Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir?

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Bisikletin yararları konusunda bir ekleme de benden olsun. Hemen hemen her iki yılda bir böreklerimde taş oluşuyor. Yaşım ve mesleğime bağlı olarak fazla aktif bir Hayatım yok. Hali ile börekte oluşan küçük kristalleri idrar yolu ile dışarı atamıyorum ki, zamanla bu küçük parça mm den cm boyutuna geliyor. Bu durumda tıbbi müdahele gerektiriyor. Iki hafta önce taş Kırma uygulandı. Akabinde bol sıvı ve oldukça hareketli olmam gereken bir süreç başlaması gerekiyordu. Ki parçalanmış olan Taşı idrar yolu işe dışarı atayım. Bir hafta boyunca sadece bol su tükettin ancak nafile. Bulunduğum ilçede PAZAR SABAHI BİSİKLETÇİLERİ var. Ortalama katılımcı sayısı 20-30 kişi arası. Sadece bisiklet kullanmanın zevkine değil her türlü sıcak muhabbetin de tadına varılabildigi bir ortam. Geçen hafta yaklaşık 60 km lik bir turdan sonra, benim taşlar kendini göstermeye başladı. Önce kum taneleri şeklinde sonra Boyutları biraz büyüyerek bir kaç parça taş düşürdüm. Böregimdeki taşın boyutunu göz önüne aldığımda çok az taş düşürdüm ancak en azından taşımın kırıldığını ve bu şekilde daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabileceğimi gördüm. Yarin ki yapılacak tura çıkarken iki hedefim olacak. Eğlenceli ve zıplamalı bir tur. :)

Scudo

pantpas

Üye
Tepki
24
İsim
Uğur Bayındır
Bisiklet
Carraro
Yaklaşık 10 gündür bisiklet sürüyorum.Rahatlık ve huzur hissediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
B

BF Okuru

Misafir
Kimi iş için sürer, kimi spor olsun diye kimi de hobi olarak. Ben bisikleti özgürlük olsun diye kullanıyorum. Onun üzerinde kendimi kuş misali hissediyorum. Müthiş bir haz!

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Bisiklet oldukça basit bir alettir. Bakmayın siz fiyatı binlerce lira edenlere, çünkü ayağınızı yerden kesecek bir bisiklet almak için servet ödemeniz gerekmez. Bakımı da gayet ucuz ve kolaydır. Biraz ilgili olmak yeter de artar. Kas gücünüzle çalışır. Yani sağlığınıza dosttur. Onunla park ve trafik sorunu yaşamazsınız. Zira hiçbir aracın giremediği yerlere kolayca girip çıkabilir. Kısacası bisiklet, özgürlük ve iç huzurun en büyük dostudur. Hakkında bahsedilecek o kadar çok konu var ki... Ama sanırım söylenecek en güzel şeyleri Aydan Çelik 'Bisiklet Manifestosu' adı altında bir araya getirmiş. Bize kalan da onun sözlerini bir galeri içinde sizlere sunmak oldu. İşte Aydan Çelik'in kaleminden "Bisiklet nedir?" sorusuna cevap arayan "Bisiklet Manifestosu.."

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Elinize yüreğinize sağlık. Çok güzel olmuş :harika:

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet anlatılmaz yaşanır

Tepki
37
İsim
Mustafa
Bisiklet
Carraro
Hayatin kendi akis hizi yetmiyormus gibi birde Ulasim araclariyla hizina hiz kattigimiz hayatta ki kacirdigimiz ayrintiyi ve keyfi farketmemi sagliyor bisiklet....

Tepki
7
Bisiklet
Merida
valla ben motordan daha fazla kullanmaya başladım aşırı ucuz geliyor zincir yağı, bakımı, aksesuarları :hhhhhh::ssrtcbya: benzin 300 tl gidiyordu,zincir yağı 90 tl,5 ayda bir 200 tl bakım,kask 1000 tl mont 1500 tl bunun pantolonu var 700 tl. Yıkaması da daha zor :) lastiği eskidi mi 900 Tl :ssrtcbya::ssrtcbya: bisikletim candır,iki tekerden hiç kopmadım.motorum yatıyor bisiklet her gün hem kilo de vericez:harika::krsn::krsn::krsn:

• Beğen
Tepkiler: lealtad ve M.J.
B

BF Okuru

Misafir
http://www.letsgodergi.com/wp-content/uploads/2014/03/bisiklet-rotalari-01-870x350.jpg
Merhaba, Arkadaşlar İşim gücüm internette olduğu için artık insan sıkılmaya ve karamsarlaşmaya başlıyor, robotik ve monoton yaşam, sürekli işe git gel aynı şeyleri yap bu insanı bir yerden sonra bunalıma sokuyor.

3 Yıldır sürekli çalışma sürecinde fitness'e gittim kısa sürdü. severek yaptığım bir spor değildi.
Neyseki Nisan ayının 7'sinde Aklımın ucundan geçmeyen bisiklet sporuna merak sardım.
İnternette araştırma yaparak ve bisiklet doğa gezi videolarına bakarak bisikletin verdiği özgürlük hissi ve doğayı sevdirmesi beni son derece harika bir şekilde değiştirdi.

Bisikletimi alarak artık turlara katılıyor, oturduğum semt'de tur yaparak dolaşıyoruz.
Bisiklet gerçekten insanı doğaya sürüklüyor, hep aynı işleri ve stressli iş'deki bunalımımızı çekip alıyor.
Bisikletle Ağaçların arasında, şelalelerin arasında geçmeyi hayal ediyorum insanlara huzur dağıtıyor resmen. :)

Bisikletimi aldım alalı sosyalleşmeye, dış Dünyada ve ülkemizin doğa güzelliğini fark ettim. paranın bile satın alamayacağı birşeye sahibiz.
Şahsi görüşüm herkes spor yapmalı, bisiklet yolları yaygınlaştırılmalı hepinize iyi pedallamalar dilerim...

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Basliktan cevap vereyim...
Neden mi bisiklet?
Cunku ucuyorsun, gidiyorsun, benzik koyma derdi yok, kendi eforunla hareket ediyorsun, muhhabbet ediyorsun, yeni dostluklar kuruyorsun ve en onemlisi de egleniyorsun...

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
791
Bisiklet
KTM
İşe gittiğimde mutlu oluyorum, eve geldiğimde de mutlu oluyorum ;)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
476
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berkay Kayalı doğru ama bazen de hareket edecek eforun kalmıyor ya o kötü oluyor :D

• Beğen
Tepkiler: birkimse123

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ghost Bazen de efor sarfettirecek bir bisikletimiz olmuyor mesela benim gibi servise gonderince...

B

BF Okuru

Misafir
hocam bide motosikletin verdiği zevki keşfetmenizi isterim.inanın müthiç bi şey
tabi önce honda ya da yamahın ya da giss akedemiden motosiklet eğitimi almanız.
ardından takıp taklavatı kaliteli olanlardan almanız
sonra da ilk motorunuz ise 250 cc yi geçmeden bi motor almanız.daha sonra 30 bin km falan yapınca cc yükseltmek isterseniz yükseltirsiniz

B

BF Okuru

Misafir
arabayla giderken asla farkedemiyceğin şeyleri farkedersin. rüzgarı hissedersin güneşi hissedersin hayat daha bi güzel görünür insana. tam bir stress atma aracıdır bisiklet.

ahm34

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Haydar
Bisiklet
Castello
Güzel paylaşım teşekkürler sporun en zevklilerindendir bisiklet sürmek.