Bisiklet üstünde 1000 KM

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abi sen escinselmisin,evet Kaaaaçç...Gece gece ne guldum ya :)
Mutlu ve saglikli yollar diliyorum.Takipteyim.

Scudo

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
lokantacı iyi kolana ilaç atmamıs nuri alço gibi :) şaka bi yana dikkatle takip ediyorum.allah yardımcın olsun karsına iyi insanlar denk gelir inşallah.Lokantacı kötü olmuş ama

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Merakla takipteyim ,Hayırlı yolculuklar. Malum olaydan dolayı büyük geçmiş olsun , ucuz atlatmışsın ama büyük bir tecrube kazanmışsın :harika:

• Beğen
Tepkiler: erkantuc

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.291
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeşim dikkatli ol Allah emanet ol....yolculuğunu merakla takip ediyorum merak ediyorum sıkıntılı durumlar için yanında ne bulunduruyorsun

• Beğen

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güldüm trajikomik bir durum :)) Bugünden çıkarılacak mesaj her sakallıyı dedemiz sanmayacağız ve bizi evine davet eden ısparta civarında lokantacıysa selam dahi almadan topuklayacağız. Açık adres verin de sakata gelmesin kimse :)))

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@erkantuc

Yapmakta olduğunuz her 10 çalışandan 10'unun da hayal edip, birinin bile cesaret edemediği ütopik bir şey. Evet tam anlamıyla başkalarının hayal ettiği şeyleri yaşamakla meşgulsünüz.
Sadece kuzeyden güneye şehirler arasında değil, kendi iç dünyanızda da çıktığınız bu yolda yolunuz hep açık olsun.
Büyük olasılıkla zaten biliyorsunuzdur, ancak yazılarınızda göremediğim için hatırlatma babında (link) sitesinden bahsedeyim istedim. Yoldaki eğim durumuna göre rota planlayabileceğiniz bu site ile yolun hangi kısmında ne kadar zorlanıp, kamp kurmak için kendinize hedefler belirlemeniz kolaylaşabilir. Spontane davranıp olayların gelişine göre yaşamak da bir seçenek, ancak ucuz kurtularak tecrübe ettiğiniz gibi karşılaşacağınız herkes iyi niyetli olmayabiliyor maalesef.
Son olarak nacizane önerim bulabildiğiniz yerlerde otel, pansiyon gibi yerlerde kalmayı deneyebilirsiniz. Çadır kurmak, kamp yapmak daha büyük bir özgürlük duygusu evet, ama tüm gün pedal çevirdikten sonra bir duş alamadan uyumak ta tam eziyet gibi.
Çok uzadı, affedin. Merakla bekliyoruz devamını. Selametle kalın.

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Roman tadında yazinizi buyuk bir heyecanla okuyorum.Yaşadiklariniz ve yaşayacaklariniz herkes için bir tecrube oluyor aslinda.Turun kalan kismini merakla bekler,kazasiz ve belasiz sürüşler dilerim..

• Beğen

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün gece geçirdiğim talihsiz olaydan dolayı ister istemez tedirgin olmuştum. Sabah ezanı sesiyle gözlerimi açtım. Ezan okunduktan sonra tekrar uykuya dalmışım. Tekrar uyandığımda saat 06:30 civarını gösteriyordu. Çadırımdan bir kare :)
IMG_1391.JPG
Çadırımı topladıktan sonra tur boyunca ilk defa büyük tuvaletimi yapma gereği duymuştum. Garip gelebilir ama durum bu şekildeydi. Yola çıktım çıkalı hiç tuvaletimi yapamamıştım. Turda gün boyunca 7-8 litre kadar su tüketiyor hiç açlık duymuyordum. Cami içerisinde olmam büyük avantajdı tabi. İhtiyacımı giderdikten sonra tekrar yola koyuldum. İlk bulduğum çorbacıya girdim. Güzel bir tavuk çorbası içtikten sonra tekrar yola koyuldum. Şehirden ayrılırken saat 09:00 'u gösteriyordu. Dün akşam yaşadığım olay bir yana Ispartayı çok sevmiştim. Yollar çok güzeldi. Şehir derli toplu. Genç nüfus oldukça fazla ve bisikletlilerle dolu bir şehir. Büyük sempati duydum ve bu yüzden ayrılmak biraz güç oldu. Bu günkü rotamız hedefimiz olan Antalya şehriydi. Buda yaklaşık 150km 'lik yol demekti. Antalya' ya doğru rakım düştüğü için bisiklet kullanmak kolaylaşmıştı. Arada gelen rampalara fazla takılmıyordum ama asfalt kalitesi gerçekten vasata yakındı. Her yer çakır çukurdu. Antalya harika manzaralara sahip bir şehirdi. Daha şehir' e varmadan doğa güzelliğiyle selamlıyordu.
IMG_1414.JPG

Ara ara tünellerden geçiyordum. Tabi korkuyordum da. Ama adrenalin tavan yapıyordu ve buda hoşuma gidiyordu :) Antalya' ya yaklaşmam la güneşin insafsızlığını fazlasıyla hisseymeye başladım. Ciddi ciddi zorlanıyordum bisiklet sürerken. Yol kenarında gördüğüm her çeşmede mola yapıyor üstümde bulunan t-shirt ü çıkarıp suya bastırıp tekrar giyiyordum fazla değil 2-3 dk' ya kuruyordu. Normalde kola sevmeyen ben güneş' in etkisiyle tam bir kola müptelasına dönüşmüştüm. Bakkaldan kola almadan çıkmıyordum resmen. Bu arada bugün kendimi ödüllendirerek dondurma ısmarladım :D Normalde her şey elinin altında o kadar ulaşılması kolayken elinin tersiyle itip zoru seçmek ve onları basitlikten değerli hale getirmek çok güzel bir duyguydu. Hiç pişmanlık duymadım. Vee Antalya' ya sonunda varmış amacıma ulaşmıştım. IMG_1420.JPG

Şimdi pedallara daha bir çoşkuyla asılıyordum. Antalya' ya varmıştım ve çok mutluydum. Ama ne yazık ki mutluluğum pek uzun sürmedi. Şehir merkezine yaklaştıkça içimdeki mutluluk pişmanlığa doğru dönüyordu. Sebebi hiçte küçümsenmeyecek derecede olan trafikti. Allah' ım hemde ne trafik. Hiç abartmıyorum İstanbul' la çok rahat yarışırdı. İnsanlar sabırsız deli gibi kornalara basıyordu. Şok geçiriyordum. Buraların insanları da bir tuhaf gelmişti. Kimse kimsenin umrunda değildi. Bu kaos ortamından kendimi kurtarmam gerekiyordu. İlk gördüğüm petrol istasyonuna girdim elimi yüzümü yıkadıktan sonra kamp kurabileceğim yer sordum. Henüz hava da kararmamıştı. Konuştuğum çocuk ve karşılaştığım herkesin suratı beş karıştı. Sanki şehrin üstünde bir büyü vardı ve lanetlenmiş gibiydi. Lara dedi. Oraya çadır kuruyorlar orası olabilir dedi. Koşarcasına ayrıldım ve Lara' ya doğru pedallamaya devam ettim. Lara' da bir ağaç gölgesine çadırımı kurdum. Telefonumun şarjı bitmek üzereydi. Plaj'a da yakındım. Lavabolardaki prizlerden telefonumu şarj ettim. Bir yandan da sahilde denizi seyrediyordm.
Bu gece Lara' da kalacaktım. Hava hafiften karamaya başlayınca çadırıma geçip inzivaya çekildim. Bu günde böyle geçti...

IMG_1449.JPG

hakankurt

Üye
Tepki
18
resmen canım çekerek okuyorum yazınızı:aglyrmngaa:sizin için gerçekten güzel bir tecrübe olmuş ve sağ salim gitmeniz gereken yere ulaşmışsınız.bununla birlikte yazdıklarınızla bize de yol göstermiş oldunuz teşekkür ederiz.bu arada lokantacı da size ilerde düşündüğünüzde ürperecek ve gülecek bir anı bırakmış:D

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ismail.yüksel
Eyvallah [emoji28]

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Çok hoş ve samimi bir anlatımınız var. Eğer bir yerde heyecanlı hikâyeleriniz biterse, hiç çekinmeden kendi hayal gücünüzden hikâyeler ekleyin. Turun takipçisi olduk. Heyecanın düşmemesi adına öykü okumaya razıyım :)

S. Onur

Üye
Tepki
31
İsim
Onur SÜSLÜ
Bisiklet
Normalde böyle uzun yazıları iş yerinde okumam favorilerime ekler eve gidince okurum nedeni de iş yerinde olup şimdi bir şey derler şimdi laf ederler korkusu. Yazınızın başında bahsettiğiniz iş hayatı sanırım yavaş yavaş benim de başıma geliyor :/ Keyifle soluksuz okudum yazınızı tebrik ederim yolunuz açık olsun yeni yollarda karşılaşmak dileğiyle takipteyim !!!

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erkantuc aman hocam Isparta'da böbrek.avi oluyormuş...devamını merakla bekliyoruz..

• Beğen

mithgor

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Can
Bisiklet
Focus
Harika gidiyor.
Çok özendim açıkçası.
Yaşadığın her zorluğu sonrasında büyük bir keyifle hatırlayacaksın.

• Beğen