Bisiklet Vlog yapmayı düşünüyorum sizce neler yapabilirim

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@Auron Sanchez
Bende ıı diyorum ne diyeceğimi bilemeyince

@XZebani
Belki ilerde bana :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@caylaksuren oralari kesmen lazim, açık olmazsan videoyu degistirirler. Tv kanali gibi düsün film sarmazsa degistirirsin. Duzgun konustugun yerleri camtasia gibi bi programla kesip tek videoda birlestirirsin. Surekli bilgi verdigin icin herkes videolarini sonuna kadar izler. Ama dedigim gibi ugrastirici bir iş. Internetinin de upload hizinin cok iyi olmasi lazim. Ben 2 günde 1 video yükleyebildigimi bilirim :D

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@Auron Sanchez
Render yapmayı biliyorum bi aralar gameplay falan çekmeye kalkışmıştım :D oraları halledicem artık bir şekilde ama ben bilgiden ziyade biraz gezelim tarzında düşünüyorum yorucu bisiklet antremanlarından sonra gezmek adına

İlk videomuda yapmış bulundum

• Beğen
Tepkiler: 48 Vites

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@caylaksuren çok sıkıcı değil zaten ilk denemen daha iyisi olur inşallah zamanla.Kamera açısına alışamadım kablolar falan gözüküyorya hep ondan başka açıları deneyerek bulursun zaten zamanla doğru açıyı,hoşuna gideni.Ses video adında da belirttiğin gibi bir miktar sorundu sesi bayağı açmak zorunda kaldım. Eline sağlık diyelim :harika:

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@hauy İlk video ekipman yetersizliği :) Açıyı gidonda gözüksün istedim baktım göğüs aparatımız yok böyle bir yöntem bulalım dedik, aparat alana kadar 2-3 video bu şekilde. Sese gelicek olursak, yaka mikrofonu edindikten sonra herşey dahada güzel olacak ekipman önemli bir nevi :) Daha vlogumsu şeyler yapmayada çalışıcam bu cuma Rize'de MTB yarışı var sanırsam bir yarış vlogu bizleri bekliyor :)

• Beğen
Tepkiler: 48 Vites

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@Kerem Groims
Müzik seçmek için nereden ne bulurum bilmiyorum. ne yapabilirim fikir verirseniz sevinirim ne tarz müzikleri seçmeliyim mesela

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ingilizcen varsa buna bak. Taze taze.

• Beğen
Tepkiler: Ali Sinan DENİZ
Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@Kerem Groims
Yabancı dil okuyorum ingilizcem var çok şükür bakıyorum hemen sağolun hocam :)

PsyBeowulf

Aktif Üye
Tepki
157
Bisiklet
Merida
@caylaksuren Merhaba Youtube'de arama kısmına no copyright music yazarsanız telifsiz ve güzel müzikleri bulabilirsiniz

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ben bi kere free music diye arattım sonra videonun üstüne montaj yapıp yükledim ondan sonra telif hakkı çıktı :) bazıları uyanıklık yapıp telif hakkı olan parçaları free diye yazıp kullanılmasını sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: caylaksuren

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Baya olmuş yorumlari felan okumadim belki diyecegimi yazmis olan arkadaslar cikabilir..

Yapacagin seyleri soyluyorum;
1. mtb yada yol hangi bisikleti kullaniyosan onun ustune yogunlas..
2. yabanci bisikletcilerin vloglarini felan izleyebilirsin.. onlardan kopyalayarak olmasada fikir sahibi olabilirsin..
3. videolarini guzelce duzenlemen lazim albenisi olsun felan oyle seyler..
4. de reklamini sosyalmedyada vs vs yapabilirsin kolay gelsin :)

Not: alttaki kanalda benim 1 aya kadar nasipse bi aksiyon kamerasi alip daha iyi seyler cekicem :)

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Düzgün bir mikrofon alın ilk önce.Çünkü telefon mikrofonları gerçekten de kötü.

• Beğen
Tepkiler: caylaksuren

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Valla bilinen popüler youtube kanallarını sevenler çok ama bayıyor bayağı bazen amatör çekimler daha güzel oluyor kısa kısa montajlayarak o gün en değişik enteresan geçirdiğiniz dakikaları koyarsanız izlenebilir diye düşünüyorum mesela anayollarda 30-40 la giderken arabalara tehlikeli makaslar atın :D veya hız demeleri yapın ozaman ilgi çekici olabilir gibime geliyor hiç sinirlenip araba aynası kıran bisikletçi görmedim mesela öyle birşey olsa çok izlenir bence :D:D

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci
Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
@Eto3401 biraz geç cevap veriyorum çünkü uzun süre foruma bakamadım öncelikle çok haklısınız en kısa sürede bir tane edinicem zaten sadece şöyle bir sorun var karadenizdeyim Şubat sonrasına kadar sürmek şu sıralar çok zor

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.544
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yani bende en baştan bu yana yapıyorum ama yeni yeni vlog kıvamına girmeye başladı ,