Bisiklet ve Unutulmayan Replikler

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Kötü adamdan büyük söz!!

Her aksam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.
Bir gün...
Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım.
Ertesi gün gittim,
Kendime yeni bir bisiklet çaldım ve...
Her akşam yatmadan önce Tanrı`ya
Günahlarımı affetmesi için dua ettim.

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/scrp/1054~Al-Capone-Posters.jpg

-- AL CAPONE --

• Beğen
Tepkiler: güray
Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
vay beee :)
tabi takdir edilmeyen bi davranış biçimi:D

güray

Daimi Üye
Tepki
84
karnıma giren ağrılardan sonra kendime geldiğim gibi yazıyorum;
listemdekilere bu hikayeyi gönderdim onlarla da aynı(Allah cezanı vermesin Selim) konuda mutabığız..komik bişeyle yanıtlamak isterdim ama dağıldım yazamıyorum....çalışma sistemi bu değil ha...: D : D : D bu kadar yaratıcı ve sorun çözücü olmak isterdim ama alcatraz a girmeden :p

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Kendini değersiz hisseden insanda çelişkisel olarak kendini mükemmel görme eğilimi başlar. Kendini mükemmel gören kendini eleştiremez. Kendini eleştirmeyen ise öğrenemez. Kendi hapishanesinde dolanır durur. Değersizlik bilinci sahibi insan gerçek gücü yanlış idrak etme eğilimindedir. Parayı, yetkiyi, makamı, fiziksel vasıfları güç zanneder. Bir an evvel kendini değerli hissettirecek bu olgulara ulaşma ihtiyacı duyar. Bunlara sahip olunca da bu şeylerin kendisini sonsuza kadar değerli hissettireceği yanılgısına kapılır ve bu şeylere ulaşım için yasal veya yasadışı tüm araçları kullanır. Aslında edineceği bu şeyler kendi içindeki asıl problem çözülmediği için asla tatminkar olamazlar. Hep daha fazlası istenir.

Al Capone'da bana göre gücü yanlış idrak eden değersizlik bilincine sahip biri idi. Tanrı'nın, yaratıcı gücün veyahut evrenin nasıl çalıştığının farkında değildi. O gücün iyi yanını değil kötü yanını seçmişti. Kötü yan hep karanlığa götürmüştür, bu kural hiç değişmedi. Çünkü evren kötülüğü yapanın yanına kar kalmasına izin vermez. Bu çekim yasasının bir sonucudur. Al Capone istemeyi bilememiş, sistemi anlayamamış. İşin kolay yolunu seçerek maalesef hem kendine hem de başkalarına zarar vermiş. Sistemin nasıl çalıştığı hakkında gerekli bilgiye Sayın Nil Gün tarafından yazılan "Çekim Yasası" veyahut Rhonda Byrne tarafından kaleme alınan "Sır" kitaplarından ulaşılabilir. Anlattıklarımın filme döküldüğü ve Al Pacino'nun başrolünde oynadığı "Scar Face-Yaralı Yüz" filmi de ibret olsun diye bir kere daha izlenebilir.:D

Sevgiler

MFG(+)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru