Bisiklet ve motosiklet ikilemi

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.084
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kişisel zevkler ve renkler tartışılmaz.
Önemli olan başkalarının da yaşam haklarına saygı. Hız zevki ve tatmini için ülkemizde özel pistler yapılmalı. Bir ara İstanbul Park'a girişe ve orada kişisel araçlarınızla kendinizi test etmenize izin veriliyordu. Hâlâ yapılıyor mu bilmiyorum. Bence orayı bi yoklayın. Hız tatmini orada doyasıya yaşanabilir.
Bunlardan hariç şu da bizlerin aklında olsun, burasının Almanya olmadığını unutmayalım. Buranın insanlarının da Alman olmadığını. Neredeyse hemen her gün saçmalayan sürücüler görüyorum. Aptalca hareketleri sadece bisikletlilere yapmıyorlar.
Yine bunlardan hariç, herkeste yüksek teknoloji içeren aynı araçlardan da yok. Ülkemizde, bir sürü kullanılmaması gereken araçlar ve kabak lastikler yollarda. Bu da aklımızda olsun.
Yüksek hızlarda ortaya çıkacak aksilikler sadece lastiklerden ya da diğer bakkal ehliyetli sürücülerden de olmuyor. Arabanın dengesini bozacak otoban ortasında delikler, çukurlar, sanayi dumanı ve nemden yağlanmış, kayganlaşmış yollar, yarılmış kesilmiş asfaltlar görmüşlüğüm var. Hatta bazı virajlarda kenarlara birikmiş çakıl taşlarından dolayı savrulma riski de göz ardı edilmesin.
Özetle aman diyorum, siz yine de çok dikkatli olun arkadaşlar. Geri döndürülmesi mümkün olmayan ve tek olan canınızla atari oynamayın.

Scudo

mcanerg

Forum Demirbaşı
Tepki
1.105
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende nc750x var hocam.
Scrambler da çok tarz motordur. İkinci bi motoru alacak olsam tercih ederim :)
Abimde bmw gs1200 var, almanyada çakılda eğitim sırasında düştü motor da üzerine düştü, kaburga ve ayak bileğinde kırıklar oluştu, o beni biraz alıkoydu almaktan belki antalyada yazları sürmek için alırım çok beğendim motoru geçen gün canlı gördüm

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mazm

yoldabirivar

https://yoldabirivar.wordpress.com/
Tepki
395
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
20 Yıla yakın motosiklet tecrübeliyim Sayısız yurt içi ve yurt dışı motosikletle geziler kamplar yapmış biri olarak Kullandığım Harley Davidsonundan TransalApine hepsini sattım Motosiklet benim için zaruretti diyebilirim Artık trafik,sıkışıklık değil parketme de ayrı bir sorun araç ile karavan gezilerimde çok yaşadım Ama geçirdiğim kazalar Kol,bacak,omuz ve en son 29 Eylül 23 geçirdiğim motosiklet kazası bilek kırıklığı ile motosiklete veda etmek zorunda kaldım Motorlu motorsuz tüm yolculara kazasız sürüşler
1kopya.JPG