Bisiklet Seçimi Yardım (İzmir)

tunga

Üye
Tepki
0
Selamlar;
Bir kaç haftadır içime sinen bir bisiklet arıyorum. Okumadığım yorum kalmadı neredeyse, ama hala karar veremedim.

Öncelikle bisikleti ne amaçla kullanmak istediğimle başlayayım...

İYTE'de okuyorum ben, Türkiye'nin en büyük kampüslerinden, eh biraz da dağlık bir arazi... kısacası kampüs içinde bir yerden bir yere gitmek yürüyerek işkence halini alıyor, kampüs içindeki yurtta kalıyorum dolayısıyla günde en az 6-7 km. kullanmam gerekiyor.

Bunun yanı sıra bizim okul arazisi çook müsait, dik yokuşlar toprak yollar taş yollar inişler vs. yani kısacası bisikletle bayağı tadı çıkacak parkurlar var.
Ayrıca ayda bir kaç kez İYTE - İzmir arası (yaklaşık 40km) yol yapmak istiyorum

Boyum 1.75
Malum öğrenci olduğumuzdan en fazla 300-400 YTL ayırabilirim

Tavsiyeleriniz, önerileriniz nelerdir?
Ayrıca İzmir'de nerede bisiklet bulabilirim

Cevaplarınızı bekliyorum
teşekkürlerr

Scudo

ilker_ag

Üye
Tepki
1
dostum sana bianchi leopard gider bende vardı çaldılar 3 4 yıl kadar kullandım her binen bayılıyodu pamuk gibi insanı yormuyo ve çok zevk veriyodu tavsiye ederim fiyatta yaklaşık 300

mesajınız tarafımdan editlendi.lütfen yöresel deyişlerinizi foruma taşımayın.argo kullanmayın.

kılıçreis

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İzmir'deki bisiklet tedarikçileri hakkında pek bilgim yok ancak bu fiyat aralığında Kron'un XC1000 modeline bir göz atın derim :).

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
HaliliOzturk bu sorunu bende çekiyorum izmirde kron satan bir yer yok mu.Lütfen yardım edin

cbr

Üye
Tepki
13
@bisiklet tutkunu

karşıyaka seda bisiklet var kron ve sedona satıyorlar söylemiş olıyım

• Beğen
Tepkiler: CROSSCU31

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
internettende güzel bisikletler alabilirsiniz bence.magazalar bölümünde sitelerin adresleri var bir gir bak derim ben

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
İzmir
Ata bisiklet
Scott ve diğer kaliteli her tür bisiklet

Bianchi Sarda Shop
Whistle

Seda Bisiklet
Kron-Sedona

Günlük 6-7km binecekmişsiniz.Çoğumuza kısa gelecek bir mesafe olsa da, eğer kaliteli bir bisiklet alırsanız, bindiğiniz 6-7km size yetmeyecek, daha çok keyif almak için fazladan turlayacaksınız :)
400ytl ve üzerini peşin vermek zorunda değilsiniz, taksitle öğrenciye uygun ödemelerle belki bütçeyi biraz daha artırabilirsiniz.

• Beğen