yaşarken ve şimdi kendi evimde de kullanıyorum. Gayet memnunum.

Tepki
9
İsim
Hakan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle bina da hangi altyapı var ise ona göre seçim yapın. Superonlinedan 2 yıldır memnunum. Şikayet çok ama alternatifleri de aynisinin lacivertli :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben burada olumsuz bir şey yazmayayım. Davalık olmayalım durduk yere.