Bisiklet yolunda ışığı sonuna kadar açan insan

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Anladım, o zaman bu ürünü düşüneyim çünkü yaşadığım yerde bisiklet yollarında aydınlatma nerede ise hiç bulunmuyor ve bu bana çok zorluk çıkartıyor, geçen gün iki bisiklet çarpışıcaktık zifiri karanlıkta hem de bisiklet yolunda.
Gene de almadan önce modlarına bakın sitesinden. YouTube da videolu incelemeler de olması lazım bakıp öyle alın derim. 👌

Scudo

ugurus

Daimi Üye
Tepki
444
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
İade şansı varsa (süresi geçmediyse) iade edin bence. Zaten bir süre sonra özelliklerin bazılarından vazgeçmek zorunda kalacaksınız.
Karşılaşırsak ışıktan tanır, palavracı satıcısının "15 bin lümen" diye sattığı farımı yukarı kaldırıp misilleme yaparım :)

Edit:
Satıcı sonunda insafa gelmiş.

Ben aldığımda:

Şimdi:

(link)
kapıştıralım Lambaları 😎

İade olayı biraz geçti artık ayıp olur )) . 16 şubatta elime geçti. İdare ediyorum şimdilik. Karşıdan geleni rahatsız etmeyeyim de .

ben o kadar uğraşıyorum rahatsız etmeyeyim Kimseyi diye Ama yaya Olsun motorcu olsun araba sürücüsü olsun , bisikletli olsun çoğu düşüncesiz Özellikle yayalar Deli ediyor beni. Özellikle bisiklet yolunda 😡. Onlar için yüksek desibel havalı korna ve projektör kullanmak lazım 😀

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kapıştıralım Lambaları 😎

İade olayı biraz geçti artık ayıp olur )) . 16 şubatta elime geçti. İdare ediyorum şimdilik. Karşıdan geleni rahatsız etmeyeyim de .

ben o kadar uğraşıyorum rahatsız etmeyeyim Kimseyi diye Ama yaya Olsun motorcu olsun araba sürücüsü olsun , bisikletli olsun çoğu düşüncesiz Özellikle yayalar Deli ediyor beni. Özellikle bisiklet yolunda 😡. Onlar için yüksek desibel havalı korna ve projektör kullanmak lazım 😀
Havalı korna ya da pilli kornayı motor ya da mobilet sanıp iyice yol vermeyenler oluyor. Ne işi var orada mantığı ile. En iyisi bildiğiniz çın çın zil. 😁 Ona rağmen çekilmeyen olursa çok da yaşlı değilse bağırabilirsiniz 😀

• Beğen
Tepkiler: ugurus

ugurus

Daimi Üye
Tepki
444
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Havalı korna ya da pilli kornayı motor ya da mobilet sanıp iyice yol vermeyenler oluyor. Ne işi var orada mantığı ile. En iyisi bildiğiniz çın çın zil. 😁 Ona rağmen çekilmeyen olursa çok da yaşlı değilse bağırabilirsiniz 😀
Havalı korna diye şöyle birşey düşünmüştüm 😀. Bazen basıyorum kornaya iplemiyorlar. Diplerinde bunu açmak lazım 😂

Dosyalar

• Hahaha
Tepkiler: Burak Uğurlu

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Havalı korna diye şöyle birşey düşünmüştüm 😀. Bazen basıyorum kornaya iplemiyorlar. Diplerinde bunu açmak lazım 😂
Bende 3 bisiklette zille beraber bundan var, duruma göre kullanıyorum: (link)
Korkup kaçan da var, hiç umursamayıp "kardeş bi yol versen" dediğimde "ben tramvay zannettim" diyen de. Sahil yolu tramvay hattının yanında olduğu için tek çın zilleri de tramvay sanıyorlar, sanki tramvayda öyle korna varmış gibi çalan her türlü kornayı da.

Çocukken bundan kullanıyordum: (link)
Sonra abartıp pompaya bağlamıştım, dayak tehlikesi atlatınca normale döndürmüştüm. Ondan sonra küçük akülü motosiklet kornası dönemi de oldu. Bisan Super'e takılan hiçbir şey garip durmuyordu. Zaten 20 küsür kilo olduğundan ağırlığa etkisi de önemsizdi.

Asıl insan kalabalığına karıştığım alışveriş bisikletindeyse hiçbir ses çıkaracak alet yok.

• Beğen

ugurus

Daimi Üye
Tepki
444
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bende 3 bisiklette zille beraber bundan var, duruma göre kullanıyorum: (link)
Korkup kaçan da var, hiç umursamayıp "kardeş bi yol versen" dediğimde "ben tramvay zannettim" diyen de. Sahil yolu tramvay hattının yanında olduğu için tek çın zilleri de tramvay sanıyorlar, sanki tramvayda öyle korna varmış gibi çalan her türlü kornayı da.

Çocukken bundan kullanıyordum: (link)
Sonra abartıp pompaya bağlamıştım, dayak tehlikesi atlatınca normale döndürmüştüm. Ondan sonra küçük akülü motosiklet kornası dönemi de oldu. Bisan Super'e takılan hiçbir şey garip durmuyordu. Zaten 20 küsür kilo olduğundan ağırlığa etkisi de önemsizdi.
Kaç dB bu korna. Bendeki 130 dB. Bendekini ninni gibi dinliyorlar 😀.

en güzeli eskisi gibi vak vak korna. Yada çın çın zil 🛎 30-40 lira bide bunlar.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Kaç dB bu korna. Bendeki 130 dB. Bendekini ninni gibi dinliyorlar 😀.

en güzeli eskisi gibi vak vak korna. Yada çın çın zil 🛎 30-40 lira bide bunlar.
Hepsi 120 db ama ilk aldığım ikisiyle sonradan aldığımın ses şiddeti çok farklı. Muhtemelen aynı kasaya farklı üreticiler üretiyor, kalite de değişiyor. Almadan anlamanın da yolu yok, nasıl çıkarsa.
Bir de kornalar ilk geldiğinde cılız bir sabit sesle geliyor, arkasındaki plastik kapağın altındaki butona basınca içinden canavar çıkıyor, o güçlü kuş sesi güzel.

• Beğen

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Epic markasının bir kornası var ben kullanıyorum ama biraz pahalı. 120 dB şiddeti var ve 3 farklı ses seçeneği var. Bildiğimiz korna sesi, düdük sesi ve bildiğimiz çın çın bisiklet zili sesi. Hem yüksek sesli hem bisiklet zili sesli kullanımı mümkün.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Epic markasının bir kornası var ben kullanıyorum ama biraz pahalı. 120 dB şiddeti var ve 3 farklı ses seçeneği var. Bildiğimiz korna sesi, düdük sesi ve bildiğimiz çın çın bisiklet zili sesi. Hem yüksek sesli hem bisiklet zili sesli kullanımı mümkün.
"Hondo" sanırım: (link)

• Beğen