Bisiklet yolu bisikletçilerindir!

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@serdal

eheheh mazosist milletiz ya, olabilir, neden olmasin :D :D

millet kirmizi hali zannediyor bizim bisiklet yolunu ya :p sevgilisini koluna takan saliniyor 1,5 m. eni olan sembolik seridimizde :p

obsolate, nooldu ustat bizim flyerlar???

Scudo

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Ya Bikem
Sana Cin'de gorduklerimden sonra cok gerilimli bir millet oldugumuzu soyleyebilirim.:boese157: Sadece bizler degil Italyan, Ispanyol gibi akdeniz ulkeleride dahil.
Burada binlerce bisikletli, yaya ve arabalar bazen ayri ama karisik bir duzende yol aliyor. Sagda bisikletle giderken tam karsindan baska bisikletler gelebiliyor. Her dakika bir kazadan kurtuluyorsun.
Vee
Kendi kendime bu adamlara bagirip cagirmak geliyor icimden ama binlerce kisi hic birbirine bir laf soylemeden, saygiyla gecip gidiyor. Burada da bizdeki gibi ayilar cok ama neden birbirlerine bagirip cagirmazlar, onumuzdeki gunlerde bunun uzerine kafa yoracagim. Herhalde hiddetlenen kendi sagligindan oluyor gibi geliyor bana.
Gecmis olsun kendine iyi bak, sen bizlere lazimsin:)
Selamlar

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eheheh Ahmet haklisin vallahi :D gerilim bizim ikinci adimiz :D bence kirmizi pul biberle alakali ama neyse bu anlatmasi cok uzun bi teori sıkmiim simdi sizleri :D :D

cindekiler desene zene ulasmis, bence sen de bu isin cevabini bulsan bulsan orada bulursun, dur hele daha vietnam var, sonra buraya adapte etmenin yollarina bakariz :)

sana vietnamla ilgili bir tiyo, adamlar dukkanlarina giren ilk musteri siftah yapmadan cikarsa gunlerinin kotu gececegine inaniyorlar.. Dolayisiyla sabah saatlerinde pazarligini yaptin yaptin :D zavallilar neredeyse bedavaya birakacaklar yeterki sen dokundugun seyi almadan geri birakma diye.. Gunun geri kalaninda da sabahin acisini cikarmak icin milleti kaziklayip duruyolar :D :D

Haydi iyi pedallar, fotolara bakiyoruz! ;)

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet yolu mu :):) Arabalar kendi yollarında gidemiyorlar ki, diğer park eden araçlar yüzünden. Ayrıca kaldırıma park eden araçlar yüzünden yaya yolunda da yürünmüyor. Böylelikle herkes caddeden gidiyor bizim buralarda :)

Ben otobanda (hatta paralı yolda) bisikletimle giderken, araçlar sanki ben yokmuşum gibi öyle bir yanımdan geçiyorlar ki, sanırsın ki 1cm sola çevirsen direksiyonu arabanın altında kalırsın. Hatta bir keresinde tesadüf hafif sağa çevirmeseydim direksiyonu, aynalardan birini kafama yemiş olacaktım. Bir anda solumdan bir ayna geçti. Sanki beni ezmeye çalışıyorlar.

Diyeceksiniz ki otobana bisikletle girilmez. Peki o AYICIKLARIN emniyet şeridinde ne işleri var. Hadi ben mecburiyetten bir kereliğe mahsus otobanı kullanmak zorunda kaldım ve emniyet şerinde (hatta en sağında) normal bir hızda ilerliyordum. BİSİKLET YOLU VARDI DA BİZ Mİ KULLANMADIK... Hoş gördüğüm kadarıyla bisiklet yolu olsada değişen bir şey yok, burada okuduklarım kadarıyla :)

Tepki
6
İsim
Berkcan Doğan
Alanya Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yoluna araba istilası...

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar burasıTürkiye, adamlar kaldırıma araba park ediyor yayalar da bisiklet yolundan gidiyor (bugün başıma geldi) veya insanların canı sıkkın oluyor dikkatsiz oluyor bisiklet yolundan yürüyor,kadınlar bebek arabasını bisiklet yolundan sürebiliyor, ben bisikletçi olarak şehrimde her yerde bisiklet yolu olmasına rağmen zilimi çalarım çekilmezlerse yanlarından geçer giderim ,bisiklet yoluna park eden araçları ordan çekmek trafik polisinin görevi ama malesef ülkemizde trafik polisi teşkilatı işini yapmıyor yapamıyor tartışmanın kavga etmenin münakaşanın anlamı yok ama kasıtlı bir yol kapatma varsa orda kavga edilir

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@berkcandogan :D işte demek istediğim bizim ülkedeki adamlarla uğraşmak isteyen ya kafayı yer ya da hapise girer

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu bu ülkede anlatıp benimsetemez isek bu sorunlar hiç bir zaman çözülemeyecek.

sefaimanci

Üye
Tepki
49
İsim
sefa imancı
Bisiklet
Specialized
Keşke ankarada bisiklet yolu olsada tır çeksinler razıyım :)
Sahi ankarada bisiklet yolu olan semt yada bölge var mı?

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
Didimde yaşıyorum ve toplasanız 60 bin civarı nüfusu olan bir ilçe. Didimde bisiklet grubu falanda var. Keşke didimimizede bisiklet yolları yapılsada bizde rahat etsek :)

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Daha önce bir kaç konu altında da dile getirmiştim bu manzaralar ile karşılaşmak istemiyorsak öncelikle bisiklet yolunun ihtiyaç haline gelmesi gerekir. Emin olun motorlu taşıt sayısı gündelik kullanılan bisiklet sayısı kadar az olsaydı yayalar kara yollarını da işgal eder üzerlerinde babaların tarlalarıymış gibi gezinirlerdi ve karayolları tıpkı şu anki bisiklet yolları gibi yetersiz, bakımsız, delik deşik olurlardı. Ne yazıkki bisiklet yolları, ülkemizde avrupadaki kadar ihtiyaç durumunda değiller.

ultra 700 ersin

Aktif Üye
Tepki
167
İsim
ersin
Bisiklet
b'Twin
Nerde bu devlet nerde bu devletGüleriz ağlancak halimize

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bizim bisiklet yoluda aynı böyle. Yayalar çok dikkatsiz. Adamın kulağının dibinde zile basıyorum tınlamıyor. Çarpsak suçluyuz anasını satim