Bisiklet tamircilerinin parça çalması

Omurr.38

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yapacağınız işe bağlı. Çok karmaşık olmayan işler için ideal. İyi niyetli, güleryüzlüler. Ellerinden geleni de yapıyorlar.

Marmara Forum mağazası servis konusunda tavsiye edebileceğim yer.
Sezon öncesi kapsamlı bakım için önerir misiniz

Scudo

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Sezon öncesi kapsamlı bakım için önerir misiniz
Marmara Forum mağazası halleder. Frenler, vites geçişleri düzgün olur. Kablo, tel değişimi gerekiyorsa değiştirirler. Bisiklette spesifik bir mekanik problem yoksa gönül rahatlığıyla bırakın oraya.

Edit: Ben lokasyonunuza bakmamışım, kusura bakmayın. Şöyle düzelteyim: Decathlon mağazaları arasında ciddi teknik bilgi ve beceri farkı var. Her zaman iyi niyetli olsalar da her şeyi beceremiyorlar. O yüzden deneyip görebilirsiniz. Olduğunuz yerde güvenilir bisikletçi varsa orayı tercih edin derim. Yoksa da Decathlon'dan zarar gelmez.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim bisikletçim kral. Çok iyi esnaf yapacağı işleme göre belli yoğunluk zamanlarında çağırıyor. Örnek akord ayarı için öğleden önce çağırıyor. Oturtuyor yanında çay kahve ikram ediyor yaptığı herşeyi görüyorsun. Benim bisiklet çok yeni arkadaşımın zincir değişti shimano sıfır kutudan açtı taktı. Bisiklette değişik ses yağmurdan sonra 6 ayda bir gel bi bakalım. Bu taraflara işin düşerse gel bi bakalım diyor. Çok güzel ilgileniyor ama para para para 😏. Genede bisikletin tüm donanımlarına müdahale edebilecek ekipman ve kabiliyete sahip olmak istiyorum. Kendi malına senden başka kimse daha özverili bakamaz. Hiç edeceksemde ben edeyim.

Son düzenleme:

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.392
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parça değiştirebilirler, oda çalmaya girer. Özellikle ikinci el ticareti yapan tamircilerde olabilir. Örneğin ruble, bisikletin üzerindeki yeni ruble ile eskisini değistirebilir. Fulç takımı vs. Ama hem haysiyetsiz bir tamirciye hem de o tamircinin o parçaya ihtiyacı olursa denk gelir.

Şu ekonomik kriz durulursa ben de servis işine girmeyi düşünüyorum. Müşteri servis crm'i yazacağım. Basit bir tablet kullanarak bisikleti teslim alırken mümkün durumlarda resim veya video, değişen, onarılan parçanın, işin öncesinin sonrasının fotoğraflarının kaydedileceği, müşterinin de web üzerinden karekod veya takip numarası gibi sistemle ulaşabileceği bir sistem. Kişye özel tamir, bakım geçmişi olacak aynı zamanda. Hem müşteriye güven kazandırmış hem de kendi mi korumuş olacağım.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıllardır bisikletlerinizi tamircilere emanet etmeyin, kendiniz onarın diye buraya yazar dururdum. Hayat öyle bir oyun oynadı ki bugün bisiklet tamircisi olarak işe başladım.😃 Artık resmen bir bisiklet tamircisiyim. 😃 Ancak henüz parça çalmadım. 🤣 Demek ki o kadar da iyi değilim 🤣
İşin şakası, bisiklet cennetinde bu işi yapıyorum ve inanılmaz keyifli. Çok fazla bisiklet var, zamana karşı yarışı gibi... 23 km git/gel, toplamda 46 km kısa gibi görünse de rüzgârda ve yağmurlarda çok yorucu olacak. Bakalım ne kadar devam edeceğim...

IMG_20220516_210843.jpg

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıllardır bisikletlerinizi tamircilere emanet etmeyin, kendiniz onarın diye buraya yazar dururdum. Hayat öyle bir oyun oynadı ki bugün bisiklet tamircisi olarak işe başladım.😃 Artık resmen bir bisiklet tamircisiyim. 😃 Ancak henüz parça çalmadım. 🤣 Demek ki o kadar da iyi değilim 🤣
İşin şakası, bisiklet cennetinde bu işi yapıyorum ve inanılmaz keyifli. Çok fazla bisiklet var, zamana karşı yarışı gibi... 23 km git/gel, toplamda 46 km kısa gibi görünse de rüzgârda ve yağmurlarda çok yorucu olacak. Bakalım ne kadar devam edeceğim...

288054 dosyayı görüntüle
hocam siz kopenhagdaydınız değilmi? sizden bisiklet tavsiyesi istemiştim :) Hayırlı olsun mutlaka yanınıza uğrarım :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: bakcaci

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden fantezi tamircileri vardı; - makinist parça koy - denirdi...
Biz böyle bir kuşağız, çalma nedir bilmeyiz..😀😝

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden fantezi tamircileri vardı; - makinist parça koy - denirdi...
Biz böyle bir kuşağız, çalma nedir bilmeyiz..😀😝
Dükkan sahibi çok şaşırdı. Normalde yarım saatlik işi 10 dk'da yaptın ama müşteriye yarım saat yazıyorum dedi. Çalmak ne kelime? Fazlası olur, eksiği olmaz.😉

• Beğen
Tepkiler: cazci

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar... İşe başlayalı 1,5 ay oldu, çalıştığım iş yerinde henüz bir parça, hatta vida bile çalanı görmedim😃. Hep beraber inanılmaz titiz çalışıp çok güzel işler yapıyoruz. Türlü türlü elektrikli bisikletlerden hidrolik frenli bisikletlerin onarımlarına, klasik İtalyanlardan S Works Tarmac'lara, Christiania bike'lardan Long John'lara, mtb'lere, kasnaklı bisikletlere, hub system internal gear'lara, çocuk bisikletlerine bebek pusetlerine kadar benzinsiz her türlü tekerlekli aracın onarımını yaptık, yaptım ve yapmaya devam ediyoruz. Şansıma, dükkan sahibi bisiklet mekanikerlik okullarında öğretmenlik yapmış ve gerçekten de iyi öğreten bir adam. Sayesinde her gün birçok yöntem ve kısa yollar öğreniyorum. Mesaim bitince şimdi kendi keyfim için bir bisiklet yapacağım deyip en zorlu bisikletlerden birini alıp devam ediyorum. İnanılmaz keyifli bir ortam. Danimarka'nın hava koşulları bisiklet, otomobil vs için çok kötü olduğundan gelen bisikletler haşat durumda oluyor. Bisiklet sayısı çok fazla olduğu için de hızlı çalışmak gerekiyor. Neyse, tamircilik deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Kopenhag'dan sevgiler, selamlar...

IMG_20220621_203423.jpg

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar... İşe başlayalı 1,5 ay oldu, çalıştığım iş yerinde henüz bir parça, hatta vida bile çalanı görmedim😃. Hep beraber inanılmaz titiz çalışıp çok güzel işler yapıyoruz. Türlü türlü elektrikli bisikletlerden hidrolik frenli bisikletlerin onarımlarına, klasik İtalyanlardan S Works Tarmac'lara, Christiania bike'lardan Long John'lara, mtb'lere, kasnaklı bisikletlere, hub system internal gear'lara, çocuk bisikletlerine bebek pusetlerine kadar benzinsiz her türlü tekerlekli aracın onarımını yaptık, yaptım ve yapmaya devam ediyoruz. Şansıma, dükkan sahibi bisiklet mekanikerlik okullarında öğretmenlik yapmış ve gerçekten de iyi öğreten bir adam. Sayesinde her gün birçok yöntem ve kısa yollar öğreniyorum. Mesaim bitince şimdi kendi keyfim için bir bisiklet yapacağım deyip en zorlu bisikletlerden birini alıp devam ediyorum. İnanılmaz keyifli bir ortam. Danimarka'nın hava koşulları bisiklet, otomobil vs için çok kötü olduğundan gelen bisikletler haşat durumda oluyor. Bisiklet sayısı çok fazla olduğu için de hızlı çalışmak gerekiyor. Neyse, tamircilik deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Kopenhag'dan sevgiler, selamlar...

290193 dosyayı görüntüle
Ankara'da böyle bir işletme mi varmış uğrayalım bir diye düşünüyordum ki yazının sonunda selam Danimarka'dan gelince gerçeklere sert bir dönüş... İnşallah daha da güzel işler yaparsınız, kolay gelsin.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'da böyle bir işletme mi varmış uğrayalım bir diye düşünüyordum ki yazının sonunda selam Danimarka'dan gelince gerçeklere sert bir dönüş... İnşallah daha da güzel işler yaparsınız, kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim arkadaşım. Ankara'ya dönersem belki böyle bir atölye açabilirim. Bisiklet ve tamiri konusunda Danimarka bence dünyada bu işin en iyi öğrenileceği yerlerden biridir. Öğrenmeye devam...

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.707
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok teşekkür ederim arkadaşım. Ankara'ya dönersem belki böyle bir atölye açabilirim. Bisiklet ve tamiri konusunda Danimarka bence dünyada bu işin en iyi öğrenileceği yerlerden biridir. Öğrenmeye devam...
Sizin gibi tamircilere bu topraklarda ciddi ihtiyaç var. Sırf bu yüzden akort hariç her şeyi kendi kendime öğrendim ve uyguluyorum. Bilgisine güvenilebilecek bisikletçi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Umarım bir gün yurda dönüş yaparsınız.

nedimt

Üye
Tepki
161
İsim
Nedim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can onur Yeni Isiniz hayirli olsun. Gecen hafta vites telim koptu vaktim de olmadigi icin kendim yapamadim. Fransa'da bir bisikletciye vites telleri degisim + vites ayarlari icin 72€ ucret odedim. Sanirim benim de bir bisikletcide ise girme vaktim geldi 😀​

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@can onur Yeni Isiniz hayirli olsun. Gecen hafta vites telim koptu vaktim de olmadigi icin kendim yapamadim. Fransa'da bir bisikletciye vites telleri degisim + vites ayarlari icin 72€ ucret odedim. Sanirim benim de bir bisikletcide ise girme vaktim geldi 😀​
Amanın o nasıl bir fiyat. O paraya burada ustayı satıyorlar.

YAbzoTauf

Üye
Tepki
42
İsim
Fuat Ozbay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle herkese iyi günler dilerim…

Tamirhaneden Malzeme Çalınmasına Denk Geldim (2 Kere Çıraklık 1 Kere de Kalfalık düzeyimde iken) Genelde unutulan (Küçük özellikle) ve müşterisi belli (Alacaklısı belli kitleye ve bu uğursa para dökecek ürünler) genelde çalındı ve yakalandı (Biraz Fazla Meraktan Her sabah açtıktan sonra aynı ürünü ezberleyene Kadar bırakmazdım zamanında) bir keresinde bu sebepten dolayı iftira kurbanı oldum ve işten çıkartıldım (ve öyle de Kaldı) şu anda Shimano Service Center ve Sporcu Lisanslı, Çok olamasada 4 yıllık tecrübeme Deneyim eklemeye çalışarak Kişisiel olarak toplama ve Danışma (Tamir odaklı) yapmaktayım. Merağım bitmiyor (Tatmin olmuyor) yolda bile görsem (biraz şaşırtıyor) garip ve Dikkat çekici bisiklet ve Sporcular ile ağırlıkta olmak üzere vakti varsa nazikçe durdurup bunları anı yada bilgi olarak (Bu yazıyı yazarken toplam Ürün (hatıralı) 672) Biraz Kaba Yada Çok bilmişlik mi yapıyorum bilmiyorum (Yaptıysam Özür dilerim) Aklınızda Kalan Merak Ettiğiniz Soruları Sıkılmadan Sorabilirsiniz (Hiç Sıkılmam sadece Bilmediğim/Deneyimlemediğim ibr şey ise İlgilenemem) (Ö.M olarak iyi olur)

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar. Fransa'da yaşayıp TL ile maaş alıyor ve ödemelerinizi Euro ile yapıyorsanız iyi para ödemişsiniz. Euro kazanıp Euro cinsinden 72 Euro ödediyseniz bence normal bir fiyat.
Bizim bisikletçiler 72 TL' ye müşterisine ancak selam verir istifini bozmadan.