bisiklet seçimi

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
slm arkadaşlar. önümüzdeki 1 ay içinde bir bisiklet alacağım yeni başlıyorum. öncelikle düşündüğüm modelleri yazayım.

geotech neon
geotech ascent alivio
corratec 2008 x-vert taal
amoeba hussar
kron xc1000

aklıma en çok yatan geotech ascent alivio siz ne düşünüyorsunuz ya da başka bunların fiyatlarında önerebileceğiniz bir model var mı? birde bazı yazmadığım disk frenli modeller vardı. disk fren sorun çıkarıyormuş diye duydum doğrumudur? ayrıca bu markaların hepsini bir arada bulabileceğim bir mağaza var mıdır? ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
yazdığım modellerin linkleri:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

B

BF Okuru

Misafir
Senin yazdıklarına Sedonalar eklenebilir.
Senin gibi ben de benzer fiyatlardaki modeller arasında seçim yapmaya çalışıyorum ama şimdilik işin içinden çıkamadım. Bu konuda yardımlarınız esirgemezseniz sevinirim..

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
valla sedonalara baktım düşündüğüm bir model vardı aslında 711d düşünüyordum ama disk frenler hakkında olumsuz fikirleri duyunca vazgeçtim aynı modelin v-brek modelinede biraz saçma olacak ama rengi beyaz olduğu için ısınmadım. borla ise biraz düşük kalıyor. Şu an kafama en çok yatanlar geotech ascent ile kron xc1000. Hadi arkadaşlar bi yardımcı olun artık bize :)
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekürler.

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
bence hussarı düşünebilirsin,fiyatına göre iyi bir bisiklet,xc1000e biraz fazla ödemiş olursun(bence)ama 711 in beyaz olduğundan dolayı vazgeçmene şaşırdım doğrusu:Dbu arada bisikletcim.com a güvenme,sakın ordan alayım deme.siteye karşı bazı kötü yorumlar çıktı.ucuz gözüküyor,ama onların işi belli olmaz;)

• Beğen
Tepkiler: Onur Berberci

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. geotech ascent alivio hakkında ne düşünüyorsunuz peki. bir de zaten internetten almayı pek düşünmüyorum bisikleti. Bu markaların hepsini bulabileceğim büyük profesyonel bilgi verebilecek istanbulda bi mağaza var mıdır?

B

BF Okuru

Misafir
Valla arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var, bulunduğum yerde sadece Delta Bisiklet bayii var, Geotech, Corratec dışında modelleri görme şansım yok. Geotech Ascent Alivio ve Corratec X-vert taal ile diğer ismi geçen modeller arasında çok bariz fark yok derseniz bu iki modelden birini almayı düşünüyorum. Ben bu iki model dışında Kron XC1000 i gözüme kesitirdim lakin bisikleti görme şansım yok. 1 aydır araştırıyorum ama bütün modelleri görmediğimden dolayı aklımda hep soru işareti kalıyor. Kendimce en iyi tercihi yapmaya çalışıyorum ama bi türlü işin içinden çıkamadım. Bi el atın da şu bisiklet alma işinden kurtulayım artık.:bayrak: :bayrak: :bayrak:

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
valla bize yardım geleceği :) yok ben bu haftasonu bike&outdoor bakırköy mağazasına gidip kendi gözümle bakacağım yalnız ordada kron xc1000 yok onu nerde görcez bilmiyorum.

mawi80

Üye
Tepki
3
@gomez_hunt

eminönünde efor bisikletten bakabilirsin. doğubankın yanındaki arada. işin aslı ben de bir tek onu görebildim. bir de trek 3700 e baktım. şu an bu iki model dışında bir de sedona 711v arasında seçim yapamıyorum. birileri beni de yönlendirirse sevinirm. Sağolun...

• Beğen
Tepkiler: Onur Berberci

alikayalik

Üye
Tepki
11
bence corratec ten şaşmamalısın.Kullanılan komponentler ve ağırlıklar çok iyi.

kyildiz_86

Üye
Tepki
0
@MTB-BiKE

MTB BIKE SENİN NE GİBİ Bİ OLUMSUZ GEÇMİŞİN ODLU BİSİKLETCİM.COM İLE?

kyildiz_86

Üye
Tepki
0
@mawi80

ARKADAŞIM BEN ALDIM XC 1000 ÇOK GÜZEL KULLANIYORUM BİDE KRONUN EN ÇOK KADRO BOYUNU SEÇİYORUZYA O YÜZDEN TERCİH ETTİM İSTEDİĞİN ÜRÜNÜN HER BOYUTU VAR BEN TAVSİYE EDERİM YANİ BİDE ARKADAŞLARIMDAN GÖRDÜĞÜM KADARIYLA SALCANO EPHESOS,SALCANO İNSOMİNA VE BİANCHİ JUMP MODELLERİ VAR ÇOK HOŞ ONLARDA, HEM UCUZ, YETERLİDE KALIYO ARKADAŞLARIMDA ONLARI BİSİKLETCİM.COM DAN ALDI ONLAR BENDEN ÖNCE ALMIŞTI YANLIZ BEN ONLARIN SÖLEMESİYLE ALMADIM ARAŞTIRDIM BAKTIM YİNE ORDAN ALDIM SENDE Bİ BAK ARAŞTIR AMA BUNLARI ÖNERİRİM

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
551
Önce bisikletleri gidin yerlerinde görün derim.
Disk frenin de görünümüne aldanmayın.
Disk fren mekanik olanı dediğiniz gibi sorun çıkarıyor ve yağmur çamur'da kullanmadığınız sürece v-brake frenlerle aynı tutuşu sağlıyor.

Hussar ve x-vert ilk başlayan biri için pahalı bence.
Çünkü b bisikletlere bu kadar para verince aksesuar almaktan soğuyacaksınız.
Kasktan, tayttan feda edeceksiniz, etmeye çalışacaksınız.
Benim tavsiyem kask-eldiven-gözlük-tayt gibi bisiklet sürüşünüzü katlayacak malzemeleri alacak parayı kenara koyduktan sonra ne kadar paranızın kaldığıdır.
Neon'un disk freni fiyatının uygun olması sebebiyle diğer ekipmanların kalitesinin düşmesine yol açıyor.

Kron 500 ve Sedona Borla'yı mümkünse almayın derim. Amortisörleri kilitlenmiyor.

Sedona 711v (711 disk değil) ve Kron Xc 1000 gibi ekipmanlarının kalitesi dengeli olan bisikletlerden birini öneririm.

Benim seçimim BEYAZ 711v oldu.
Ama çok dükkan ve site gezdim, araştırdım.
En önemlisi bütün bisikletleri yakından inceledim.
Tavsiyem bisikletleri yakından görün ve disk frene aldanmayın.
Zira amortisörün (lock-out) kilitlenebilir olması çok daha önemli.