Bisiklet toplama deneyimi

Konu, Bisiklet Toplama kategorisinde Ferhat Fırat tarafından 4 Aralık 2014 tarihinde paylaşıldı.

1. ec038 Üye

Sponsorlu Selamlar. Ben iyi saglam ve estetik bi bisiklet almak icin arastirmaya başladım. Sonra farkettim ki bisiklet almak kolay degil :). Tipki otomobil secimi gibi ayrintili dusunmek gerekiyor. Lakin karsima salcano impetus slx cikti. Bisiklet gercekten parasının tam karsiligi. Tum parcalari slx 7000 serisi. Fiyati 3600 lira. Bu fiyata xt li bisiklet toplamak imkansiz oldugu icin bunu alayim mi yoksa kadroyu masayi biraz alt sinif alarak bu 4000 liralara xt mi toplayayim. Ugrastigima deger mi ? Ben ne yapayım :)) ?

2. Knight Rider

Knight Rider Kara atlı prens

Adı:
    Orkun
    Bisiklet:
    Kron
    Merhaba Arkadaşlar

Babamı tatillere bisikletimi götürmek için tavan tipi taşıyıcı almaya ikna edemedim. Ağırlıklı olarak tatillere gittiğimiz yerler aşağı yukarı belli. Marmaris ve çevresinde tatil yapacaksak o bölgede yaşayan teyzemlerde kalıyoruz. Ayvalık Sarımsaklı Plajı tarafında yengemin babası yaşıyor. Bartın'da da yüzbaşı denizci bir kuzenim var. Tatillerimiz genellikle bu bölgelerde oluyor. Bu bölgelerde tatilde binmek için 1 tanesi 60-80 ₺ arası fiyatta olmak üzere 3 adet eski model fakat kaliteli (ör. 1990'lı yıllarda İtalya'da üretilmiş orjinal Bianchi ve Castello marka bisikletler) bisiklet satın alıp gerekli onarımlarını yaparak bu 3 bölgedeki akrabalarıma kargoyla göndermeyi düşünüyorum. Kirala diyeceksiniz biliyorum ama şu an Sarımsaklı'dan yazıyorum, burada bisiklet kiralayacak 1 tane yer var orada da kondisyonu leş durumda en adi market bisikletleri var ve hiçbirinin de kadro boyu bana uymuyor. Üstelik bu leş gibi demenin hafif kaldığı bu bisikletlerin saatlik kirası 10₺, 2 saat olursa 15₺ oluyor. Kendi bisikletimi de babamın otosuyla bisiklet taşımayı ısrarla istememesi nedeniyle götüremiyorum ben de bu tip bir çözüm düşünüyorum. Sizce bunu yapmak ne kadar mantıklı veya daha mantıklı başka çözüm önerisi olan varsa yazabilir.

3. BF Okuru Üye

2001 & 2015 yılları arasında toplamda 25 tane bisiklet topladım jant dizme hariç montajını kendim yaptım.hepsini bir süre kullandıktan sonra sattım şimdi son bir tane daha toplayıp FİNAL yapmayı düşünorum :asik:

mariokaldato bunu beğendi.
  4. keremkucuk041

keremkucuk041 Aktif Üye

Bende Peugeot - Beldesan - Bisan - Bianchi tarzı 90'lı yılların bisikketlerinden birini toplamak istiyorum . Şimdilik sadece araştırma yapıyorum :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat